eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mogę cię o coś zapytać, żebyś się od razu nie obraził?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
17 kwie 2022, 19:13
Mogę cię o coś zapytać, żebyś się od razu nie obraził?
O co chcesz spytać? O to czy muszę się onanizować publicznie z tradingiem? Nie wiem. Póki co tego potrzebowałem ale coraz bardziej mi to nie pasuje. Ale jeszcze chwilę sobie pociągnę ten temat, do póki mi to nie minie. A pytać możesz, tylko nie wiem czy będę miał ochotę odpowiadać.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
18 kwie 2022, 03:55
ninjaproject pisze:
17 kwie 2022, 19:13
Mogę cię o coś zapytać, żebyś się od razu nie obraził?
O co chcesz spytać? O to czy muszę się onanizować publicznie z tradingiem? Nie wiem. Póki co tego potrzebowałem ale coraz bardziej mi to nie pasuje. Ale jeszcze chwilę sobie pociągnę ten temat, do póki mi to nie minie. A pytać możesz, tylko nie wiem czy będę miał ochotę odpowiadać.
Akurat uważam, że takie publiczne pisanie dziennika jest bardzo korzystne dla tradera.
A jeszcze bardziej korzystne jest kręcenie filmów z taką analizą.

Zapytać chciałem w kontekście tego, że piszesz o "prowadzeniu pozycji".
1. Czy znasz cenę TP, taką którą statystycznie dany rynek jest skłonny osiągnąć w twoim kontekście tradingu?
2. Czy znasz cenę SL, taką której statystycznie dany rynek nie jest skłonny retestować, jeżeli rzeczywiście idzie w kierunku w/w ceny TP?

Jeżeli nie znasz ceny TP, to nie możesz w ogóle mówić prowadzeniu pozycji.
Jeżeli nie znasz ceny SL, to nie wiesz ile faktycznie ryzykujesz.
Jeżeli nie znasz obu cen, to nie możesz obliczyć korzystnej ceny otwarcia pozycji ponieważ nie znasz swojego RR.
W tych sytuacjach nie można w ogóle mówić o prowadzeniu pozycji, ani o jakiejkolwiek pewności tradera w tym, co robi - po prostu taki trader nie wie nic, i w związku z tym strzela w ciemno i nigdy nie wie kiedy ma otworzyć pozycję, kiedy się wstrzymać, bo cena nie daje RR, i kiedy zamknąć pozycję.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

@ninjaproject Opiszę jakie setupy teraz rozgrywałem w ostatnich dniach. Skoro ta krzywa kapitału rośnie więc coś tam działa. To nie jest jakieś wymyślone ale skuteczność tego oceniłbym raczej na 50%. Oczywiście filtruję to mając już jakieś doświadczenie z tymi setupami. Jak coś nie idzie to ucinam stratę. Otwarcie w okolicach ceny otwarcia takiej świecy po sekwencji tych dwóch świec. Dla L analogicznie. I to jest mój scenariusz na L albo S, tak samo wiem ile czasu mam trzymać pozycje, bo jeśli setup jest na H1 to mam godzinę, na H4 mam cztery godziny. Stop Loss jest nad/pod knotem tej świecy zazwyczaj. TP nie ma, tylko zazwyczaj zakładam trzymanie do zamknięcia świecy. W skrócie.

Akurat na tym obrazku po prawej były 2 setupy po sobie najpierw na L, potem na S. Była luka na otwarciu, i spadkowa H1, potem doji i kolejna wzrostowa, potem znowu doji i setup na S. I zakładam tylko tyle czasu na jakim interwale jest setup na trzymanie pozycji.

W oparciu o to można np po M1 prowadzić pozycje itp itd.
setupy 2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
18 kwie 2022, 12:11
@ninjaproject Opiszę jakie setupy teraz rozgrywałem w ostatnich dniach. Skoro ta krzywa kapitału rośnie więc coś tam działa. To nie jest jakieś wymyślone ale skuteczność tego oceniłbym raczej na 50%. Oczywiście filtruję to mając już jakieś doświadczenie z tymi setupami. Jak coś nie idzie to ucinam stratę. Otwarcie w okolicach ceny otwarcia takiej świecy po sekwencji tych dwóch świec. Dla L analogicznie. I to jest mój scenariusz na L albo S, tak samo wiem ile czasu mam trzymać pozycje, bo jeśli setup jest na H1 to mam godzinę, na H4 mam cztery godziny. Stop Loss jest nad/pod knotem tej świecy zazwyczaj. TP nie ma, tylko zazwyczaj zakładam trzymanie do zamknięcia świecy. W skrócie.

Akurat na tym obrazku po prawej były 2 setupy po sobie najpierw na L, potem na S. Była luka na otwarciu, i spadkowa H1, potem doji i kolejna wzrostowa, potem znowu doji i setup na S. I zakładam tylko tyle czasu na jakim interwale jest setup na trzymanie pozycji.

W oparciu o to można np po M1 prowadzić pozycje itp itd.

setupy 2.png
Odnośnie setupów, to bardzo dobrze.
Z tego co tu napisałeś wynika, że wiesz, albo masz dopracowane, cenę SL i cenę wejścia.
Nie wiesz nadal gdzie jest ten poziom TP, o którym pisałem, a więc nie wiesz ile naprawdę ryzykujesz, ponieważ nie znasz RR. Nie możesz, więc nic wiedzieć o tym jak prowadzić pozycję.
W tym biznesie, ostatecznie liczy się tylko RR, ponieważ nawet przy SK 50%, czy mniejszej, RR nam daje wynik albo pozytywny, albo negatywny.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Pytanie:
Czy w tym pierwszym przykładzie, gdzie Long był, to SL jest pod knotem świecy nr. 2?
Jeżeli tak, to ten trade był nieopłacalny, ponieważ nie zarobił na SL.
Opłacalny trade jest to taki trade, który przynajmniej zarobił na SL.
Dlatego, w celu zawarcia opłacalnego tradu potrzebujemy znać ten poziom TP i zawrzeć transakcję tylko po takiej cenie, która nam da minimum 1:1.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Uwaga odnośnie setupu nr. 2:
Nie rozumiem dlaczego uważasz, że ta świeca po świecy Doji jest świecą spadkową?
Jej kolor nie ma znaczenia.
Jeżeli Close świecy jest > Close świecy poprzedniej, to jest to świeca wzrostowa, niezależnie jaki jest jej kolor.
Natomiast, ten układ 1-2-3 jest rzeczywiście o charakterze spadkowym.
No i wtedy mamy tak:
2022-04-18_143959.jpg
Czyli, znamy SL i cenę wejścia.
Ale nie znamy ceny TP, więc nie wiemy czy ta cena wejścia daje nam optymalną szansę na osiągnięcie dobrego RR.
Czyli, nie wiemy, czy transakcja się nam opłaca.
Czyli, uprawiamy hazard, albo wishing, a nie spekulację.
Czyli, nie możemy wiedzieć nic w temacie prowadzenia pozycji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Odnośnie pierwszego układu:
Nie wiedząc nic więcej poza tym, co obrazek pokazuje, i nie widząc przyszłości, cały ten trade bym rozpisał tak:
2022-04-18_132912.jpg
Z tego wynika, że twoja cena wejścia była z góry nieopłacalna w stosunku do ryzyka.
Czyli, jeżeli nie chcesz uprawiać tradingu życzeniowego, to potrzebujesz unikać nieopłacalnych transakcji, nie zawierać ich w ogóle.
Natomiast, jeżeli widziałeś coś więcej i potrafiłeś oszacować inny, lepszy poziom TP, który dawał tobie dobre RR, to tego się powinieneś trzymać. Oszacować statystycznie, np. na bazie ATR-ów, i/lub innych typowych ruchów ceny w określonych warunkach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
18 kwie 2022, 13:25
Odnośnie setupów, to bardzo dobrze.
Z tego co tu napisałeś wynika, że wiesz, albo masz dopracowane, cenę SL i cenę wejścia.
Nie wiesz nadal gdzie jest ten poziom TP, o którym pisałem, a więc nie wiesz ile naprawdę ryzykujesz, ponieważ nie znasz RR. Nie możesz, więc nic wiedzieć o tym jak prowadzić pozycję.
W tym biznesie, ostatecznie liczy się tylko RR, ponieważ nawet przy SK 50%, czy mniejszej, RR nam daje wynik albo pozytywny, albo negatywny.
Zobacz na tym wykresie. Zazwyczaj ruch w drugą stronę ma zasięg tej świecy z przed doji. Czyli jeśli np jak na tym obrazku po prawej była wzrostowa H1 potem doji na tej sekwencji 1 2 3 z 11 kwietnia, to zauważ że potem ta spadkowa świeca po doji ma zasięg tej wzrostowej. Zazwyczaj ten ruch jest jeden do jednego, ale jak setup zadziała. Czasem więcej. To też pojawia się na innych interwałach, np na M15 ale lepiej to rozgrywać na EURUSD albo US30, gdzie jest mały spread. Czyli znam potencjalne TP.

Widziałem też te schematy na wykresach GPW. FW20.

Wyprzedzając kolejne pytanie. Czy da się to zautomatyzować? Tak. Już robiłem testy na historii żeby zobaczyć jak wygląda krzywa kapitału, jakie setupy są brane, o których godzinach itp itd. Ale teraz gram z ręki bo psyche próbuję ogarnąć.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
18 kwie 2022, 14:37
Uwaga odnośnie setupu nr. 2:
Nie rozumiem dlaczego uważasz, że ta świeca po świecy Doji jest świecą spadkową?
Jej kolor nie ma znaczenia.
Jeżeli Close świecy jest > Close świecy poprzedniej, to jest to świeca wzrostowa, niezależnie jaki jest jej kolor.
Natomiast, ten układ 1-2-3 jest rzeczywiście o charakterze spadkowym.
No i wtedy mamy tak:
2022-04-18_143959.jpg
Czyli, znamy SL i cenę wejścia.
Ale nie znamy ceny TP, więc nie wiemy czy ta cena wejścia daje nam optymalną szansę na osiągnięcie dobrego RR.
Czyli, nie wiemy, czy transakcja się nam opłaca.
Czyli, uprawiamy hazard, albo wishing, a nie spekulację.
Czyli, nie możemy wiedzieć nic w temacie prowadzenia pozycji.
Nie, ja wchodzę już po pojawieniu się świecy 1 i 2. Czyli potencjalnie zakładam że świeca nr 3 będzie spadkowa. Po doji wchodzę. Po tych dwóch świecach, a nie po zrobieniu tej 3. To właśnie ta świeca nr 3 jest tą którą rozgrywam. I po takim schemacie jak tutaj to jest setup na S, czyli zakładam że świeca po doji, czyli ta nr 3 będzie spadkowa.

Widzę te dwie świeca,, długa wzrostowa, długi korpus, potem doji, szpulka, i potem wchodzę w S. Tak samo spadkowa z długim korpusem, doji które jest też reversal barem bo wybija low poprzedniej świecy i potem jest entry bar. To po tych dwóch świecach już znam kierunek. Ta "3" to jest to co rozgrywam.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

ODPOWIEDZ