eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
13 gru 2021, 14:05
O tym zjawisku już pisali ludzie w książkach na początku XX-tego wieku.
Gdy tradujesz z presją, że musisz zarobić (np. na rachunki, albo na drogie autko, np.), to zawsze tracisz.
No, każdy to wie, a potem i tak przed wykresem dostaje "małpiego rozumu".
Po prostu dobrze posłuchać kogoś mądrego, praktyka.
Bo chyba też powinienem zrobić krok w tył i jeszcze raz zweryfikować swój trading, co robię, jak itd. :oops:
A wiadomo, końcówka roku to czas podsumowań i wyznaczanie planów, celów na nowy :arrow:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
13 gru 2021, 14:29
ninjaproject pisze:
13 gru 2021, 14:05
O tym zjawisku już pisali ludzie w książkach na początku XX-tego wieku.
Gdy tradujesz z presją, że musisz zarobić (np. na rachunki, albo na drogie autko, np.), to zawsze tracisz.
No, każdy to wie, a potem i tak przed wykresem dostaje "małpiego rozumu".
Po prostu dobrze posłuchać kogoś mądrego, praktyka.
Bo chyba też powinienem zrobić krok w tył i jeszcze raz zweryfikować swój trading, co robię, jak itd. :oops:
A wiadomo, końcówka roku to czas podsumowań i wyznaczanie planów, celów na nowy :arrow:
Ano tak.
Z tym, że powinieneś weryfikować swój trading co najmniej raz w tygodniu podsumowując tydzień, np. w sobotę.
Oczywiście, to dotyczy Daytradingu intraday.
W innym modelu tradingu może takie podsumowanie być robione raz na dwa tygodnie, raz na miesiąc, itd.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

W wielu przypadkach wystarcza raz na miesiąc. Ja przy średniej wszystkich transakcji około 150 w miesiącu mi wystarcza takie podsumowanie. Jak ktoś ostro skalpuje to raczej tak jak @ninja napisał, ale ważne jest w jaki sposób robi się analizę, i ile po takiej analizie jesteśmy w stanie zobaczyć..

Oczywiście pomijam już zbiór ustalonych reguł które się ma, i na ile się ich przestrzega.. Ale wtedy właśnie podczas regularnych analiz wszystko wychodzi miesiąc w miesiąc.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
13 gru 2021, 15:48
W wielu przypadkach wystarcza raz na miesiąc. Ja przy średniej wszystkich transakcji około 150 w miesiącu mi wystarcza takie podsumowanie. Jak ktoś ostro skalpuje to raczej tak jak @ninja napisał, ale ważne jest w jaki sposób robi się analizę, i ile po takiej analizie jesteśmy w stanie zobaczyć..

Oczywiście pomijam już zbiór ustalonych reguł które się ma, i na ile się ich przestrzega.. Ale wtedy właśnie podczas regularnych analiz wszystko wychodzi miesiąc w miesiąc.
Proponuję, żeby przede wszystkim zwracać uwagę na poprawność wykonywania własnych założeń.
Czyli porównać rzeczywiste trady z idealnymi założeniami, i wtedy oceniać, czy jesteśmy do dupy traderami, czy założenia są do dupy.
Udostępniłem już dawno mój Dadas_OrderTracer, który jest właśnie idealnym narzędziem do analizy swoich tradów historycznych.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

@ninja co to Dadas_OrderTracer?
Ja korzystam z kartki, długopisu i linijki do zrobienia prostych kresek odzielających kilku pól. Wiem konkretnie co mam napisać bo tylko trader wie jakie swoje błędy napisać w polu, jak np; za szybkie wejścia, za mały SL, wejście z dooopy itd, itp.. i tam gdzie jest najwiecej iXów to trzeba ewidentnie poprawić..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
13 gru 2021, 20:40
@ninja co to Dadas_OrderTracer?
Ja korzystam z kartki, długopisu i linijki do zrobienia prostych kresek odzielających kilku pól. Wiem konkretnie co mam napisać bo tylko trader wie jakie swoje błędy napisać w polu, jak np; za szybkie wejścia, za mały SL, wejście z dooopy itd, itp.. i tam gdzie jest najwiecej iXów to trzeba ewidentnie poprawić..
Wskaźnik, który za kliknięciem na guziku pokaże wszystkie trady w Historia transakcji na wykresie, wraz z opisem Z/S w punktach, Z/S w kwocie, wolumenu transakcji, i komentarza transakcji. A także pokaże gdzie był SL i TP, jeżeli był.
O tak:
[DAX40]M15.jpg
Dodam, że takie pisanie komentarzy na kartkach jest bezużyteczne.
Jedyne co ćwiczysz, to pisanie komentarzy na kartkach, a nie swój trading.
Żeby ćwiczyć trading, to potrzeba regularnie odgrywać sobie wszystkie trady po kolei i
pokazywać sobie jak powinien wyglądać prawidłowy trade.
W dzisiejszych czasach to jest bardzo proste:
Nagrywasz sobie film z komentarzem, wrzucasz na YT, i potem możesz z tym zrobić co chcesz.
Nie musisz upubliczniać, jeżeli nie chcesz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jeszcze skomentuję, to co wyżej napisałem:
Żeby być dobrym w czymkolwiek, to trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, i jeszcze raz ćwiczyć, aż do skutku.
Jeżeli trader popełnia błędy i potem je opisuje, to ćwiczy jedynie popełnianie błędów i opisywanie ich.
To w niczym, nikomu nie pomoże.
Trzeba nauczyć swój mózg jak powinna wyglądać poprawna transakcja i jak ma reagować.
Nie można tego zrobić popełniając błędy, bo jedynie uczymy mózg jak popełniać błędy, czyli utrwalamy złe nawyki.
Ponieważ wszyscy popełniamy błędy, bo nie umiemy od razu poprawnie reagować, to jakoś trzeba ten zaklęty krąg przerwać.
A to można jedynie zrobić w ten sposób, że będziemy notorycznie pokazywać sobie i mówić do siebie jak poprawnie ma wyglądać trading.
W tym celu nakręcamy sobie film, w którym analizujemy swoje trady, pokazujemy jak należało wejść i wyjść, i mówimy do siebie.
Ile czasu komu zajmie wytrenowanie mózgu, to już kwestia indywidualna.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
13 gru 2021, 21:36
Dodam, że takie pisanie komentarzy na kartkach jest bezużyteczne.
Jedyne co ćwiczysz, to pisanie komentarzy na kartkach, a nie swój trading.
Żeby ćwiczyć trading, to potrzeba regularnie odgrywać sobie wszystkie trady po kolei i
pokazywać sobie jak powinien wyglądać prawidłowy trade.
W dzisiejszych czasach to jest bardzo proste:
Nagrywasz sobie film z komentarzem, wrzucasz na YT, i potem możesz z tym zrobić co chcesz.
Nie musisz upubliczniać, jeżeli nie chcesz.
Widzisz, a ja się cały czas łapie na tym że nie przedstawiam dokładnych danych i szczegółów, tutaj analizy gdy wymieniam sie poglądami z Tobą. A to tylko dlatego że ludzie się nudzą jak się za dużo pisze//mówi.

Moje analizy polegają na wrzucaniu każdej pozycji na wykres, napisaniu znaku w odpowiednim polu i końcowym podsumowaniu. Nie wracam do tego co było kilka miechów wcześniej bo każdy miesiąc jest indywidualny i pokazuje na ile poprawiłem się względem poprzedniego, a na ile łamie zasady. Wracanie do tego co było dajmy na to pół roku temu nic nie wniesie w moim przypadku ponieważ rynek jest w innej fazie zmienności i czasookresu, i moje podejście względem wcześniejszego tradingu jest nieco inne, a przynajmniej powinno być na podstawie nauki na wcześniejszych błędach.
Główne wnioski po analizie jakie widziałem to coś takiego;
- zbyt ciasne SL
- nadal łamie zasady
Rozwiązanie; ustalam stały SL który jest minimalny, oraz wchodze tylko zgodnie z założeniami.
Następny miesiąc po analizie;
- za szybkie wejścia
- zbyt szybkie przestawianie na BE
Rozwiązanie; czekam za określonymi poziomami inaczej nie wchodzę, czekam minimum xx punktów aż cena odjedzie i dopiero na BE.
Ten pierwszy aspekt wiązał się z pytaniem jakie Ci zadałem pare miesięcy temu; Ile transakcji robisz średnio na DAXie bo sam zszedłem nieraz do jednego wejścia dziennie.

Ja wyszedłem z założenia że analiza ma być jasno pokazująca wyniki, i nie powodować bólu głowy gdy mam ją robić. A skoro jestem w stanie poprawić wyniki na podstawie pracy którą robię to uważam że wykonuje założone czynności w sposób poprawny.

A teraz @ninja sam odpowiedz sobie na pytanie, ilu ludzi będzie poświęcało tyle czasu na analizy żeby nagrywać filmiki, wracać do nich i spędzać na tym od groma czasu. Ludzie z natury są leniwi i niecierpliwi, dlatego wszelkie ułatwienia są docenianie, a utrudnienia odrzucane że ostatecznie człowiek rezygnuje w ogóle z podejmowania czynności.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
14 gru 2021, 08:27
Widzisz, a ja się cały czas łapie na tym że nie przedstawiam dokładnych danych i szczegółów, tutaj analizy gdy wymieniam sie poglądami z Tobą. A to tylko dlatego że ludzie się nudzą jak się za dużo pisze//mówi.

Moje analizy polegają na wrzucaniu każdej pozycji na wykres, napisaniu znaku w odpowiednim polu i końcowym podsumowaniu. Nie wracam do tego co było kilka miechów wcześniej bo każdy miesiąc jest indywidualny i pokazuje na ile poprawiłem się względem poprzedniego, a na ile łamie zasady. Wracanie do tego co było dajmy na to pół roku temu nic nie wniesie w moim przypadku ponieważ rynek jest w innej fazie zmienności i czasookresu, i moje podejście względem wcześniejszego tradingu jest nieco inne, a przynajmniej powinno być na podstawie nauki na wcześniejszych błędach.
Główne wnioski po analizie jakie widziałem to coś takiego;
- zbyt ciasne SL
- nadal łamie zasady
Rozwiązanie; ustalam stały SL który jest minimalny, oraz wchodze tylko zgodnie z założeniami.
Następny miesiąc po analizie;
- za szybkie wejścia
- zbyt szybkie przestawianie na BE
Rozwiązanie; czekam za określonymi poziomami inaczej nie wchodzę, czekam minimum xx punktów aż cena odjedzie i dopiero na BE.
No i to, co opisujesz, dokładnie niczego cię nie uczy.
Mózg trzeba wytrenować.
Mózg trenujemy poprzez mozolne powtarzanie.
W wypadku trejdingu, mozolne powtarzanie polega na pokazywaniu mózgowi poprawnej transakcji na wykresie, graficznie, żeby mózg się przyzwyczaił do tego obrazu i przestał robić błędy.
Takie napisanie rozwiązania, które tu przedstawiłeś, niczego nie wnosi, w żaden sposób mózgu nie trenuje.
Nam się wydaje, że "MY" tu decydujemy, i że "MY" możemy się czegoś nauczyć.
To jest nieprawda, to jest złudzenie.
O wszystkim decyduje mózg, co ty zrobisz, jak zareagujesz, czy ponownie powtórzysz błąd, czy nie, o tym wszystkim decyduje mózg.
Jeżeli mózg nie jest wytrenowany do powtarzania poprawnych reakcji, to nie ma bata, zawsze popełnisz błąd.
dzikson pisze:
14 gru 2021, 08:27
Ten pierwszy aspekt wiązał się z pytaniem jakie Ci zadałem pare miesięcy temu; Ile transakcji robisz średnio na DAXie bo sam zszedłem nieraz do jednego wejścia dziennie.
No i u mnie jest podobnie. Czasem jedno, czasem 2, czasem 6.
Wszystko zależy od wielu czynników.
dzikson pisze:
14 gru 2021, 08:27
A teraz @ninja sam odpowiedz sobie na pytanie, ilu ludzi będzie poświęcało tyle czasu na analizy żeby nagrywać filmiki, wracać do nich i spędzać na tym od groma czasu. Ludzie z natury są leniwi i niecierpliwi, dlatego wszelkie ułatwienia są docenianie, a utrudnienia odrzucane że ostatecznie człowiek rezygnuje w ogóle z podejmowania czynności.
Do tych filmów nie trzeba wracać.
Ważne, że się je nagrywa, regularnie.
Moje filmy podsumowujące tydzień trwają ok. 1 godziny, a czasem grubo dłużej.
A to, co piszesz o ludziach, to pewnie jest w tym dużo prawdy.
Nie wygrywa się olimpiady jeżeli nie poświęci się życia na wytrenowanie mózgu i mięśni.
A tu ludzie chcą być mistrzami świata nie wkładając nic, albo tylko bardzo niewiele.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
14 gru 2021, 11:26
No i to, co opisujesz, dokładnie niczego cię nie uczy.
(......)
Takie napisanie rozwiązania, które tu przedstawiłeś, niczego nie wnosi, w żaden sposób mózgu nie trenuje.
Napisałem że u mnie analizy działają i dlatego uważam swoją pracę za dobrze wykonywaną.
Ja nie piszę rozwiązania, ja je stosuje. Tu napisałem aby przedstawić swoją metodologię. Analiza-> wnioski-> rozwiązanie.
Obecnie walczę z innym problemem nad którym już poświęciłem dość sporo czasu. Zwiększenie wolumenu, ponieważ stosowany przez ten rok uzmysłowił mi że mogę bez żadnego problemu podnieść pięciokrotnie nie narażając się na wieksze ryzyko. 10-cio krotnie to max jaki mogę sobie pozwolić , ale do tej pory podniosłem stawkę tylko x3.. Jak widzisz rozwiązanie nie jest stosowane od razu, a zbyt ostrożnie. Do tego stopa zwrotu na poziomie 100% przez 10 miesięcy ani trochę mnie nie satysfakcjonuje.. Ale do tego potrzebuje czasu jak widać.
ninjaproject pisze:
14 gru 2021, 11:26
Moje filmy podsumowujące tydzień trwają ok. 1 godziny, a czasem grubo dłużej.
A to, co piszesz o ludziach, to pewnie jest w tym dużo prawdy.
Nie wygrywa się olimpiady jeżeli nie poświęci się życia na wytrenowanie mózgu i mięśni.
A tu ludzie chcą być mistrzami świata nie wkładając nic, albo tylko bardzo niewiele.
w sedno.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ