eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Cblondyn pisze:
29 kwie 2021, 19:22
rookie2 pisze:
27 kwie 2021, 23:51
Akurat na GBPJPY ten bot dobrze wypadał w testach, na GBPUSD i USDJPY średnio, ale może teraz będzie inaczej.
A czy test odzwierciedla strategie w każdym jego elemencie? Mam co do tego wątpliwości.
Załóżmy że tworzysz systemy dla Nasa, Mercedes Benz, Tesla itp gdzie musisz zrobić dokładną dokumentacje projektu, przeprowadzić dokładne testy tych systemów zanim wdrożysz na produkcje, żeby potem użytkownik który dostanie ten produkt do użytku nie wytoczył Ci procesu, bo zawaliłeś, a on przecież wydał na to pieniądze, a produkt jest wadliwy, przy okazji nie ucierpiała na tym reputacja firmy... bla bla bla.... Jeśli pytasz czy stosowałem podejście takie jak inżynierowie i specjaliści tworzący rozwiązania dla ww. To nie.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
30 kwie 2021, 10:46
Cblondyn pisze:
29 kwie 2021, 19:22
rookie2 pisze:
27 kwie 2021, 23:51
Akurat na GBPJPY ten bot dobrze wypadał w testach, na GBPUSD i USDJPY średnio, ale może teraz będzie inaczej.
A czy test odzwierciedla strategie w każdym jego elemencie? Mam co do tego wątpliwości.
Załóżmy że tworzysz systemy dla Nasa, Mercedes Benz, Tesla itp gdzie musisz zrobić dokładną dekrementacje projektu, przeprowadzić dokładne testy tych systemów zanim wdrożysz na produkcje, żeby potem użytkownik który dostanie ten produkt do użytku nie wytoczył Ci procesu, bo zawaliłeś, a on przecież wydał na to pieniądze, a produkt jest wadliwy, przy okazji nie ucierpiała na tym reputacja firmy... bla bla bla.... Jeśli pytasz czy stosowałem podejście takie jak inżynierowie i specjaliści tworzący rozwiązania dla ww. To nie.
Nie o to mi chodzi. Wiele strategi w tym i moja uwzlędnia kluczowy parametr jak istnienie trendu. Bez tego nie otwieram żadnej pozycji. Czy Twój tester analizuje trend przed otwarciem pozycji? Kolejny aspekt to nie otwieram pozycji bezpośrednio przed danymi lub w ich trakcie. A jak łatwo zauważyć na wykresie historycznym wiele mocnych świec powstało własnie w chwili takich publikacji lub bezpośrednio po ich opublikowaniu. Tester takich rzeczy nie wie i traktuje każdą świece w ten sam sposób. I pewnie każdy sie domyśli, że EA/tester będzie otwierał pozycje w momentach w których ja trzymam sie od rynku z daleka. Bo zwięszkony spread, luki itp.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Cblondyn pisze:
30 kwie 2021, 11:00
rookie2 pisze:
30 kwie 2021, 10:46
Cblondyn pisze:
29 kwie 2021, 19:22


A czy test odzwierciedla strategie w każdym jego elemencie? Mam co do tego wątpliwości.
Załóżmy że tworzysz systemy dla Nasa, Mercedes Benz, Tesla itp gdzie musisz zrobić dokładną dekrementacje projektu, przeprowadzić dokładne testy tych systemów zanim wdrożysz na produkcje, żeby potem użytkownik który dostanie ten produkt do użytku nie wytoczył Ci procesu, bo zawaliłeś, a on przecież wydał na to pieniądze, a produkt jest wadliwy, przy okazji nie ucierpiała na tym reputacja firmy... bla bla bla.... Jeśli pytasz czy stosowałem podejście takie jak inżynierowie i specjaliści tworzący rozwiązania dla ww. To nie.
Nie o to mi chodzi. Wiele strategi w tym i moja uwzlędnia kluczowy parametr jak istnienie trendu. Bez tego nie otwieram żadnej pozycji. Czy Twój tester analizuje trend przed otwarciem pozycji? Kolejny aspekt to nie otwieram pozycji bezpośrednio przed danymi lub w ich trakcie. A jak łatwo zauważyć na wykresie historycznym wiele mocnych świec powstało własnie w chwili takich publikacji lub bezpośrednio po ich opublikowaniu. Tester takich rzeczy nie wie i traktuje każdą świece w ten sam sposób. I pewnie każdy sie domyśli, że EA/tester będzie otwierał pozycje w momentach w których ja trzymam sie od rynku z daleka. Bo zwięszkony spread, luki itp.
To w jaki sposób określasz istnienie trendu?
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
30 kwie 2021, 11:49

To w jaki sposób określasz istnienie trendu?
Sposobów jest co najmniej kilka. OB, sekwencja HI, LOW czy LT.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Trejd #3 - Wejście poza oknem, tj w pon. I wykorzystanie strefy "oversold" na stochu na R10.
Wyjście na odwrotnym stochu + spadkowe renko 1 (+23 pipsy)
trejd #3 wejscie na strefie wyprzedania.png
W strefach oversold/overbought an wyreksie Renko10 jest spora szansa na odbicie i mocniejszy ruch, dlatego chyba dodam ten setup to listy.e

e: aha, wejście zgodne z trendem świecy w1, jak widać po customcandle po lewej na r10. Innymi słowy, nie będę kopał się z trendem, tylko jak już wchodził w aktualny trend w tych punktach. Raczej na ten moment wyznacznikiem trendu są świece, i to gdzie jest cena BID w stosunku do otwarcia. Nie wskaźniki, tylko kluczowe gdzie jest cena w danym interwale w stosunku do ceny otwarcia... przy wejściu, otwarciu pozycji, bo do prowadzenia i ogólnej oceny się przydają.

e: jeszcze z takich ciekawych setupów do wejścia albo wyjścia, to spadkowe momentum na AOE, to tez jest sygnał ze rynek zwalnia, nie ciągnie już. A jeżeli chodzi o wejście, to drugi test, późne wejście, czyli jakby dywergencja na AOE, na Renko1, ale też zgodne z trendem custom candle. To też są ciekawe miejsca gdzie można polować na wejście... I też to obserwuje sobie.
pozne wejscia.png
Podstawowa zasada ==> to nie wchodzić przeciwko trendowi z customcandle, i tego musze pilnować. Bez tego warunku, czyli pierwszego spojrzenia na wykres i sprawdzenia jaki jest trend, popadłbym w overtrading i łapałbym wszystko co się rusza, w góre, w dół :? Dlatego tak się powtarzam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Odnośnie algorytmu prowadzenia pozycji. Jeśli mam opisać słowami (nie kodem).
Analizowane są 2 sytuacje, gdy pozycja zarabia i traci.

Ad. 0. Kilka uwag
1. Otwieraj tylko 1 pozycje, 0.1 lota maksymalnie. Ze względu bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Skoro testuję i dopracowuję zasady, uczę się, nie gram na 100% lepiej nie przesadzać, bo można łatwo zgłupieć próbując uśredniać widząc kolejne setupy (potwierdzenia). Na razie zbieram dane, analizuję zagrania, szukam co robię źle i mogę poprawić.

Ad. 1. Pozycja zarabiająca
1. Do póki wskaźnik AOE jest nad 0 dla L lub pod dla S nie zamykaj pozycji, nawet jesli są cofnięcia ceny (nie panikuj gdy zysk topnieje, czekaj i patrz na wskaźnik, czy to tylko chwilowe spadkowe momentu i zaraz wróci do trendu) - tyczy się renko 1 pip głównie
2. Możesz brać skalp wychodząc na odwrotnym stochu, czyli kiedy cena cofa, stochastic 7 3 2 robi odwrotnego stocha (można realizować skalperski zysk, zamiast prowadzić po renko 10 pip wychodząc na odwrotnym stochu, jak tutaj post1008845.html#p1008845)
3. Nie ustawiaj SL, nie ustawiaj BE, pozwól pozycji pracować. (ustawianie BE to efekt strachu przed cofającym się rynkiem który może zabrać zysk, przed topniejącym zyskiem. Tak, to jest dobre rozwiązanie, ale ja tutaj tego nie stosuję, ponieważ jest AOE i odwrotny stoch.)
4. Obserwuj czy momentum na AOE spada, wtedy dopiero podejmuj decyzję o zamknięciu na odwrotnym stochu zysku na wykresie renko 1 pip

Ad. 2. Pozycja traci, lub zmienia się z zyskownej w stratną
1. Jeśli pozycja zmieniła się z zyskownej w stratną, czyli AOE przebiło poziom 0 na renko 1 pip, zamknij pozycje na odwrotnym stochu, czyli czekaj na korektę która wyrysuje odwrotnego stocha. Czekaj na renko zgodne z kierunkiem wyjścia, czyli dla L będzie to spadkowe renko 1 pip na stochu > 80 dla S będzie to wzrostowe w sterfie < 20. (chyba nie pomieszałem tutaj z tym renko :think: W każdym razie odwrotny stoch tutaj działa i czekanie na reko 1 pip które potwierdza)
2. W sytuacji gdy od razu pozycja wychodzi na stratę rób dokładnie to samo co w punkcie 2.1.
3. *Dopuszczalne jest trzymanie do momentu nie pojawienia się przeciwnego renko na wykresie 10 pip, wtedy już trzeba wychodzić na pierwszym odwrotnym stochu. Czyli jeśli na wykresie renko 1 pip przebija AOE poziom 0 można trzymać, ale trzeba uważać. Po pojawieniu się przeciwnego renko 10 pip trzeba już wychodzić na stracie.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2021, 19:55 przez rookie2, łącznie zmieniany 2 razy.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Trejd #4 - GBPUSD, ponieważ na EU mimo że miałem sygnał na L (bot otworzył L rano) to po południu była spadkowa świeca W1 custom candle. Dlatego musiałem odpuścić tę parę. GBPUSD był w pozycji na L. Mały zysk, wyjście na odwrotnym stochu, bo było spadkowe momentum na AOE, przebiło poziom 0, zaczęło wracać, więc już nie czekałem bo jest późno tylko wyjście na powrocie stocha na 80 i pojawieniu się pierwszego spadkowego renko 1 pip.
trejd #4 - maly zysk wyjscie na odrotnym stochu.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Trejd #5 - Z zysku w stratę. Wejście na spadkowym momentum, drugim teście poziomu. Wyjście po pojawieniu się spadkowego renko 10 pip na odwrotnym stochu po renko 1. Wejście trochę późno, liczyłem się z tym że mogą zawrócić. Liczyłem że pociągną jeszcze do góry trochę na EU, ale nie pociągnęli.

2 wnioski po tych 5 trejdach.

W tym trejdzie wychodzi to na co zwracałem uwagę przy budowaniu botów po skalp. Nie warto trzymać długo pozycji, licząc że trafiłem w ten idealny trejd który pociągnie xx pipsów (kilkadziesiat pipsów) i złapałem idealnie dołek / górkę w punkt. Własnie ten trejd pokazuje że lepiej na skalp jeśli wchodzę na stochu < 20 to wychodzić na stochu > 80 przy pierwszym odwrotnym renko 1 pip dla L. Odwrotnie dla S. I tutaj ta zasada zadziałała. Gdybym tak podszedł do tego, czyli nastawił się na skalperski zysk a nie trzymanie że może pociągnie mocniej, to bym zarobił, a tak trzeba było wychodzić na stracie. Chciwość...? (ale tutaj też coś za coś, czasem jedna spadkowa świeca nie zawróci rynku, nie da sygnału do zmiany trendu, kiedy idzie silny impuls, więc to też jest takie teoretyczne podejście, ale przez większość czasu to konsola i krótkie ruchy, a nie impulsy, więc pewnie lepiej w dłuższej perspektywie...)

Druga sprawa, to łapię strasznie małe ruchy. Jak przeszedłem z renko 10 pip na 1 pip to już nie trzymam do pierwszego odwrotnego renko 10 pip i przez to... ta pozycja nie ma miejsca żeby popracować gdy rynek nie wybija tylko wraca do konsolidacji, tylko ją szybko ucinam... (ale coś za coś, wcześnie trzymałem do pierwszego odwrotnego 10 pip i traciłem na tym średni 40 pips)
trejd #5 - z zysku w strate.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Odkryłem dziś parakos w moim tradingu :mrgreen: Pewną sprzeczność. Wchodzę na kontynuację trendu po AOE, np jeśli otwieram L, wchodzę na stochu < 20, kiedy są spadkowe słupki AOE, ale kiedy prowadzę pozycje (akurat dziś to zauważyłem) nie trzymam się tego trendu po AOE, tylko wychodzę np stoch > 80. Na przykład dziś tak grałem na dax, zamiast trzymać po AOE, uciekałem po stochu. Potem się okazało że mimo że były odwrotne renko 1 pip gdzie uciekałem to potem i tak trend trwał dłużej, a to była tylko lekka korekta. Ale wrzucę sobie skriny jako analiza po trejdowa, tak jakby na koniec dnia w ten weekend żeby to zobaczyć na spokojnie.

Innymi słowy, liczę że trend będzie kontynuowany wg wskaźnika AOE, ale potem nagle zmieniam zdanie i uciekam z pozycji na zysku, zamiast czekać gdy AOE wróci np po poziom 0, jeśli otworzyłem L. To jest wbrew zasadom i logice trading planu. Ale w sumie dziś miałem wolne za 1 maja, to sobie posiedziałem od rana przy wykresach. W sumie, jak ten bot na EU, kręciłem się w kółko. Sporo trejdów, ale zero progresu. Gdyby nie zasady z odwortnym stochem, to bym pewnie trzymał straty do teraz, więc mimo wszystko jakiś postęp jest w tym moim tradingu :think:
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Nie mam ochoty za bardzo analizować piątku i wrzucać wykresu i opisu każdej transakckji :oops: Myślałem to zrobić żeby zamknąć temat i to mieć tutaj, ale trochę sieka z tego wyszła. Ale przejrzałem kilka transakcji pod kątem tego czy trzymałem się zasad. Mam następujące wnioski.

1. Jeśli chodzi o to co napisałem wyżej, że jak wchodzę na kontynuację to nie trzymam się AOE, tylko uciekam. To analizując te piątkowe trejdy zauważyłem że jeśli nie ma sekwencji HH HL (wyższe szczyty, wyższe dołki dla L, LH LL dla S) to rynek jest w konsoli i trzeba szukać wyjścia z trejdu, bo nie idzie zgodnie z założeniami.
analiza po trejdowa 07-05-2021 - trzeba sledzic stocha i HL HH — kopia.png
2. Wejście nie późno, tylko kiedy wynek jest na strafach wyprzedania / wykupienia na wykresie 10 pip. Bo jednak w piątek widziałem że walę na pałę te pozycje, 0 przewagi wynikającej z jakiegoś setupa, tylko liczenie że trend będzie kontynuowany

3. Do tego nie trzeba renko, jeśli masz przewag wynikającą z sygnału do wejścia + wiesz do póki trwa trend i rynek ciągnie, to nie trzeba wykresu renko, to samo można robić na wykresie M5 i zajmować pozycje po stochu itd.

4. Lepiej żebym chyba uczył sie kodzić te boty, niż siedział przed wykresami, do momentu aż opanuję jak zakodować każdy pomysł na metodę handlu, bo ten mój trading nie ma celu. A tak zakodowaną metodę handlu przynajmniej można przetestować chociażby jakie ma wyniki albo jak się zachowuje na wykresie. (kręcę się w kółko, nie ma przyrostu depo itd - tzn mógłbym sobie ustalać cele np 100% depo i wypłata z tych 200$, albo że tak jak w starym journalu że miałem zarobić 1% dziennie i kończyć grę i w 100 dni robię 100% depo itp, mam to z tyłu głowy, ale ostatnio znowu chaos :evil: )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

ODPOWIEDZ