eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
23 sty 2021, 19:04
rookie2 pisze:
23 sty 2021, 13:20
Wcześniej z testów mi wyszło że przestawianie SL na BE albo zamykanie na koniec dnia też poprawiłoby wyniki. Na razie zbieram tylko dane.
I tak właśnie ulepsza się automaty. Patrzysz w testerze co nie zagrało, co źle się kończy i kombinujesz jak tego uniknąć. Innej drogi nie ma.
Tak, i temu ulepszaniu nie ma końca, bo co ulepszysz, to rynek zaraz spieprzy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
23 sty 2021, 19:11
MarioDM pisze:
23 sty 2021, 19:04
rookie2 pisze:
23 sty 2021, 13:20
Wcześniej z testów mi wyszło że przestawianie SL na BE albo zamykanie na koniec dnia też poprawiłoby wyniki. Na razie zbieram tylko dane.
I tak właśnie ulepsza się automaty. Patrzysz w testerze co nie zagrało, co źle się kończy i kombinujesz jak tego uniknąć. Innej drogi nie ma.
Tak, i temu ulepszaniu nie ma końca, bo co ulepszysz, to rynek zaraz spieprzy.
Dziwne że Ty do tej pory nie masz EA. Sam pisałeś o tym, że EA lepiej zbudować pod konsolidacje albo trend, pod konkretne warunki, a nie uniwersalnie. I faktycznie to ma większy sens. Bo widzisz że jest kanał wzrostowy, albo jakaś boczna konsolidacja, zamiast kopać się ręcznie z tym odpalasz EA. Szczerze mówiąc sam już próbowałem takiego podejścia, ale jak zwykle... zacząłem coś tam dłubać, testować, ale nie dokończyłem. I z Twoim doświadczeniem i że potrafisz kodować, sam być zrobił jakieś EA w tym stylu, założył journal i pokazał o co c'mon. Zrobił testy na realnym rynku. I wreszcie byłbyś transparentny jako szkoleniowiec. A widzę że się nudzisz, przynajmniej miałbyś zajęcie. I inni mieliby materiał poglądowy.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
23 sty 2021, 20:56
ninjaproject pisze:
23 sty 2021, 19:11
MarioDM pisze:
23 sty 2021, 19:04


I tak właśnie ulepsza się automaty. Patrzysz w testerze co nie zagrało, co źle się kończy i kombinujesz jak tego uniknąć. Innej drogi nie ma.
Tak, i temu ulepszaniu nie ma końca, bo co ulepszysz, to rynek zaraz spieprzy.
Dziwne że Ty do tej pory nie masz EA. Sam pisałeś o tym, że EA lepiej zbudować pod konsolidacje albo trend, pod konkretne warunki, a nie uniwersalnie. I faktycznie to ma większy sens. Bo widzisz że jest kanał wzrostowy, albo jakaś boczna konsolidacja, zamiast kopać się ręcznie z tym odpalasz EA. Szczerze mówiąc sam już próbowałem takiego podejścia, ale jak zwykle... zacząłem coś tam dłubać, testować, ale nie dokończyłem. I z Twoim doświadczeniem i że potrafisz kodować, sam być zrobił jakieś EA w tym stylu, założył journal i pokazał o co c'mon. Zrobił testy na realnym rynku. I wreszcie byłbyś transparentny jako szkoleniowiec. A widzę że się nudzisz, przynajmniej miałbyś zajęcie. I inni mieliby materiał poglądowy.
Nudzić się nie nudzę.
Natomiast, ja nie wierzę w żadne automaty, za dużo ich naprodukowałem, dla siebie i dla innych.
Ja mam EA wspomagające, tzn. moje EA liczy ryzyko i otwiera pozycje pod moje linie, które ja mu pokażę.
Czyli, moja koncepcja DSWS nigdy nie umarła i ma się dobrze, tyle że ewoluowała, więc obecna miarka jest nieco inna.
Powtórzę, nie wierzę w żadne roboty.
Robota można zoptymalizować, ale w historii.
Do przodu nie można.
Tyle na ten temat.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
23 sty 2021, 18:35
Nie miej mi za złe, że komentuję, ale rynek się wyraźnie zmienił.
Rynek się nie zmienił. Jest taki jak był, a jedynie od marca 2020 zmienność skoczyła mocno do góry i jak dotąd niezbyt opadła. Trendy są nieco dłuższe co w połączeniu z wysoką zmiennością, powoduje, że traduje się trudniej.
ninjaproject pisze:
23 sty 2021, 22:44
Powtórzę, nie wierzę w żadne roboty.
Robota można zoptymalizować, ale w historii.
Do przodu nie można.
Tu się nie zgodzę. Skoro masz zestaw, dzięki któremu tradujesz manualnie, to żadna różnica czy przerobisz to na EA czy grasz manualnie. Jeśli zasady działają, to muszą działać niezależnie od tego czy używasz automatu czy nie.
Jeśli na takich zasadach automat jest mało skuteczny lub całkiem nieskuteczny to oznacza, że tradując manualnie, naginasz zasady i stąd inne wyniki. To raczej logiczne jak sądzę.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Doprawdy, Mario!
Jakbyś miał takiego robota, co to sam zarabia, to byś tutaj nie pisał, tylko wypłacał kasiorkę regularnie i miał resztę głęboko gdzieś!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Drogi Darku!
Nie traktuj moich słów jako złośliwości, bowiem daleki jestem od tego.
Mam już spore doświadczenie w temacie i usiłuję coś przekazać Tobie i innym.
Mając gotowy zestaw zasad do tradingu najlepiej jest przerobić je na EA. Wtedy od razu widać co jest grane.
Gdy traduje się manualnie to trader często się oszukuje i winą za wtopy obarcza siebie. Myśli sobie "źle zająłem pozycje", "za późno", "za wcześnie" i tym podobne pierdoły. Często faktycznie tak jest, ale czasami winny jest jednak kiepski zbiór zasad.
Zrobienie automatu weryfikuje wiarygodnie sensowność zasad.
Jeśli EA na testerze generuje wyłącznie wtopy, to od razu jasne jest, że z tego zboża mąki nie będzie. Zasady są do kitu i im wcześniej się to zrozumie tym lepiej.
Zakładam, że w Twoim przypadku jest inaczej.
Czyli druga wersja. EA na testerze działa całkiem nieźle, generując zysk, ale od czasu do czasu zawodzi i robi poważną stratę.
Nie ma w tym nic złego ani dziwnego, bo KAŻDY system czasem zawodzi. Jednak jest to świetna okazja do rozwoju. Sprawdzasz w jakich momentach EA zawodzi i co jest tego powodem. I wtedy zaczynasz kombinować w jaki sposób to poprawić lub ominąć.
I to cała filozofia.
Oczywiście po tym gdy poprawisz pewne luki, to na testach wyjdą kolejne. To nieuchronne. Nie ma lekko. Tylko na początku wydaje się, że poprawki pójdą szybko i łatwo. Trzeba się napracować i poświecić mnóstwo czasu, aby EA była w miarę OK.
Zapewniam Cię jednak, że warto, bo manual nigdy nie dorówna automatowi. Manuala nie jesteś w stanie poprawiać tak jak EA na podstawie wyników z testera. Z czasem dochodzisz do poważnych zmian i poprawek, na które nigdy byś nie wpadł tradując manualnie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Zagdza się, wszystko się zgadza.
Wystarczy nawet wskaźnik napisać i wszystko widać.
I dlatego wiem, że nie ma takiego sposobu, żeby napisać zarabiającego konsekwentnie robota.
To, co nam się wydaje nie jest obiektywne, i kiedy napiszemy nawet tylko wskaźnik i przeanalizujemy historię,
to widać wszystko wyraźnie.
Natomiast, to co ja wiem, że działa, to tego na robota przepisać nie umiem.
Może kiedyś jeszcze się uda, nie wiem?

Apropos tego, czy strategia jest niedobra, czy trader się jej nie trzyma, też pisałem mnóstwo, i
nawet pisałem jak to sprawdzić prowadząc regularne analizy tradów i zapisując czy trady są zgodne ze strategią, czy nie.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2021, 21:07 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
24 sty 2021, 20:40

Zapewniam Cię jednak, że warto, bo manual nigdy nie dorówna automatowi. Manuala nie jesteś w stanie poprawiać tak jak EA na podstawie wyników z testera. Z czasem dochodzisz do poważnych zmian i poprawek, na które nigdy byś nie wpadł tradując manualnie.
To pokaz choc jeden taki cudowny EA co kosi kase tak jak to pięknie opowiadasz. Może byc nawet demo tyle, że podpiete pod FF itp.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Cblondyn pisze:
24 sty 2021, 21:07
MarioDM pisze:
24 sty 2021, 20:40

Zapewniam Cię jednak, że warto, bo manual nigdy nie dorówna automatowi. Manuala nie jesteś w stanie poprawiać tak jak EA na podstawie wyników z testera. Z czasem dochodzisz do poważnych zmian i poprawek, na które nigdy byś nie wpadł tradując manualnie.
To pokaz choc jeden taki cudowny EA co kosi kase tak jak to pięknie opowiadasz. Może byc nawet demo tyle, że podpiete pod FF itp.
Przecież już pokazałem. Rok 2019, przełom maja i czerwca. Wklejałem screeny z historią transakcji na koniec każdego tygodnia. To wszystko jest w Journalu. Wynik z 4 tygodni był na plusie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Qsus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 25 paź 2020, 16:02

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Qsus »

ninjaproject pisze:
23 sty 2021, 22:44
Nudzić się nie nudzę.
Natomiast, ja nie wierzę w żadne automaty, za dużo ich naprodukowałem, dla siebie i dla innych.
Ja mam EA wspomagające, tzn. moje EA liczy ryzyko i otwiera pozycje pod moje linie, które ja mu pokażę.
Czyli, moja koncepcja DSWS nigdy nie umarła i ma się dobrze, tyle że ewoluowała, więc obecna miarka jest nieco inna.
Powtórzę, nie wierzę w żadne roboty.
Robota można zoptymalizować, ale w historii.
Do przodu nie można.
Tyle na ten temat.
buahaha. :D :lol:


//// wycięte - mod ////

Tak ale nasz apostoł rozwalił światowy system gry na M1, jest niczym Carlsen albo Kasparov w szachy. 0 pomylek i "zarabianie" milionów. I dalej bedzie sie klocil ze wszystkimi.
On na kazdym kroku udowadnia ze jego pseudo narzedzia dzialaja komponujac je za kazdym razem z innym po pierwsze time framem a po drugie po fakcie. Juz jeden z jego podopiecznych probowal zrozumiec jego EA i wtopil, a jego dziennik niech bedzie przestrogą dla wyznawców dsws.

ODPOWIEDZ