ETF-y na WIG20

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

MACIEK408 pisze:właśnie szukam czegoś do budowy portfela emerytalnego, poczytam ocb

Wiesz Maćku idea ETF sprowadza się do tego że akcja jest tyle warta ile jest na nią dywidendy.W ETF chodzi o to że grając na np. indexach nie tracisz prawa do tego co w tym jest święte czyli dywidendy.W zasadzie to jest wszystko.Jeżeli jeszcze łopatologicznie wytłumaczysz to najlepszym i najwybitnieszym DI w Polsce to zbawisz nasz kraj.......

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

jacek_1986
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 04 lip 2008, 06:08

Nieprzeczytany post autor: jacek_1986 »

ETF to polski FIZ... i koniec, nie trzeba tu kombinowac

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

jacek_1986 pisze:ETF to polski FIZ... i koniec,
Nie Masz racji.
W swoich założeniach ETF sprowadza się do tego że akcja jest tyle warta ile jest na nią dywidendy.W ETF chodzi o to że grając na np. indexach nie tracisz prawa do tego co w tym jest święte czyli dywidendy.To jest fundament ETF.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

marcinpl87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2007, 23:50

Nieprzeczytany post autor: marcinpl87 »

zbliżają się wakacje a nie widać jakiś nowych newsów dot. wejścia ETFów.
jeśli coś przegapiłem i jest już znany termin pojawiania się tego instrumentu to proszę o linki.

w tej chwili w arkuszu wyceny XTB widziałem że jeden pips na wig20 jest warty 35zł (na 0.1 lota), na kontrakcie terminowym na wig20 na GPW jeden pips jest warty 10zł (poprawcie mnie jeśli się mylę).
czy jest możliwość kupna instrumentu w którym 1 pips wig20 nie jest tyle warty? nawet przy 10zł zjazd o 1000ptk. to oznacza margin-call na wieeelu kontach..... ile będzie warty 1 pips na ETfie ?

Awatar użytkownika
xamael
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 09 cze 2009, 14:54

Nieprzeczytany post autor: xamael »

ETFy jeszcze długo poczekaja nim dobiora sie do WIGa, polska to troszke konserwatyczny rynek. forex_junior wybacz ale nie podoba mi się określenie Polszy. Moze i mieszkamy w kraju zarośnietym przez zacofanie, oraz straszne bałwany są u nas u steru, ale jak klne na Polskę to mówię jej po imieniu, a nie w jakiejś spolszczonej ruskiej formie. Za duzo mi ludzi z rodziny na wojnach sie wykrwawiło zeby bronic jej granic, żebym teraz pozwalał pluć jej w twarz. Kiedyś za taki tekst to by Cie nawet targowica na szabelki poprosiła.

forex_junior
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 08 mar 2010, 14:39

Nieprzeczytany post autor: forex_junior »

No i już się zbliżają,

mamy już krótką sprzedaż http://www.mystock.pl/newsy/ramka/36-sp ... te-255594/
więc rzut beretem

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

forex_junior pisze:No i już się zbliżają,

mamy już krótką sprzedaż http://www.mystock.pl/newsy/ramka/36-sp ... te-255594/
więc rzut beretem
Akurat na konferencji w Zakopanem byłem na wykładzie dotyczącym ETFów - jeszcze nie jest wszystko dograne o ile pamiętam mówiło się o tym, że ruszą może po wakacjach.

Na wtorek prezes GPW obiecywał listę około 30-35 spółek do krótkiej sprzedaży (która ma ruszyć 1 lipca) i jak widać - słowa dotrzymał ... Jeszcze trochę a naprawdę uwierzę, że to ruszy :)

Co do ETFów mają mieć niską prowizję, jeszcze nie ustalono dokładnej wartości (pytanie "ILE" z sali hehh) ale dla mnie porażką jest to, że początkowo nie ma być możliwości krótkiej sprzedaży ETFów. Ma być w momencie gdy pojawi się index grający na spadki (będziemy wtedy kupować ETFa takiego indexu).
Green
Obrazek
Obrazek

forex_junior
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 08 mar 2010, 14:39

Nieprzeczytany post autor: forex_junior »

no właśnie bo ciekawe jak jest z prowizją za granicą, żeby to się opłacało a nie żniwo na niedoświadczonych, musi być przystępne żeby miało sens

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

ODPOWIEDZ