Elektronicki mordulec pipsów na FX - trading i przmyślenia

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
e.mordulec.fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:21

Elektronicki mordulec pipsów na FX - trading i przmyślenia

Nieprzeczytany post autor: e.mordulec.fx »

Witam

Jestem na rynku forex niby od dawna, ale postanowiłem dopiero teraz cos popisać.

Gram na rynkach od kilkunastu lat, z różnymi okresami przerwy. Prowadzę swój biznes(y) w innych branżach, ale czasem jak więcej czasu i wróci fun forexem to znów trejding, jednak jest to wciągająca walka, zagadka, wojna.

Ostatnio popatrzyłem na grupy na FB i stwierdziłem, że masakra. Bałagan. Zero wiedzy, zero kompetencji. Jeszcze raz bałagan informacyjny. Kłótnie. Głupota.

Nie rozumiem, dlaczego takie forum, gdzie jest mega kopalnia wiedzy, gdzie tematy są poukładane, gdzie można coś znaleźć tak podupada. Może jestem starej daty i bałagan na FB juz nie dla mnie... :)

W moim dzienniku będę opisywał przemyślenia o forexie czy innych rynkach.
Podłącze też oczywiście mój trading z MyFxBook.
Obrazek

Nendo

Re: Elektronicki mordulec pipsów na FX - trading i przmyślen

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Czekam z niecierpliwością na ciąg dlaszy ...
co do twojego intro ... ilość kłóci się z jakością, to prawda znana od początków ludzkości.
Większość ludzi nie grzeszy mądrością, większość ludzi jest leniwa (mam na myśli że robi wyłącznie to co absolutnie musi i nic więcej), większość czeka na free lunch ...
Czekam więc na mój free lunch ... :wink:

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Elektronicki mordulec pipsów na FX - trading i przmyślen

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Dla mnie też 'książkoryj' jest bez sensu, nawet jeśli pojawiają się wartościowe rzeczy na FB to i tak szybko zginą w gąszczu śmieci. Pierwotnie ten serwis powstał w celach towarzyskich i z tego co widać przez większość nadal jest tak traktowany.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
e.mordulec.fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:21

Re: Elektronicki mordulec pipsów na FX - trading i przmyślen

Nieprzeczytany post autor: e.mordulec.fx »

Nendo pisze: co do twojego intro ... ilość kłóci się z jakością,
:)
dla mnie liczy się tylko ilość - gotówki na rachunku. A to, że dla niektórych bedzie słaba jakość moich wypowiedzi to rozumiem i nawet się z tym zgodzę. Jakbym się mega znał na Fx to leżałbym na Florydzie z laptopem i Fx na kolanach i z zimnym drinkiem obok, a nie pilnował całymi dniami i nocami biznesu. Choć uważam, że w biznesie można szybciej i łatwiej zarobić.

Uważam też, że kilka lub kilkanaście lat temu fundamenty były mniej znaczące. Teraz są bardzo ważne i wszelkie dane oraz postawy krajów, wypowiedzi ważnych osób bardzo odbijają się na rynkach, trzeba uważać na wszystko.

Będę skalpował ale też będę grał na większych timeframach. Ogólna zasada jaką staram się kierować to wyłapywanie punktów zwrotnych czyli szczytów/dołków.

Zawsze zastanawiałem się nad wielkościami pozycji w seriach stratnych lub zyskownych, i doszedłem do wniosku, że wielkości pozycji muszą być zmienne i czasem muszą zwiększać się w zależności od prawdopodobieństwa powodzenia.
Uważam też, że zwiększenie następnej pozycji po stratnej pozycji lub zyskownej nie jest niczym strasznym.
Choć czysty martyngale prowadzi zawsze do upadku, wiadomo.
Obrazek

Awatar użytkownika
e.mordulec.fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:21

Re: Elektronicki mordulec pipsów na FX - trading i przmyślenia

Nieprzeczytany post autor: e.mordulec.fx »

No to powoli będę zaczynał pogrywać. Na początku wystartują 2 rachunki.

Jeden, będzie grał na TP 10 pipsików i SL 8 pipsików, i tu zastosuję metodę na zwiększanie stawki x2 po TP, z celem serii 5 trafień pod rząd.

Drugi, skalpowanie na target minimum 2 pipsiki, z podwójnymi pozycjami, gdzie jedna będzie z TS.

Setup wejść to różne Fibo. Ale oprócz wyłapywania punktów zwrotnych w rachunku nr 1 też wejścia z trendem w trendujących instrumentach.

Oczywiście przy skalpowaniu to kluczem są momenty wyjść. Chyba ważniejsze od warunków wejść.

Teraz tylko podłączenie MyFxBook.
Obrazek

Awatar użytkownika
e.mordulec.fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:21

Re: Elektronicki mordulec pipsów na FX - trading i przmyślenia

Nieprzeczytany post autor: e.mordulec.fx »

Dla mnie duża dźwignia to świetne narzędzie do zabezpieczenia kapitału. Mam na myśli to, że większość kapitału trzymam na prywatnym koncie bankowym, a nie u brokera, który może: zniknąć, zbankrutować, robić problemy, itd. Porównując lewar 1/25 z lewarem 1/500 to przy mniejszym lewarze muszę wpłacić do brokera 20x większą sumę aby grać tym samym lotem co przy lewarze 1/500. Zamiast 10 000 USD wystarczy wpłata 500 USD , a 9500 USD leży bezpiecznie na moim koncie :)

Przykre jest to, że Unia naraża klientów na dodatkowe ryzyko utraty kasy przez zakazy oferowania większych lewarów...
Obrazek

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Elektronicki mordulec pipsów na FX - trading i przmyślenia

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

e.mordulec.fx pisze:
20 maja 2019, 19:25
Tolmon_Nika pisze:
20 maja 2019, 17:53
Bez przesady dla 5-ciu pipek nie warto siadać (wysiadywać), przed monitorem :D
Ja mogę siadać i dla jednej pipki jeśli tylko kasa rośnie.
Co kto lubi ?
- jeden lubi mostek, drugi mięso bez kostek
- organista ogórki a ksiądz jego córki
ps. odpowiadam tu bo tam był nie nasz Journal :D
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
e.mordulec.fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2019, 21:21

Re: Elektronicki mordulec pipsów na FX - trading i przmyślenia

Nieprzeczytany post autor: e.mordulec.fx »

Racja
Jeśli to co kto lubi daje hajs, to owszem.
Obrazek

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Elektronicki mordulec pipsów na FX - trading i przmyślenia

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Byś nie twierdził że nie można :!: ,jak widać spokojnie te 50 pips można wyciągnąć :idea:
teraz już BE+1 i poczekam na TP :D :!:
DAX.png
Powodzenia :564:
BB....AFK
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Elektronicki mordulec pipsów na FX - trading i przmyślenia

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

A ja dzisiaj 23 pipsy na plusie, teraz.
[DAX30]M5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ