EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

FXpleyer pisze:"I Etap osiągnięty wypłaciłem ze zwrotu więcej niż wynosił wkład własny." Całkiem fajna strategia robotę tutaj robi volumen i zwrot speedu , handel EA, rozumiem że automat tnie stratę od razu nawet 1pips ?a co uda sie na + szarpnąć zwiększa depo + zwrot spredu ładnie to wykminiłeś poprzez minimalizacje kosztów przy 50% tranzakcji trafnych da ci to rr 1:2 bo tp nie ucinasz a SL zawsze od razu , nie ślizga ci się to ? czy grasz w nocy jak duże zlecenia już są upakowane w rynku ? wkleisz może kiedyś krzywą kapitału ?
1) Automat tnie stratę w momencie gdy equity spadnie poniżej określonego % poziomu balance w tym momencie EA rozpoczyna procedurę zamykania i robi to do czasu gdy nie zamknie wszystkiego. Ślizga się oczywiście gdy zleceń jest dużo bo niestety zamykane są pojedynczo ale to działa w dwie strony raz się śliźnie w kierunku strat a raz w kierunku zysku więc to się kompensuje. Niestety zbiorczy SL ustawiany przez EA odpada bo gram na wielu parach jednocześnie.
2) To nie działa tak jak myślisz. Nie tylko EA tnie straty. EA zadziała tylko w ostateczności. wchodzę zawsze z indywidualnym SL dla każdego wejścia i staram się tak wchodzić by ten SL był w okolicy nie więcej niż 15 pipsów. Zaczynając grę w kolejnym dniu po prostu patrzę ile mam na koncie kasy.Minimalna pozycja to 0,01 lota na koncie centowym, przy tej wartości 1 pips jest wart 0,1centa więc przyjmuję max SL 15 pipsów razy 0,1 centa i to mi daje potencjalną stratę 1,5 centa za zaliczenie SL pozycji 0,01 lota. Jeśli mam na koncie powiedzmy 40$ to max po ilu EA zamknie mi stratę to 25% czyli 10$ więc dzielę te 10$ na 1,5centa i to mi daje wynik 666 czyli tyle pozycji po 0,01 lota mogę max by SL na wszystkich dał stratę 25% konta. Gdybym otwierał na jednej parze pozycję 6,66 lota ze SL 15 pips to zapewne ryzyko straty jednorazowo 25% mocno by rosło ale jak robię to na wielu parach jednocześnie rozbijając wejścia na kilka mniejszych to to ryzyko mocno maleje. Jak pozycje zaczynają wchodzić na plus z takich siatek to zawsze zamykam na zysku większość dzięki temu znów mam wolne loty do nowych wejść, zmniejszone ryzyko obecne i troszkę więcej na koncie no i cały czas robię obrót. Jeśli zlecenia na parze zaliczą SL to się tym nie przejmuję bo strata to tylko 1-3% i następne pary to odrobią. Gra polega na szukaniu na rożnych parach obszarów do wejść z marginesem 15 pipsów i ręcznym zamykaniu potem zysków. Jeśli na jakimś walorze cena dynamicznie zacznie iść w kierunku zysku to nie zamykam od razu tylko najpierw zabezpieczam na BE+ a potem łapię ten większy zysk. I cała filozofia. Ten sposób działa jak do tej pory najlepiej.
3)Nie założyłem tego wątku po to by się chwalić krzywą kapitału tylko po to by zainteresować sposobem innych by móc się potem wymieniać doświadczeniami. Na razie u ciebie widzę tylko fazę fascynacji. Nie jest powiedziane jak byś sobie ty poradził w realu. Jak zaczniesz tak grać napisz jak ci idzie a chętnie pomogę. Zresztą gdybyś odrobinkę pomyślał to moją krzywą kapitału masz w formie liczbowej w tabeli i bardzo łatwo zrobić z tego wykres krzywej jeśli taki wykres bardziej działa na twoją wyobraźnię.
3) W nocy nie ma sensu grać w standardowym stylu bo ruchy są zbyt małe i trzeba czekać na cofnięcie ceny choć trochę. Ale próbowałem to robić wtedy trzeba inaczej ustawiać EA np tak by zrealizował np 1% zysku zbiorczego. Wtedy jest duża szansa że kilka wejść na kilku parach wychyli się sumarycznie na ten 1% zysku i rano zobaczymy konto bogatsze o 1%. Po to zrobiłem właśnie w EA funkcję by realizował ten mały zysk jeśli żadne ze zleceń nie ma TP. Czyli w dzień TP na co najmniej jednej pozycji a w czasie gdy nie mam czasu śledzić pozycji lub w nocy często ustawiam kilka zleceń bez TP.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Niepotrzebna zabawa w łapanie dłuższych swingów i od razu efekt - strata z gry. Na szczęście niewielka i całkowicie do przełknięcia. Nauczka na przyszłość. Jest okazja brać ale nigdy nie szukać na silę. Ale za to zwrot pracuje wzorcowo już zaczyna być z lekka widoczny II cel gry gdy zwrot tygodniowy przekroczy wartość depozytu początkowego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

C.d.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Problem zażartej dyskusji w tym wątku. Czy liczyć na zwrot spredu czy grać u brokera z niskim spredem i odebrać ten niby zysk w grze? Rozwiązał się sam w praktyce. Z kilkunastu osób które korzysta z serwisu zwracającego część spredu http://fxcash.net/?id=freebonus i do mnie napisało na PRIV. Co najmniej dwie gra u brokera TICKMILL ze spredem 0,1 pips na Edku a pomimo tego też mają zwrot spredu 1,6$ za lot wypłacane raz w tygodniu. Jak widać nie trzeba koniecznie przestawiać swojej gry na inny styl by mieć dodatkową kasę za free. Nie dopytywałem jak to wygląda praktycznie tj jaką kasą obracają i jaki jest ten zwrot bo to ich prywatna sprawa ale być może ktoś z nich sam o tym napisze jak będzie miał ochotę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Kończę eksperyment. Jak pisałem na samym początku moim celem jest znalezienie optymalnego sposobu gry by czerpać zyski ze spredu. Wynik jest naprawdę zadowalający ale to nie z wyniku jestem tak naprawdę zadowolony a z tego, że dzięki temu eksperymentowi odkryłem coś na co bym w innych warunkach nigdy nie wpadł. Łapiąc małe zyski by tylko wykręcać obrót znalazłem pewien model,który pozwala znaleźć precyzyjne miejsca od których cena zawsze się odbija. Czasem jest to kilka pipsów, czasem kilkanaście a czasem sporo więcej. Odbicie kilka pipsów to trochę za mało by wchodzić przy spredzie 1,4 pipsa i mieć miejsce na manewr zabezpieczenia pozycji na BE ale spred 0,2-0,5 pipsa już jest do tego idealny. I tu ukłon w kierunku osób, które postanowiły wykorzystać dodatkowy zysk jakim jest zwrot spredu. Sam zapewne nie wpadłbym na to, że przy spredzie 0,2 pipsa jaki oferuje broker TICKMILL rodzaj konta PRO jest możliwy jeszcze zwrot spredu. Jest co prawda mniejszy ale jest. A przy obecnie wypracowanym stylu gry obrót jest tak ogromny, że nawet ten mniejszy spred daje bardzo ładny zysk.

1) Wczoraj założyłem konto PRO w TICKMILL.
2) Nadal będę korzystał ze zwrotu spredu z serwisu http://fxcash.net/?id=X74227
3) Kończę przygodę z roboforex - trader powinien wariantować i z kilku okazji wybierać to co jest dla niego bardziej opłacalne. Do tej pory opłacało mi się przy moim systemie gry grać w roboforex i zarabiać do tego sporo na spredzie. Teraz mam system, który pozwala wykręcić sporo więcej z gry ale wymaga niższego spredu więc wybór jest oczywisty. Ale nadal nie zamierzam nie skorzystać z tego co daje mi okazja jaką jest zwrot spredu gdyż odrzucając ją złamałbym naczelną zasadę tradera "Kto nie szanuje centa nigdy nie będzie milonerem".

Wszystko co planuję zawsze sprawdzam sam w praktyce dlatego dyskusje z kilkoma osobami w tym wątku nie zmieniła mojego podejścia, jednak nie oznacza to, że nie sprawdziłem po pewnym czasie w praktyce ile racji jest po ich stronie. Więc za te negatywne uwagi również dziękuję, gdyż każda uwaga inspiruje.

W praktyce również sprawdziłem nowy system na początku trochę chaotycznie ale od 18.012018r. założyłem konto demo i jadę tam z zamiarem udowodnienia, że megazysk jest możliwy. Na razie po 2 dniach gry z 10000$ depo początkowego jest tam teraz 154877,56$ więc prawie 1450% zysku. Jeśli ktoś ma ochotę może sobie poobserwować grę w czasie rzeczywistym. W załączniku jest numer rachunku i hasło inwestora więc wystarczy tylko ściągnąć platformę roboforex i zalogować się na tym rachunku. Powinienem bez problemu dojechać w tym tygodniu do 1 000 000$ dalej mogą się zacząć schody z szybkością zysku gdyż max jaki daje broker to 100 lotów na pozycję a kontrolowanie zbyt wielu pozycji przy tak małych ruchach może być trudne.

Pozdrawiam wszystkich i wielu pipsów i realnych $ zysku życzę. Mam nadzieję, że podobnie jak mi również wielu z was ten dziennik pozwoli zwiększyć zyski.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

karus123 pisze:miejsca od których cena zawsze się odbija
Stawiam na okrągłe poziomy ceny.

domeks
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2015, 08:09

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: domeks »

https://fxcash.net/?id=X74227 Dostane zwrot prowizji tylko jak otworze nowe konto u brokera poprzez ta stronke?Juz otwartego nie da sie powiazac?

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

domeks pisze:https://fxcash.net/?id=X74227 Dostane zwrot prowizji tylko jak otworze nowe konto u brokera poprzez ta stronke?Juz otwartego nie da sie powiazac?
"Each broker has its own rules and terms; however, most of them don't see connecting the existing accounts to FxCash as a best practice. With this in mind, we recommend that you open a new account and transfer your existing balance to it, if required. For now, only a few brokers allow linking existing accounts. You can always find more up-to-date information on our website."

A więc musiałbyś zapytać swojego brokera/fxcash, czy jest możliwość podpięcia już otwartego konta do fxcash.
Ewentualnie otworzyć nowe konto poprzez fxcash u tego samego broka u którego już masz konto i dokonać przelewu wewnętrznego środków ze swojego starego konta na nowe jesli broker umożliwia coś takiego. Ewentualnie wypłacić środki od broka, zamknąć konto, otworzyć nowe poprzez fxcash i wpłacić środki.

Więcej nie wiem, nie korzystam z ich usług.
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

domeks pisze:Dostane zwrot prowizji tylko jak otworze nowe konto u brokera poprzez ta stronke?Juz otwartego nie da sie powiazac?
Trzeba założyć konto ze strony fxcash, klikając w open account https://fxcash.net/catalog bo musi być podane konto partnerskie (IB). Już nie pamiętam ale chyba rejestracja konta u większości brokerów ma 2 kroki, pierwsze podajesz swoje dane a w drugim możesz właśnie dodać informacje o brokerze wprowadzającym czy coś takiego. W każdym razie trzeba kliknąć z ich strony w open account i założyć nowe konto u brokera z ich linka. Pytałem o to czy można podpiąć już istniejące konto ale nie można, trzeba założyć nowe konto. Zamknąć aktualne konto i założyć nowe z ich strony, bo jest w linku ich ID tzn numer IB. Jak najedziesz myszką na ten przycisk OPEN ACCOUNT https://fxcash.net/catalog to masz w lewym dolnym rogu w mozilli adres i tam widać ten numer np. ref23214, albo agent5353 albo fxcash jest coś takiego w tym linku przy otwieraniu konta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Mnie coś innego zastanawia, czy nie ma tutaj żadnego haczyka. Broker wiedząc że to jest konto powiązane z fxcash może zwiększać nieco spread. Większość brokerów z MT4 nie oferuje dostępu do archiwum ceny tzn nie daje dostępu do wykresu tickowego. Tylko w Dukascopy póki co spotkałem się z taką transparentnością. Więc zastawia mnie czy na koncie podpiętym do fxcaash nie ma lekko rozszerzonych spreadów i stąd jest ta różnica, stąd jest zysk ze zwrotu spreadu i zysk dla fxcash.

ODPOWIEDZ