EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Cblondyn - Nie zamierzam ci udowadniać moich racji. To tylko eksperyment a robię go po to by usystematyzować i na bieżąco zapisywać wyniki bo gram tak od dawna tylko nie zapisywałem wyników. No i w pewnym sensie by znaleźć ludzi, którzy myślą podobnie by połączyć spostrzeżenia. Naprawdę nie interesują mnie twoje książkowe uwagi typu: graj z RR minimum 1/1, zawsze stawiaj SL, tnij straty i pozwól zyskom rosnąć, ucz się i wykorzystaj przewagę by uzyskiwać większą skuteczność itd. itd. Znam je doskonale. A nie interesują mnie z prostego powodu te zasady są wpajane wszystkim więc czemu 80% traci. Jeśli czegoś nie rozumiesz to nie powód by się zaraz nakręcać i udowadniać, że racja jest tylko jedna i jest po twojej stronie. Przeczytaj ze zrozumieniem to co piszesz. Ja napisałem "Nie chodzi o zniwelowanie stosunku spredu do TP" a ty komentując to piszesz "Samo zniwelowanie spreadu nie daje ci ŻADNEJ przewago nad rynkiem" i gdzie tu twoja logika. To zupełnie inne podejście do gry i jest ono sprzeczne z zasadami jakie ty wyznajesz dlatego do ciebie nie trafia.

Ty:
1) Szukasz przewagi wykorzystując AT itp. po to by uzyskać w efekcie przewagę zysków nad stratami i w ten sposób zarabiać.
2)Jeśli zagrasz 10000 pozycji z RR 1/1 i uzyskasz skuteczność 51% to będziesz na zero lub nawet będziesz na minusie.
3) Jeśli stracisz kilka lub kilkanaście razy pod rząd bo analiza AT zawiedzie to włączą ci się emocje bo w twoim stylu gry wystąpią jednocześnie dwa sygnały "strata" i "brak możliwości zysku zanim nie zniwelujesz straty"

Ja:
1) Nie szukam przewagi nad rynkiem choć też wykorzystuję AT itp. Mnie interesuje tylko to by nie stracić kapitału.
2) Jeśli zagram 10000 pozycji z RR 1/1 i uzyskam skuteczność 51% to będę tak samo na zero lub nawet będę na minusie, ale w tym czasie zarobię na spredzie tyle, że będę sumarycznie na dużym plusie.
3) Jeśli stracę kilka lub kilkanaście razy pod rząd bo analiza AT zawiedzie to nadal cały czas mój styl generuje zysk tylko chwilowo mniejszy i nie mam psychicznej presji by szybko wrócić do stanu gdy znów zacznę zarabiać bo cały czas zarabiam.

To tylko część różnic. Owszem piszę o psychologii gry a to dlatego, że ten sposób niweluje zły wpływ psychiki gracza. Dodam jeszcze, że to nie jest jedyne co daje przewagę. Efekt przewago kasyna nie odnosi się do pojedynczych zdarzeń, Gdyby tak było nikt nie wygrałby w kasynie większej kwoty bo zawsze miałoby ono przewagę. Na ten efekt składa się ogromna liczba malutkich przegranych i im więcej gier się odbyło tym efekt jest większy. Poczekaj dłuższy czas i zobaczysz realnie ile po kilku miesiącach gry jest zysku ze zwrotu spredu a ile z samej gry. Mi oczywiście nie musisz wierzyć tym bardziej że ja gram tylko pod zwrot. Ale możesz podpiąć swoje konto pod zwrot tym bardziej, że to dodatkowy zysk bez żadnej zmiany dotychczasowego stylu gry i wtedy po kilku miesiącach zobaczysz sam jaki odsetek zysku jest z gry a jaki ze zwrotu. Jest naprawdę bardzo niewielu traderów, którzy potrafią w długim okresie zarobić więcej z gry niż byliby w stanie zarobić w tym czasie ze zwrotu.

Masz rację przewaga kasyna opiera się nie na psychologi ale na matematyce i ja myślę dokładnie tak samo, przewagę uzyskujemy na ilości zamkniętych zleceń i im jest ich więcej tym ta przewaga rośnie. A psychologia lub raczej zniwelowanie jej wpływu na naszą grę służy jedynie temu by zmniejszyć ryzyko utraty kapitału a tym samym umożliwić graczowi wykonanie na kapitale podstawowym jak największej ilości zleceń.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

-rookie- pisze:AT, AT, AT... Teoretycznie wystarczy EA które będzie balansowało w okolicach 0, będzie kręciło wolumen i nie dojdzie do głupiej straty kapitału przez awarie. I cel zostanie osiągnięty - zysk będzie ze zwrotu części spreadu.
Dokładnie tak i nad tym też pracuję.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

karus123 pisze: Ja:
1) Nie szukam przewagi nad rynkiem choć też wykorzystuję AT itp. Mnie interesuje tylko to by nie stracić kapitału.
2) Jeśli zagram 10000 pozycji z RR 1/1 i uzyskam skuteczność 51% to będę tak samo na zero lub nawet będę na minusie, ale w tym czasie zarobię na spredzie tyle, że będę sumarycznie na dużym plusie.
3) Jeśli stracę kilka lub kilkanaście razy pod rząd bo analiza AT zawiedzie to nadal cały czas mój styl generuje zysk tylko chwilowo mniejszy i nie mam psychicznej presji by szybko wrócić do stanu gdy znów zacznę zarabiać bo cały czas zarabiam.

Piszesz pkt1.
Ciekawe w jaki zatem sposób nie chcesz tracić nie mając chociaż symbolicznej przewagi nad rynkiem
pkt 3.
To bardzo ciekawe w jaki to tajemniczy sposób styl gry będzie generował zysk jeśli liczysz tylko na zwrot ze spredu?

Odpowiem na jedno z pytań postawionych. Dlaczego gracze tracą. Otóż niestety bardzo wielu nie rozumie podstaw które opisałem jw. Matematyki nie da się oszukać.
I tak już jest nawet na rynkach finansowych, że obowiązuje zasada selekcji naturalnej. Jak w przyrodzie. Czyli zwyciężają najsilniejsi, najmądrzejsi. Siła akurat się nie przyda za to inteligencja jak najbardziej. A wiesz jaki jest % ludzi inteligentnych w przeciętnej populacji? Dla przykładu IQ pow. 140 to 1-3% populacji. Od zawsze niezbyt bystrzy robili/robią na tych mądrzejszych. I albo się coś rozumie albo nie
Co do przewagi rynku nad graczem pokaże rysunek
https://charts.mql5.com/16/623/audchf-h ... ki-tms.png
Wysokość prostokąta to ok. 40 pips. Jak widać chyba każdy rozumie dlaczego wielkość spreadu (koszty) jest tak istotna
Otwierając pozycje L i ustawiając SL=TP chyba nie musze tłumaczyć, że bez AT czy jakiejkolwiek analizy wykresu (losowo) przy N zagraniach system będzie stratny.
Kolejny rysunek
https://charts.mql5.com/16/623/us30-d1- ... -tms-2.png
Srodek prostokąta może być miejscem otwierania pozycji L. W tym przypadku górna krawędź niech będzie TP a dolna SL. Przy N pozycjach grając z trendem i SL=TP których pozycji będzie więcej. Zyskownych czy stratnych? Otwierając je losowo w dowolnym momencie trwania trendu. Jak ktoś tego nie ogarnia to trudno. I to właśnie trwający trend daje przewage graczowi. Nawet przy SL=TP. O TP>SL już nie wspomne.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

karus123 pisze:
Masz rację przewaga kasyna opiera się nie na psychologi ale na matematyce i ja myślę dokładnie tak samo, przewagę uzyskujemy na ilości zamkniętych zleceń i im jest ich więcej tym ta przewaga rośnie. A psychologia lub raczej zniwelowanie jej wpływu na naszą grę służy jedynie temu by zmniejszyć ryzyko utraty kapitału a tym samym umożliwić graczowi wykonanie na kapitale podstawowym jak największej ilości zleceń.
Kompletna bzdura. Jeśli system nie jest dochodowy to większa ilość zleceń jedyne co zrobi to przyśpieszy utrate depo. Jak powiedział Elder. Liczy sie jakość zagrań nie ich ilość.
Mam nadzieje, że to oczywiste. Skoro nie ...no cóż dawcy kapitału są potrzebni dla zarabiających :)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Po 18 dniach od wystartowania jest +1,77$ ze spreadu i +1,53$ z gry. Koksy to nie są ale dla mnie wygląda to ciekawie. Poczekam na kolejne wyniki.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Dodam jeszcze pare słów odnośnie "efektu przewagi kasyna"
O ile w grze w ruletke przewage stanowi 2,7% lub 5,4% nad graczami w postaci "0" lub 2x "0"na kole (jak widać jest wystarczająca) to w przypadku gier karcianych (np. blackjack) decyduje coś innego. A konkretnie inteligencja krupierów. Krupierzy to wyselekcjonowani ludzie cechujący sie wysoka inteligencją, ze znajomościa matematyki (rach prawd w szcególności) oraz dobrą pamięcią. A skoro ludzi inteligentnych to mniejszość przeciętny gracz niestety w wiekszości przypadków przegra gre. A tępak w szczególności
I podobnie jest z rynkami finansowymi. Po stronie grubasów stoją inteligentni, wykształceni ludzie. W postaci wszelkiego rodzaju analityków itp. Radze o tym pamiętać zadając pytanie dlaczego większość przegrywa :)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

-rookie- pisze:Po 18 dniach od wystartowania jest +1,77$ ze spreadu i +1,53$ z gry. Koksy to nie są ale dla mnie wygląda to ciekawie. Poczekam na kolejne wyniki.
Podejrzewam, że ten zysk z gry jest w oparciu o jakiś system/strategie. Bo zagrywając bez analizy wykresu (lub analizy fundamentalnej) to cieżko osiągnąć zysk. NO chyba, że to za sprawa szczęścia. Ale to też wiecznie nie może trwać
Ale jeśli tak jest to trzymaj sie tych założeń bo może jesteś na dobrej drodze. :)

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Cblondyn - odpowiedz mi na jedno pytanie. Jeśli jesteś tak inteligentny a wg ciebie tylko ci inteligentni zarabiają czemu siedzisz na tym forum. Mało powiem siedzisz. Ciągle coś piszesz i komentujesz (widzę to po twojej aktywności - ponad 1600 postów). Moim skromnym zdaniem osoba o twojej wiedzy, która zjadła wszystkie rozumy powinna nie mieć czasu by wchodzić na forum takie jak to z prostego powodu - miałaby tyle kasy, że cały wolny czas poświęciłaby na jej wydawanie.

Napisałem ci jasno i wyraźnie. Ale najwidoczniej masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem więc powtórzę dosadniej. Nie interesuje mnie to czy się ze mną zgadzasz czy nie. Nie interesuje mnie twoja krytyka mojej metody. To jest eksperyment więc oceniać go będzie można dopiero po dłuższym czasie. W tej chwili ja sam nie wiem jaki będzie dokładny wynik końcowy.

Dlatego grzecznie cię proszę nie zaśmiecaj mojego wątku swoimi opiniami. Mnie interesują ludzie którzy myślą podobnie jak ja i z nimi chciałbym się wymienić doświadczeniami lub spostrzeżeniami. Ty możesz założyć sobie swój temat jeśli musisz zabłysnąć przed publiką.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

-rookie- pisze:Po 18 dniach od wystartowania jest +1,77$ ze spreadu i +1,53$ z gry. Koksy to nie są ale dla mnie wygląda to ciekawie. Poczekam na kolejne wyniki.
-rookie- każdy widzi to co chce zobaczyć dla ciebie to tylko 3,3$ zysku dla mnie uwzględniając to, że na konto do gry trafiło dopiero 11$ to 30% zysku od zainwestowanej lub inaczej mówiąc zaryzykowanej kwoty. Więc trochę się niepokoję, że agresja gry jest dosyć duża. To początek eksperymentu więc percepcja jest na razie naprężona ale z biegiem czasu na pewno osłabnie a w tej sytuacji łatwo o straty. Ale zobaczymy w praniu. Być może do tej pory zwrot będzie na tyle duży a do tego będzie poza grą czyi ryzykiem, że nie będzie już można nic stracić a tyko zyskać.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

karus123 pisze:Cblondyn - odpowiedz mi na jedno pytanie. Jeśli jesteś tak inteligentny a wg ciebie tylko ci inteligentni zarabiają czemu siedzisz na tym forum. Mało powiem siedzisz. Ciągle coś piszesz i komentujesz (widzę to po twojej aktywności - ponad 1600 postów). Moim skromnym zdaniem osoba o twojej wiedzy, która zjadła wszystkie rozumy powinna nie mieć czasu by wchodzić na forum takie jak to z prostego powodu - miałaby tyle kasy, że cały wolny czas poświęciłaby na jej wydawanie.

Napisałem ci jasno i wyraźnie. Ale najwidoczniej masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem więc powtórzę dosadniej. Nie interesuje mnie to czy się ze mną zgadzasz czy nie. Nie interesuje mnie twoja krytyka mojej metody. To jest eksperyment więc oceniać go będzie można dopiero po dłuższym czasie. W tej chwili ja sam nie wiem jaki będzie dokładny wynik końcowy.

Dlatego grzecznie cię proszę nie zaśmiecaj mojego wątku swoimi opiniami. Mnie interesują ludzie którzy myślą podobnie jak ja i z nimi chciałbym się wymienić doświadczeniami lub spostrzeżeniami. Ty możesz założyć sobie swój temat jeśli musisz zabłysnąć przed publiką.
To zaspokoje Twoją ciekawośc kolego. Pewnie jak wiesz w przypadku forex, CFD itp. to większośc czasu to czekanie na setup. I czekając na ten setup mam sporo czasu i w jakiś sposób staram się wykorzystać ten czas. I pewnie większość tu zaglądających sa w podobnej sytuacji. Poza tym mamy weekend i czas wolny od gry
Co do Twojej metody to ja nie mam zastrzeżeń. Ale zasady zarabiania są w większości przypadków podobne. Dlatego zadaje pytania i drążę temat. Niestety odpowiedzi jakie uzyskuje są typu "jakoś to będzie" bez podania szczegółów albo wystarczy że "tylko" coś tam itp.
Jeśli chodzi o zarabianie to jest jeszcze jeden aspekt o którym sam wspomniałeś. Kontrola stresu i emocji. A z tym to już różnie u każdego. I tych zarobków jeśli juz są to nie oczekuj zbyt wygórowanych. Kilkanaście, kilkadziesiąt % w rok to bardzo dobry wynik. Jestem realistą nie fantastą :)
A jak sobie nie życzysz bym pisał w tym watku to nie ma problemu. Ale wydaje mi się, że własnie po to się na publicznym forum wątek zakłada by wymieniać się opiniami. No chyba, że ktoś oczekuje samych pochwał i zachwytów a krytyka niemile widziana to już mnie nie ma :)

ODPOWIEDZ