EA wspomagający manualny trading

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
motherathor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2018, 18:36

EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: motherathor »

Potrzebuję automat do wspomagania gry manualnej. Chodzi w zasadzie o ustawienie SL oraz o jego przesuwanie. Niby poste ale o dziwo nigdzie nie znalazłem dokładnie takiego skryptu, a większość traderów właśnie te reguły stosuje :) albo tylko tak piszą he he. Zasada działania prosta:

1) przy otwarciu pozycji buy/sell ustawia SL pod/lub nad poprzednią świecę + 1 pips + spread, (opcja true/false) oraz druga opcja do wyboru, gdzie można podać konkretną ilość pipsów X (opcja true false).
2) ustawia trailingstop od momentu uzyskania stosunku zysku do ryzyka X:1 (X do zdefiniowania, np 0,5, lub 1, (lub półtora), lub 2, lub 3 itp), czyli zysk np 2 x większy od SL ), i przesuwa trailing utrzymując go w stałej w odległości Y od ceny (co tik), gdzie Y jest zdefiniowany prze ze mnie (np 10 pipsów). Opcja true/false.
3) i druga opcja przesuwania SL (również true/false) przesuwanie po kolejnych świecach (hi/lo).

Wiem, że dla kogoś kto programuje to parę minut roboty i zabawa więc byłbym wdzięczny za znalezienie paru wolnych chwil i napisanie. Z pewnością posłuży wielu osobom opierającym się na grze manualnej.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Ja tylko dam Ci hinta na następny raz.
motherathor pisze: Wiem, że dla kogoś kto programuje to parę minut roboty i zabawa więc byłbym wdzięczny za znalezienie paru wolnych chwil i napisanie. Z pewnością posłuży wielu osobom opierającym się na grze manualnej.
Ten tekst dla wielu programistów jest po prostu irytujący(w tym dla mnie) i dlatego powinieneś go unikać.

a dodając to:(w innym wątku)
motherathor pisze:[...] może ktoś inny ma podobny genialny pomysł? przy samodzielnym kompilowaniu można sobie robić automat za automatem i nie płacić programistom. kolego przesympatyczny jesteś jeszcze? labo ktoś inny gotowy coś podobnego zaoferować?

Nie pomagasz sobie ;)

Ale gdy się nauczysz programować na chociaż niskim poziomie, co nie jest trudne (poważnie), nie będziesz musiał im w ogóle płacić. Podobnie ma się z mechaniką samochodową, fryzjerstwem(w sumie wystarczy dobra maszynka) jak i każdą dowolną usługą.


PS.
Dopóki nie dobrnąłem do tego wspomnianego akapitu chciałem Ci to napisać :)
Za to teraz daję Ci tylko radę (oczywiście nie musisz za nią płacić), nie pisz ten sposób, bo wielu jest na to wrażliwych.


motherathor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2018, 18:36

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: motherathor »

LowcaG pisze:Ja tylko dam Ci hinta na następny raz.
motherathor pisze: Wiem, że dla kogoś kto programuje to parę minut roboty i zabawa więc byłbym wdzięczny za znalezienie paru wolnych chwil i napisanie. Z pewnością posłuży wielu osobom opierającym się na grze manualnej.
Ten tekst dla wielu programistów jest po prostu irytujący(w tym dla mnie) i dlatego powinieneś go unikać.

a dodając to:(w innym wątku)
motherathor pisze:[...] może ktoś inny ma podobny genialny pomysł? przy samodzielnym kompilowaniu można sobie robić automat za automatem i nie płacić programistom. kolego przesympatyczny jesteś jeszcze? labo ktoś inny gotowy coś podobnego zaoferować?

Nie pomagasz sobie ;)

Ale gdy się nauczysz programować na chociaż niskim poziomie, co nie jest trudne (poważnie), nie będziesz musiał im w ogóle płacić. Podobnie ma się z mechaniką samochodową, fryzjerstwem(w sumie wystarczy dobra maszynka) jak i każdą dowolną usługą.


PS.
Dopóki nie dobrnąłem do tego wspomnianego akapitu chciałem Ci to napisać :)
Za to teraz daję Ci tylko radę (oczywiście nie musisz za nią płacić), nie pisz ten sposób, bo wielu jest na to wrażliwych.
dziękuję za dobrą radę :) skoro dostałem ją gratis to ile mnie będzie kosztowało zrobienie tego co napisałem? :)

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

motherathor pisze:
dziękuję za dobrą radę :) skoro dostałem ją gratis to ile mnie będzie kosztowało zrobienie tego co napisałem? :)
Niestety, ale aktualnie nie przyjmuję zleceń(mam dożo swoich pomysłów, do realizacji które czekają w kolejce), mogę od czasu do czasu spontanicznie komuś tylko pomóc(za darmo).

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Żeby to było parę minut to raczej przerobienie czegoś podobnego, no i trzeba sprawdzić wszystkie warunki w grze, dlatego na zabawy mało ludzi ma czas. Taka robota kosztuje od 30$ https://www.mql5.com/en/job
Ostatnio zmieniony 21 sie 2018, 09:34 przez Mustafa, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

motherathor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2018, 18:36

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: motherathor »

no to stary teraz ja dam Ci hinta - jako trener rozwoju osobistego potraktuj go jako gratis. Więc mój hint jest taki - najpierw przyjacielu zadaj sobie trud i zrozum dlaczego ktoś myśli w dany sposób, bo dopiero wówczas będziesz miał prawo wydać opinię. Teraz ją wydałeś w oparciu o swój światopogląd - bardzo okrojona perspektywa.

Gdybyś był choć trochę otwarty to (czego po programistach się nie spodziewam - przerobiłem ich setki w życiu) to byś zapytał najpierw dlaczego napisałem, że wolę nie płacić programistom. Otóż przyczyna jest prosta - na stu takich co im zlecałem robotę, 90 to byli nieudacznicy, którzy albo miesiącami nie wrobili nic i zwodzili że już zaraz coś podeślą, albo pisali programy które kompletnie nie nadawały się do niczego, a potem miesiącami poprawiali aż w końcu przestawali odbierać telefony ze wstydu. Wynik był tego taki, że nie miałem ani pieniędzy ani programu. Teraz rozumiesz moją poprzednią wypowiedź, którą przytoczyłem w innym poście, a którą zacytowałeś.

Odnośnie pierwszego akapitu, że dla programisty to bułka z masłem - nie bardzo wiem czym się obruszyłeś, ale fakty są takie jak napisałem, więc nie bardzo rozumiem do czego "piłeś".

Zatem wniosek mam taki - odpowiedzi w Twoim stylu nie dość że nic nie wnoszą to jeszcze tylko irytują - "pomógłbym ale w sumie to nie pomogę...". Więc mądrzej byłoby kolego przesympatyczny wcale się nie odzywać niż w sposób, jaki to uczyniłeś. Nie chcesz pomoc - to nie pomagaj - proste. Ale nie wypisuj bzdur...

tam jeszcze jeden przyklasnął... następny mądry

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Jako trener rozwoju osobistego masz pretensję, że dając zlecenia amatorom nie otrzymałeś tego na co liczyłeś HIT. Te roszczenia to raczej powinieneś mieć do siebie, że przycebuliłeś. Przerobiłeś setki przypadków i nic się nie nauczyłeś brawo trenerze.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

grzesq
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2009, 16:57

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: grzesq »

motherathor - potrafisz programować? Bo jeśli nie to na jakiej podstawie twierdzisz ze to bulka z maslem? Sam piszesz że przerobiłeś setki programistów którzy miesiącami nie wywiązywali się ze zleceń a tu nagle zakladasz ze akurat to zadanie to kilka minut jak to szacujesz?

Sorry ale Twoje posty epatuja ignorancja i brakiem szacunku, o ile to pierwsze można wybaczyć (nikt nie jest idealny i nie zna się na wszystkim) o tyke to drugie zniechęca do jakiejkolwiek pomocy. Szczególnie , że oczekujesz jej za darmo.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

motherathor pisze:no to stary teraz ja dam Ci hinta - jako trener rozwoju osobistego potraktuj go jako gratis.
A dziękuję.
motherathor pisze: Więc mój hint jest taki - najpierw przyjacielu zadaj sobie trud i zrozum dlaczego ktoś myśli w dany sposób, bo dopiero wówczas będziesz miał prawo wydać opinię. Teraz ją wydałeś w oparciu o swój światopogląd - bardzo okrojona perspektywa.
hm... spoko, tylko, że Twoje pobudki mnie w ogóle nie interesują(nie wiem dlaczego się tłumaczysz) i ich wcale nie oceniałem, nie wydałem nawet o Tobie żadnej opinii. Więc nie rozumiem, dlaczego mam zadawać sobie trud poznawania Ciebie i Twoich pobudek, skoro Ty sobie nie zadałeś trudu ich wyjawienia.

Jednak powtórzę, mnie Twoje pobudki nie interesują wyraziłem tylko swoją opinię na temat takich tekstów nic więcej.
motherathor pisze: Gdybyś był choć trochę otwarty to (czego po programistach się nie spodziewam - przerobiłem ich setki w życiu) to byś zapytał najpierw dlaczego napisałem, że wolę nie płacić programistom.
Wspominał ktoś o bardzo okrojonej perspektywie? ;)

I podobnie jak wyżej, nie interesują mnie Twoje poglądy dlaczego nie chcesz płacić programistom czy komukolwiek, nie rozumiem dlaczego człowiek tak otwarty atakuje drugiego tylko dlatego, że wyraził swoją opinię..
motherathor pisze: Otóż przyczyna jest prosta - na stu takich co im zlecałem robotę, 90 to byli nieudacznicy, którzy albo miesiącami nie wrobili nic i zwodzili że już zaraz coś podeślą, albo pisali programy które kompletnie nie nadawały się do niczego, a potem miesiącami poprawiali aż w końcu przestawali odbierać telefony ze wstydu. Wynik był tego taki, że nie miałem ani pieniędzy ani programu. Teraz rozumiesz moją poprzednią wypowiedź, którą przytoczyłem w innym poście, a którą zacytowałeś.
(powtórzę się) nie interesują mnie Twoje przygody, z programistami, czy kimkolwiek, jednak możesz mieć wiele racji, pewnie 10% czy tam 20%, można nazwać profesjonalistami, ale to dotyczy większości profesji np. weźmy takich trenerów rozwoju osobistego, 90% z nich do niczego się nie nadaje.
Wielu ma bardzo ograniczoną perspektywę, generalizuje, nie znosi krytyki, przerzucają swoje opinie na innych, często mają projekcję i przerzucają swoje wady na innych, tak można by wymieniać, totalni amatorzy, a wiele się mienią trenerami rozwoju osobistego.

No, ale co poradzisz. Czy powinienem chcieć od razu takich usług za darmo? nie wiem, każdy ma swoją opinię.
motherathor pisze: Odnośnie pierwszego akapitu, że dla programisty to bułka z masłem - nie bardzo wiem czym się obruszyłeś, ale fakty są takie jak napisałem, więc nie bardzo rozumiem do czego "piłeś".
Ależ ja dałem Ci tylko radę, to Ty się obruszyłeś (urażone ego?) i mnie próbujesz nieudolnie(pozwól, że nie pozostanę dłużny) obrazić.
Ale wytłumaczę, nie chodzi o to, że to bułka z masłem czy nie, ale skoro uważasz, że to bułka z masłem to już jest to argument za tym że powinni Ci to napisać za darmo? Otóż, dla wielu ludzi takie rozumowanie jest bez sensu. Nie oceniam tego rozumowania (powinienem?) ale tak jest.

I dlatego dałem Ci tę radę, bo sam czytając Twojego posta, pomyślałem sobie, o dawno nikomu nie pomogłem w programowaniu (a lubię to robić od czas do czasu, ostatnio mniej bo mało czasu), ale natknąłem się na ten akapit i już mi się odechciało, bo nie docenisz pomocy (tak altruizm to też forma egoizmu ;) ).
motherathor pisze: Zatem wniosek mam taki - odpowiedzi w Twoim stylu nie dość że nic nie wnoszą to jeszcze tylko irytują - "pomógłbym ale w sumie to nie pomogę...". Więc mądrzej byłoby kolego przesympatyczny wcale się nie odzywać niż w sposób, jaki to uczyniłeś. Nie chcesz pomoc - to nie pomagaj - proste. Ale nie wypisuj bzdur...

tam jeszcze jeden przyklasnął... następny mądry
Masz prawo do swoich opinii, ja mam prawo do swoich, to jest forum, mogę wyrażać swoje opinie (podobnie jak Ty), więc nie wiem dlaczego się dziwisz. A czy moja wypowiedź coś wniesie?

Otóż jako osoba o otwartym umyśle, możesz przyjąć hipotetycznie, że mogę jednak mieć rację (bo jak widzisz, "jeszcze jeden" przyklasnął), czyli możesz teraz rozważyć czy uwzględnisz moją radę na następny raz czy nie. Możesz pomyśleć, czy ten akapit raczej zwiększył szanse na "za darmo" czy zmniejszył.
Zrobisz jak chcesz, od Ciebie zależy czy to coś wniesie czy nie ;)

A teraz moje podsumowanie:

Czyli, uważasz, że nie warto płacić za czyjąś pracę (chociaż uważam, że bez tego teksu miałbyś szanse to za darmo dostać) bo większość programistów to, parafrazując, patałachy, o jakichś zawodach jeszcze tak myślisz? i wtedy za darmo? Czy tylko ta jedna specjalizacja? Czy jeżeli znajdę osoby o podobnym myśleniu do Ciebie tylko o trenerach rozwoju osobistego, to mogą liczyć na darmochę? Przecież dla Ciebie to bułka z masłem.No i w końcu powinieneś ich rozumieć.

Obrażanie innych osób dlatego, że ośmielili wyrazić swoje zdanie nie jest dobre(to też hint ;) ) dochodzi do tego.

Oczywiście, jako profesjonalista, wiedziałeś, że pisząc tego Twojego nic nie wnoszącego posta (Bo i po co o tym pisałeś? żeby zracjonalizować swoje pobudki? Urażone ego Ci kazało atakować innych? Ale to dalej nie wpływa, na to, że to słaby tekst, tak uważam, nie mogę? ) nie pozostanie on (z dużym prawdopodobieństwem) bez odpowiedzi. I to do niczego nie prowadzi. Teraz wyszedłeś na dodatek na takiego co chce za darmo od takich co uważa ich za patałachów i na dodatek chama który obraża innych. Myślisz, że teraz pomożesz sobie i więcej chętnych będzie Ci pomóc?

Tym razem intryguje mnie Twoja motywacja. (obstawiam, że jednak urażone ego).

A teraz przyjmę pozę trenera amatora (oczywiście rozwoju osobistego) ;)
A tak ogólnie to luz, nie czuję się obrażony, wiem, że krytykę(nawet nie prost) ciężko znieść i czasem potem człowiek głupoty pisze. Weź parę oddechów i odetnij się od tego. Dojeżdzanie siebie nic konstruktywnego nie daje. Dało Ci to coś? A no nie. Czy ma sens abyś mnie zaatakował? A no nie. Czy rozwodnienie wątku na np. kilka stron coś przyniesie pozytywnego? A no nie.Przemyśl to.

Tak więc nie gniewam się(Ale odpowiedź zostawię) :564:

-- Dodano: wt 21-08-2018, 10:21 --

[edit]
(teraz widzę innych odpowiedzi)
I widzisz, miałem rację, nic Twój post nie pomógł.

To dobre podsumowanie:
grzesq pisze: Sorry ale Twoje posty epatuja ignorancja i brakiem szacunku, o ile to pierwsze można wybaczyć (nikt nie jest idealny i nie zna się na wszystkim) o tyke to drugie zniechęca do jakiejkolwiek pomocy. Szczególnie , że oczekujesz jej za darmo.

ODPOWIEDZ