EA wspomagający manualny trading

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

motherathor pisze: Odnośnie książek - rozumiem, że jesteś na etapie ich czytania - ja jestem na etapie ich pisania (pierwszą wydałem w 2012 r.).
źle rozumiesz
ehh teraz amatorzy pchają się wszędzie ;)
motherathor pisze: Odnośnie mojego rozwoju - możesz być spokojny - rozwijam się cały czas. Kilkadziesiąt dni w każdym roku poświęcam na szkolenia, na które wydaję w ciągu roku tyle ile przeciętny Kowalski w swoim życiu na samochody. Zatem kierunek raczej dobry.
oj,oj, ja nie chcę abyś mi się tłumaczył, nie oczekuję od Ciebie, abyś opowiadał mi o swoim życiu(bo mnie zwyczajnie nie interesuje, niepotrzebnie wydłużasz wątek ;) ). Chociaż aż chciało by się powiedzieć, że tyle wydajesz, a za darmochę (nie wiadomo jakiego poziomu) chciałeś... ale stop. nie mówię o tym, tylko tak pomyślałem, nie było tematu. Nie musisz mi się ponownie tłumaczyć jakie są ku temu Twoje pobudki.
motherathor pisze: Odnośnie skryptu - oczywiście że go zamieszczę. A hasło udostępnię każdemu, kto mi prześle dowód wpłaty do jednej z fundacji, z którą współpracuję. Zapoczątkowaliście wspaniałą akcję, więc nie mógłbym jej zatrzymać.
Dla mnie ok.
Chociaż już opowieść o tym, jak by się to wielu przydało jak by to ktoś za darmo zrobił już tak trochę pada, ale nie moja sprawa, w sumie nawet mi się podoba. (no ale nie musisz mi się tłumaczyć, to Ty się zobowiązałeś, nikt od Ciebie nie żądał, więc rób jak uważasz, a nie rozpisujesz się o tym, jak by to było ważne dla nas jak to zrobisz)

motherathor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2018, 18:36

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: motherathor »

LowcaG pisze: Dla mnie ok.
Chociaż już opowieść o tym, jak by się to wielu przydało jak by to ktoś za darmo zrobił
kolejny błąd w rozumowaniu - już o tym pisałem. Nigdzie nie informowałem, ze chcę to za darmo - wręcz przeciwnie, w wielu postach pisałem, że chętnie zapłacę. Coś Ci się pomyliło kolego przesympatyczny. Znowu zresztą...

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

motherathor pisze: kolejny błąd w rozumowaniu - już o tym pisałem. Nigdzie nie informowałem, ze chcę to za darmo - wręcz przeciwnie, w wielu postach pisałem, że chętnie zapłacę. Coś Ci się pomyliło kolego przesympatyczny. Znowu zresztą...
Oczywiście Ty wiesz najlepiej co (wtedy)chciałeś.(niezależnie co (teraz) napiszesz). (nie powiedziałem tego, tylko pomyślałem ;) )
Widocznie zmylił mnie Twój pierwszy post(do którego cały czas nawiązuję) gdzie było "potrzebuję" i
motherathor pisze: Wiem, że dla kogoś kto programuje to parę minut roboty i zabawa więc byłbym wdzięczny za znalezienie paru wolnych chwil i napisanie. Z pewnością posłuży wielu osobom opierającym się na grze manualnej.
Nie było nic mowy o zleceniu, wyglądało to tylko, że programista miał to napisać , udostępnić dla wielu, że chcesz zapewnić jakiemuś mu zabawę (bo "to parę minut roboty i zabawa").
A Ty chciałeś mu jeszcze (wtedy) zapłacić?(50 zł) Poważnie?
Stary, dlaczego nie wyprowadziłeś mnie z błędu? Dlaczego nie powiedziałeś drogi kolego, że źle zrozumiem Twoją intencję? Tylko zamiast tego wrzuciłeś wywód dlaczego to wolisz nie płacić programistom?

Życie było by o wiele prostsze.Gdyby ludzie jasno potrafili wyrazić swoje intencje Nie sądzisz?
A jak ktoś nie rozumie ich intencje to od razu najlepiej jak by sprostowali, mam rację?


No ale dobra, było minęło, cieszę się, że już rozumiem twoją aktualną intencję, że umieścisz tak jak powiedziałeś to EA, dobrze, że dobrze wszystko się skończyło, masz co chcesz, ba może i ktoś będzie miał jak będzie chciał no i fundacje też może, no prawie win-win.

motherathor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2018, 18:36

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: motherathor »

LowcaG pisze: Stary, dlaczego nie wyprowadziłeś mnie z błędu? Dlaczego nie powiedziałeś drogi kolego, że źle zrozumiem Twoją intencję? Tylko zamiast tego wrzuciłeś wywód dlaczego to wolisz nie płacić programistom?
Życie było by o wiele prostsze.Gdyby ludzie jasno potrafili wyrazić swoje intencje Nie sądzisz?
A jak ktoś nie rozumie ich intencje to od razu najlepiej jak by sprostowali, mam rację?
Masz rację, popełniłem błąd. Zrozumienie komunikatu zależy od nadawcy, czyli ode mnie. Mogłem to napisać wprost - lekcja wyciągnięta. Odnośnie informacji, że wolę nie płacić programistom - przypomnę, że to była wypowiedź z innego posta wyrwana i dotyczyła całkowicie innego problemu - tam chodziło o automat, który samodzielnie można sobie konfigurować, i to był genialny wg mnie pomysł, bo obecnie płacę za każdym razem gdy jest przeróbka, a ci co grają dobrze wiedzą, że przeróbek jest dziesiątki, a czasem setki zanim się zrobi dobrze, bo wszystko wychodzi w trakcie gry na live. Pomieszanie informacji z tych dwóch postów spowodowało zatem zamęt - ja jak najbardziej byłem od początku gotowy komuś zapłacić. I zapłaciłem - tym razem zarobił ktoś spoza forum.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

No i się dogadaliśmy :564:
motherathor pisze: I zapłaciłem - tym razem zarobił ktoś spoza forum.
i super.
widzę czas przeszły, więc widzę zrobione, w sumie parę minut dawno temu minęło, możesz śmiało wrzucać, ja już kończę skoro się dogadaliśmy, Ty wrzucisz, to niech inni widzą, że mogą za dobroczynność mogą coś dostać, taki plus całego wątku. W sumie nawet lepszy osobny wątek, bo tu za duża nieczytelność(że tak powiem)

-- Dodano: pt 24-08-2018, 13:22 --

[edit]
motherathor pisze: Odnośnie informacji, że wolę nie płacić programistom - przypomnę, że to była wypowiedź z innego posta wyrwana i dotyczyła całkowicie innego problemu - tam chodziło o automat, który samodzielnie można sobie konfigurować, i to był genialny wg mnie pomysł, bo obecnie płacę za każdym razem gdy jest przeróbka, a ci co grają dobrze wiedzą, że przeróbek jest dziesiątki, a czasem setki zanim się zrobi dobrze, bo wszystko wychodzi w trakcie gry na live. P
Co do tego to chyba by Ci tamta koncepcja nie pomogą (o ile dobrze pamiętam), to zlepki stałych kodów, jak byś chciał jakieś naprawdę zmiany zrobić to i tak byś nie potrafił ich samemu zrobić.

Da się zrobić coś podobnego w przypadku prostych strategii, owszem, ale nie kiedy jest coś minimalnie innego niż pomyśleli twórcy. Prostych mam na myśli, że jakieś sygnały po wskaźnikach, itp. ok, ale gdy coś bardziej zaawansowanego.. no amator tego nie zrobi.

motherathor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2018, 18:36

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: motherathor »

tak, zrobione czyli zapłacone. czekam teraz na realizację. Odnośnie tej koncepcji z programowaniem - jeden z moich ostatnich automatów, który można sobie samemu ustawiać (też go bardzo chętnie udostępnię), bo to akurat może rozwinąć się bardzo ciekawa dyskusja, która może przynieść coś sensownego. Jego możliwość samodzielnej konstrukcji polega na tym , że ma możliwość podpinania kilku wskaźników, bez konieczności mieszania w kodzie. To załatwia już bardzo dużo (między innymi brak konieczności płacenia w nieskończoność za zaminy), ale niestety nie wszystko - bo MM nadal jest zrobiony źle, wg mojego (nietrafionego zresztą) pomysłu. Utworzę w weekend osobny wątek do tego to może się coś ciekawego urodzi - Wasze doświadczenie może tu być nieocenione.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

motherathor pisze:tak, zrobione czyli zapłacone. czekam teraz na realizację. Odnośnie tej koncepcji z programowaniem - jeden z moich ostatnich automatów, który można sobie samemu ustawiać (też go bardzo chętnie udostępnię), bo to akurat może rozwinąć się bardzo ciekawa dyskusja, która może przynieść coś sensownego. Jego możliwość samodzielnej konstrukcji polega na tym , że ma możliwość podpinania kilku wskaźników, bez konieczności mieszania w kodzie. To załatwia już bardzo dużo (między innymi brak konieczności płacenia w nieskończoność za zaminy), ale niestety nie wszystko - bo MM nadal jest zrobiony źle, wg mojego (nietrafionego zresztą) pomysłu. Utworzę w weekend osobny wątek do tego to może się coś ciekawego urodzi - Wasze doświadczenie może tu być nieocenione.
to dam Ci hinta od razu, jeżeli chodzi o strategie oparte o jakieś tam dowolne wskaźniki to są generatory kodu, to już jest wymyślone. Musisz sam poszukać, bo ja akurat takich nie potrzebuję.

Czyli sam sobie budujesz w stylu "jeżeli wskaźnik A większy/mniejszy/równy od czegoś tam" to coś tam.

PRaktycznie klikasz myszką tylko.

grzesq
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2009, 16:57

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: grzesq »

A tu jeden z przykladow:
https://www.dukascopy.com/swiss/english ... /features/


P.S.
Z niecierpliwoscia czekam na udostępnienie EA i listę fundacji na ktore moge wplacic kase. Chętnie bym również przeczytał Twoja ksiazke, podaj tytul prosze

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Również chętnie przeczytam dobrą książkę.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

motherathor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2018, 18:36

Re: EA wspomagający manualny trading

Nieprzeczytany post autor: motherathor »

Proszę bardzo: "Architekt Przyszłości". Moja fundacja: Mental & Business Academy. Działam non profit, dlatego nie podam wpłaty do mojej fundacji tylko do innej, której od lat pomagam - jak już zresztą wspominałem. Jedna z nich:

https://czynmydobro.pl/

Nie spodziewam się oczywiście, że ktoś od razu tak jak ja będzie adoptował dzieci, dlatego nawet symboliczne wpłaty będę respektował. Każda złotówka tam się przyda.

Mam obawy zawsze do wpłacania fundacjom, które wypłacają sobie wypłaty z pieniędzy, które wpłacają ludzie, dlatego zawsze dogłębnie sprawdzam (w zasadzie prawnik) co się z kasą dzieje, i najczęściej pomagam albo fundacjom takim jak moja (gdzie ludzie za darmo pomagają innym) lub gdzie współczynnik wypłat jest na poziomie co najwyżej 10% (wiadomo, że jakieś koszty płacowe można uznać, bo nie zawsze wolontariat da radę zrobić wszystko).

ODPOWIEDZ