Dzwignia

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, nie wszyscy brokerzy umożliwiają wybór dźwigni. Czasem mogą ją zmienić ręcznie na prośbę klienta, ale czasem oferują np. jedną wartość i tyle. Szeroki wybór dźwigni, którą można zmieniać samodzielnie oferuje np. FxPro.

Ad.1) Tak.
Ad.2) Nie - dźwignia nie ma wpływu na wartość pipsa. Wartość ta zależy od wolumenu transakcji i instrumentu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

unruhe
Gaduła
Gaduła
Posty: 279
Rejestracja: 12 lip 2017, 16:47

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: unruhe »

Dzięki za szybką odpowiedź :)
Odnośnie punktu 2 doprecyzuję pytanie na przykładzie DAX30.

Dźwignia 1:100
Lot 0,01, pozycja długa z poziomu 10 000.
Dax poszedł w górę 100 pipsów na 10 100.
Zysk mam 100 zł czyli 1 pips=1 zł. ( zakładając brak spreadu/prowizji)

To przy dźwigni 1:25 ile byłoby zysku ?
raposo pisze:Szeroki wybór dźwigni, którą można zmieniać samodzielnie oferuje np. FxPro.
A z polskich brokerów nie orientujesz sie ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zysk będzie taki sam, bo dźwignia nie ma wpływu na wartość pipsa.

Przeczytaj:
https://forexclub.pl/ile-wart-jest-jeden-pips/

Z polskich nie orientuję się. Wydaje mi się, że nikt nie oferuje możliwości zmiany lewara na inny niż 1:100.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

unruhe
Gaduła
Gaduła
Posty: 279
Rejestracja: 12 lip 2017, 16:47

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: unruhe »

raposo pisze:Zysk będzie taki sam, bo dźwignia nie ma wpływu na wartość pipsa.

Przeczytaj:
https://forexclub.pl/ile-wart-jest-jeden-pips/

Z polskich nie orientuję się. Wydaje mi się, że nikt nie oferuje możliwości zmiany lewara na inny niż 1:100.
Ok, dzięki za pomoc i linka.
Pozdrawiam. :)

Afiliat
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 21 paź 2014, 23:56

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: Afiliat »

Wiadomo kiedy ma być decyzja odnośnie dźwigni ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Teoretycznie początek kwietnia. Praktycznie nie wiadomo. ESMA dostała dużo opinii sprzeciwiających się proponowanym zmianom - zobaczymy co z tym zrobią.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Pezetzz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2018, 21:13

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: Pezetzz »

Witam, mam pytanie czy wszystkie platformy na waluty maja ustawiona dzwignie 1/20 i 1/30 czy sa moze platformy z mniejsza dzwignia pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pezetzz pisze:Witam, mam pytanie czy wszystkie platformy na waluty maja ustawiona dzwignie 1/20 i 1/30 czy sa moze platformy z mniejsza dzwignia pozdrawiam
Witaj,

Maksymalna dźwignia w wysokości 1:30 obowiązuje tylko brokerów pod regulacjami z terytorium Unii Europejskiej, którzy mają obowiązek dostosować ofertę do wytycznych ESMA:
https://forexclub.pl/dzwignia-1-30-esma-forex/

Niektórzy oferują możliwość jej zmiany na mniejszą - albo przez panel klienta, albo poprzez przesłanie prośby bezpośrednio do brokera. Ale uprzedzam, że nie u każdego jest to możliwe...

Taką opcję oferuje np. IC Markets, FxPro.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

Pezetzz pisze:Witam, mam pytanie czy wszystkie platformy na waluty maja ustawiona dzwignie 1/20 i 1/30 czy sa moze platformy z mniejsza dzwignia pozdrawiam
Większość brokerów udostępnia opcję do zmiany dźwigni więc możesz sobie samemu zmienić na np. 1:1, albo poprosić support, żeby ci zmienili :mrgreen:
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Pan Marek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2018, 15:32

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: Pan Marek »

witam. sory za odgrzanie tematu ale mam rozkmine. Co w takim razie z dzwignią przy brokerach gwarantujacych ochrone przeciw saldzie ujemnym. Jaki jest ich interes skoro robimy sobie duza dzwignie zeby wiecej zarobić a mimo wszystko tracimy tylko podstawowy wklad i nie musimy doplacac (ujemny bilans) np lewar 1:100 przy pozycji 1000zł mamy buying power na poziomie 10k. Jak nie wejdzie tracimy tylko 1000zł ale jak bedzie rosło to zyskujemy o wiele wiecej. Gdzie tu ryzyko po naszej stronie?

ODPOWIEDZ