Dzwignia

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
jabada
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 31 mar 2015, 17:44

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: jabada »

zrobiłem ( o ja pusta głowa :-) tak jak pisałeś ,otworzyłem pozycję na demo i wyszło j/w

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

proste to jest inwestować tak by nie komplikować sobie życia i innym.... nie ma niczego magicznego w tym co dostępne jest dzisiaj..... inwestorzy spekulacyjni 40 lat temu tak samo podejmowali decyzje wtedy jak i dzisiaj.... nie ma tu niczego magicznego i niczego czego nie jesteśmy w stanie się nauczyć....
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

Fx$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 mar 2016, 20:42

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: Fx$ »

Dźwignia to bardzo ważne narzędzie do handlu na forex. Im większa dźwignia tym lepiej dla tradera. Tylko trzeba jej umiejętnie używać. Lewar ma wpływ na maksymalna wielkość transakcji która możemy otworzyć oraz jakie zabezpieczenie zostanie pod daną transakcję pobrane. Na nic więcej dźwignia nie wpływa.

Przykład :

Depozyt: 500 eur
Instrument: eurusd
Pozycja: 0,1 lota
Stop-out level: 50%

1. Dźwignia 1:100
0,1 lota eurusd to transakcja o wartości 10.000 eur
Broker pobierze depozyt 10.000 eur/dzwignia = 100 eur
Poczatkowy margin level = 500eur/100eur x 100% =500%

Stop-out zostanie zgodnie z założeniem aktywowany gdy margin level spadnie na 50%. Czyli equity spadnie z 500eur na 50eur.

2. Dźwignia 1:1000
0,1 lota eurusd to transakcja o wartości 10.000 eur
Broker pobierze depozyt 10.000 eur/dzwignia = 10 eur
Poczatkowy margin level = 500eur/10eur x 100% =5000%

Stop-out zostanie zgodnie z założeniem aktywowany gdy margin level spadnie na 50%. Czyli equity spadnie z 500eur na 5eur.

Dzięki wysokiej dźwigni mamy więc kilkadziesiąt pipsów więcej w do ochrony przed zamknięciem pozycji przez brokera.

Lewar wpływa rownież na maksymalną wielkość transakcji które możemy otworzyć. Przy depozycie 500 eur otworzymy:

1. Dźwignia 1:100
500 eur x 100 = 50.000 eur = 0,5 lota

2. Dźwignia 1:1000
500 eur x 1000 = 500.000 eur = 5 lotów

Z wielkością pozycji to już trzeba uważać i raczej nie polecam wykorzystywać lewara do otwierania dużych transakcji bo to się może bardzo szybko i do tego źle skończyć.
Porównujac dźwignie do noża uważam że ostry nóż jest lepszy niż tępy nóż tylko trzeba wiedzieć jak się z nim obchodzić.

Ja korzystam z dźwigni 1:1000. Mam taki lewar bo przy rejestracji wysłałem brokerowi wyciąg z zagranicznego banku jako potwierdzenie adresu. Zgodnie z przepisami rezydenci Polski mogą mieć maksymalnie dźwignie 1:100 ale można to obejść podając jakiś zagraniczny dokument jako potwierdzenie adresu. Zdecydowanie odradzam brokerów którzy pomimo decyzji KNF udostępniają wysoką dźwignie klientom z Polskim adresem. Broker który łamie przepisy jest dla mnie niewiarygodny. Pózniej się okazuje ze są problemy z wypłatami oraz utrudnianie handlu jak się zarabia.

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

"Dzięki wysokiej dźwigni mamy więc kilkadziesiąt pipsów więcej w do ochrony przed zamknięciem pozycji przez brokera."

Albo kilkadziesiąt pipsów więcej straty :D

"Zgodnie z przepisami rezydenci Polski mogą mieć maksymalnie dźwignie 1:100 ale można to obejść podając jakiś zagraniczny dokument jako potwierdzenie adres"

Jeśli adres jest polski to co to zmienia? :v

Fx$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 16 mar 2016, 20:42

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: Fx$ »

MowmiSasiad pisze:"Dzięki wysokiej dźwigni mamy więc kilkadziesiąt pipsów więcej w do ochrony przed zamknięciem pozycji przez brokera."

Albo kilkadziesiąt pipsów więcej straty :D

"Zgodnie z przepisami rezydenci Polski mogą mieć maksymalnie dźwignie 1:100 ale można to obejść podając jakiś zagraniczny dokument jako potwierdzenie adres"

Jeśli adres jest polski to co to zmienia? :v
Dla mnie jest oczywiste ze im wyzszy margin level i dalej od stop outa tym lepiej. Ale Twoj punkt widzenia rozumiem.

A dokument po to jest zagraniczny zeby adres nie byl Polski.
Jak ktos jest zawziety to mozna nawet sciagnac z netu przykladowy rachunek za prad albo wyciag z banku w pdf, pozniej przerobic w wordzie i gotowe. Testowalem i dziala.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Donatan.Krystian pisze:a są może jakieś ograniczenia w kwestii dźwigni? Np. mam środków X i chcę wykorzystać określoną dźwignię, której wartość zdecydowanie przekracza moje możliwości, czy w takiej sytuacji system powie "stop! Tyle nie dasz rady"?
Zaloguj się do panelu klienta czy jak to się zwie strefa inwestora na stronie brokera i jest tam opcja zmiany dźwigni. Możesz zmienić nawet na 1:1. Potem nie otworzysz większej pozycji bo limit dźwigni będzie Cie ograniczał.

Afiliat
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 21 paź 2014, 23:56

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: Afiliat »

Dokładnie. Dźwignie możesz zmienić w każdym momencie

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Donatan.Krystian pisze:a są może jakieś ograniczenia w kwestii dźwigni? Np. mam środków X i chcę wykorzystać określoną dźwignię, której wartość zdecydowanie przekracza moje możliwości, czy w takiej sytuacji system powie "stop! Tyle nie dasz rady"?
Nie musisz nic zmieniać. Wystarczy, że nie będziesz mocno lewarował depozytu. Pewnie nie za bardzo teraz wiesz o czym pisze :)
Nawet przy dużej dźwigni oferowanej prze brokera możesz grać w stosunku 1:1. To żaden problem. Tylko troche wiedzy na ten temat :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dokładnie. Mało który trader wykorzystuje w praktyce nawet lewar 1:10. Ale to pozwala mu angażować dużo mniejszy depozyt. Dźwignia sama w sobie nigdy nie była ryzykowna. To niewiedza i brak umiejętności tradera tworzy ryzyko... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

unruhe
Gaduła
Gaduła
Posty: 279
Rejestracja: 12 lip 2017, 16:47

Re: Dzwignia

Nieprzeczytany post autor: unruhe »

-rookie- pisze: Zaloguj się do panelu klienta czy jak to się zwie strefa inwestora na stronie brokera i jest tam opcja zmiany dźwigni. Możesz zmienić nawet na 1:1. Potem nie otworzysz większej pozycji bo limit dźwigni będzie Cie ograniczał.
Hmm... ale to chyba nie u wszystkich brokerów jest taka możliwość ?
Zalogowałem się i nie widzę u mojego broka (xtb) takiej opcji.

Myślę o zmniejszeniu dźwigni i nie wiem czy dobrze ją rozumiem.
Obecnie mam 1:100.

Jeśli przykładowo zmienię sobie dźwignię na 1:25 to:

1.Depozyt zabezpieczający wzrośnie 4-krotnie ?
2.Wartość pipsa zmniejszy się 4-krotnie ?

ODPOWIEDZ