Dzwignia

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Helium
Gaduła
Gaduła
Posty: 291
Rejestracja: 04 kwie 2011, 13:02

Nieprzeczytany post autor: Helium »

No to za przeproszeniem kurka wodna, że sie tak wyraże ja nie wiem o co tym ludziom tutaj chodzi hehehe;];] i czego nie potrafią zrozumieć
Gółwnie elektronika :fuckyou2: :fuckyou2: :509: :516:

gfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 451
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:29

Nieprzeczytany post autor: gfx »

Trzeba usiasc, zastanowic sie i obliczyć.

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

Witam

nie chce zaczynać nowego wątku więc pytanie umieszcze tutaj.

pytanie jest odnośnie tego artykułu który ukazał się na blogu fxlamera

http://www.forextrader.pl/portal/2011/0 ... bosieczna/

a mianowicie tej częśći:

Kod: Zaznacz cały

W ten sposób broker pozwala Ci na zawieranie dużych transakcji przekraczających stan Twojego konta nawet kilkaset razy, jednak jest druga strona medalu, jeżeli stracisz określoną ilość pieniędzy ze swojego rachunku, broker zamknie wszystkie Twoje pozycje i wezwie do uzupełnienia rachunku.
o co dokładnie chodzi z tym uzupełnieniem rachunku? czy czasem nie jest tutaj mowa o margin call? tylko że margin call występuje chyba przed zamknięciem stratnej pozycji aby ją utrzymać dalej i nie została automatycznie zamknięta. Czy autor ma tutaj na myśli coś innego? Jeżeli stracimy kasę z depo i nie mamy salda na minusie to broker może od nas żądać żebyśmy dalej wpłacili kase na rachunek?

pozdro
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mylisz Margin Call z Stop-out Level. Z resztą wiele osób jedno nazywa drugim na tym forum ale niesłusznie ;).
Magin Call to jak nazwa wskazuje "telefon od Pana Margina" - wezwanie do uzupełnienia depozytu - czyli sytuacja, gdy nagle zaczyna brakować Ci środków i by uniknąć zamknięcia transakcji broker sygnalizuje byś uzupełnił depozyt, inaczej zamknie Ci pozycje.
Oczywiście na FX gra toczy się dość dynamicznie więc nikt do Ciebie nie zdąży zadzwonić ale w dawnych latach tak to się odbywało. Ty to zobaczysz w jakiś sposób na platformie np. w MT4 pasek terminala z bilansem konta zapali się na czerwono.
Natomiast Stop-out level to poziom przy którym zostanie zamknięta najbardziej stratna transakcja i/lub później wszystkie otwarte. Na platformach FX jedno jest z reguły bardzo blisko drugiego, a to w połączeniu z dynamicznym rynkiem może powodować utożsamianie MC z S-OL. W końcu zanim wykonasz przelew, księgowość odnotuje wpłatę to w większości przypadków już będzie po zabawie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

raposo pisze:Mylisz Margin Call z Stop-out Level. Z resztą wiele osób jedno nazywa drugim na tym forum ale niesłusznie ;).
Magin Call to jak nazwa wskazuje "telefon od Pana Margina" - wezwanie do uzupełnienia depozytu - czyli sytuacja, gdy nagle zaczyna brakować Ci środków i by uniknąć zamknięcia transakcji broker sygnalizuje byś uzupełnił depozyt, inaczej zamknie Ci pozycje.
Oczywiście na FX gra toczy się dość dynamicznie więc nikt do Ciebie nie zdąży zadzwonić ale w dawnych latach tak to się odbywało. Ty to zobaczysz w jakiś sposób na platformie np. w MT4 pasek terminala z bilansem konta zapali się na czerwono.
Natomiast Stop-out level to poziom przy którym zostanie zamknięta najbardziej stratna transakcja i/lub później wszystkie otwarte. Na platformach FX jedno jest z reguły bardzo blisko drugiego, a to w połączeniu z dynamicznym rynkiem może powodować utożsamianie MC z S-OL. W końcu zanim wykonasz przelew, księgowość odnotuje wpłatę to w większości przypadków już będzie po zabawie.
Czyli jednym słowej w artykule chodzi o to stop-out level, tak?

Dzieki za wyjaśnienie raposo!

dymski
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2011, 20:16

Nieprzeczytany post autor: dymski »

Czyli im większa dźwignia tym lepiej? Mam na myśli mniejszą ilość kapitału potrzebna do inestycji. Bo czy dźwignia jest 1:1 czy 1:1000 jak mi proponuje InstaTrader to pips bedzie kosztował tyle samo.

Dodano po 20 minutach:

if(laverage>1:1)
wtedy jest lepiej
else gorzej

???

Dodano po 58 sekundach:

sory za niecierpliwosc ale zakladam konto na InstaTrader i musze wybrac dzwignie

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

dymski pisze:Czyli im większa dźwignia tym lepiej? Mam na myśli mniejszą ilość kapitału potrzebna do inestycji. Bo czy dźwignia jest 1:1 czy 1:1000 jak mi proponuje InstaTrader to pips bedzie kosztował tyle samo.

Dodano po 20 minutach:

if(laverage>1:1)
wtedy jest lepiej
else gorzej

???

Dodano po 58 sekundach:

sory za niecierpliwosc ale zakladam konto na InstaTrader i musze wybrac dzwignie
Ten broker jest na liście zakazanych o ile dobrze pamiętam. Pewne jest to ,że też chciałem mieć tam drugie konto ,ale stanowczo mi odradzono .Chyba chodziło o to ,że broker utrudnia wypłatę czy coś w ten deseń. Stanowczo odradzam.
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... sc&start=0

Co do lewara ,to wyjaśnię na prostym przykładzie :
Masz 200 euro na koncie ,masz lewar :
a) 1:100 :arrow: Po zlewarowaniu masz 20 000 euro ,za to możesz kupić np 0,2 lota eur/usd.
b) 1:500 :arrow: Po zlewarowaniu masz 100 000 euro ,za to możesz kupić np. 1 lot eur/usd.

Im mniejsza dźwignia tym więcej masz pipsów do stracenia i tym bezpieczniej ,bo konto np wyzeruje CI po 200 pipsach straty ,a przy dźwigni 1:500 przy 40 pipsach straty. Obliczenia poglądowe. Jak coś pytaj tu lub pomogę na gadu. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ridera pisze:Im mniejsza dźwignia tym więcej masz pipsów do stracenia i tym bezpieczniej ,bo konto np wyzeruje CI po 200 pipsach straty ,a przy dźwigni 1:500 przy 40 pipsach straty.
Widzisz. A ja się z tym absolutnie nie zgadzam. Ponieważ dźwignia nie ma wpływu na Twoją stratę. Na to ma wpływ WYBRANY PRZEZ CIEBIE wolumen transakcji. Dźwignia daje możliwość otworzenia większej pozycji tym samym kapitałem (lub otworzenia takiej samej pozycji mniejszym kapitałem), a jak to wykorzystasz to już Twoja sprawa.

Przykład z życia.
6 dni temu zawarłem kilka transakcji długoterminowych na małym koncie, gdzie mam dźwignię 1:500. Nie uważam żebym ryzykował dużo, a mimo tego dzięki dużemu lewarowi obecnie w otwartych pozycjach mam +200% konta. Gdybym miał dźwignię 1:100 zysk oscylowałby pewnie w granicy 50%.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

dymski
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2011, 20:16

Nieprzeczytany post autor: dymski »

No i raposo ma tutaj rację, przyznaną przez laika. Bo właśnie się tak zastanawiałem. Nie rozumiem powiedzenia dźwignia-broń obosieczna. Kupując 1 lot eur/usd bez względu na dzwignię moge stracic lub zyskać tyle samo. Liczy się wolumen.

Dodano po 1 minutach:

Dzwignia to kredyt. Handel w 1:1 byłby dla nas - planktonu niemożliwy.

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

raposo pisze:
ridera pisze:Im mniejsza dźwignia tym więcej masz pipsów do stracenia i tym bezpieczniej ,bo konto np wyzeruje CI po 200 pipsach straty ,a przy dźwigni 1:500 przy 40 pipsach straty.
Widzisz. A ja się z tym absolutnie nie zgadzam. Ponieważ dźwignia nie ma wpływu na Twoją stratę. Na to ma wpływ WYBRANY PRZEZ CIEBIE wolumen transakcji. Dźwignia daje możliwość otworzenia większej pozycji tym samym kapitałem (lub otworzenia takiej samej pozycji mniejszym kapitałem), a jak to wykorzystasz to już Twoja sprawa.

Przykład z życia.
6 dni temu zawarłem kilka transakcji długoterminowych na małym koncie, gdzie mam dźwignię 1:500. Nie uważam żebym ryzykował dużo, a mimo tego dzięki dużemu lewarowi obecnie w otwartych pozycjach mam +200% konta. Gdybym miał dźwignię 1:100 zysk oscylowałby pewnie w granicy 50%.
Nie mówię ,że większa dźwignia to większy problem ,tyle ,że kapitał szybciej stracisz na 1:500 niż na 1:100 :)

ODPOWIEDZ