Dźwignia i zakaz handlu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

freakout pisze:miałem w ubiegłym roku zamknąć konto w ICMarkets po przenosinach do Tickmilla - dobrze że tego nie zrobiłem :d tak czy siak zawsze znajdzie się sposób na to by obejść każdą regulację, nawet gdyby miało oznaczać to zejście do podziemia :) teraz gdy zacznie się ucieczka brokerów z EU dopiero będzie wesoło ;)
A potem po latach dogadają się nad twoją głową, i zrobią to samo co Szwajcaria - likwidacja tajemnicy bankowej. Najpierw wobec obywateli USA, bo Stany zagroziły 20% podatkiem na każdą transakcję wychodzącą ze Szwajcarii. Teraz dla UE. Zrozum, że każdy jak napakuje kasy pod korek, to będzie chciał ją zalegalizować. Regulacja bez możliwości represji nie jest żadną regulacją. Więc będą mieli kasę tylko nie będą mieli możliwości wydawania/inwestowania jej w Europie. Prędzej czy później opłaci im się uregulować, zapłacić podatki, i wystawić kombinatorów.
polonaise pisze:
Borsuk pisze:no nie wiem do opamiętania potrzebny jest rozsadek, nie czas...
Rozsądek jest funkcją czasu.
Człowiek zachowuje się racjonalnie
gdy wszystkie inne sposoby zawiodą.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Nic nie wprowadzili ,by zabezpieczyć pieniądze klienta,tylko zaszkodzili.Co mi z ochrony przed ujemnym saldem jak musze wpłacić kilka razy więcej pieniędzy na konto brokera.W tej chwili zamiast 50 tysięcy musze przelać kolejne 100 tysięcy na konto brokera ,by móc handlować podobną kwotą,albo szukać brokera z poza Europy np IC Markets.Restrykcje wprowadzili dla Mietka z pod budki z piwem,który chciał z tysiąca złotych zostać milionerem a dla ludzi, którzy wiedzą czym jest forex rzuca się kłody pod nogi.Esma zachowała się jak największa złodziejska instytucja,nie różniąc się niczym od nieuczciwych brokerów.Nieuczciwy broker widząc jak zarabiasz ,to ci utrudnia zadanie dokładnie tak jak Esma.

KrostosWW
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 05 wrz 2012, 20:14

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: KrostosWW »

Panowie jakieś pomysły, sygnały jak stawić temu czoła? Stanie się podatkowym rezydentem Szwajcarii nie jest chyba zbyt prostą sprawą :D.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Run Forest, ruuuuun... ;)

Na początku warto przeliczyć sobie czy redukcja lewarowania faktycznie w naszym przypadku będzie odczuwalna. Mi osobiście nie przeszkadza, że będę miał na DAX-ie 1:20, bo przy korzystanym przeze mnie wolumenie i środkach na koncie dalej pozostanie zapas. Ale osoby, które trzymają na koncie u brokera niezbędne minimum, lub korzystają z dźwigni w stopniu większym niż 50% będą miały faktycznie ciężko.

Trochę podsumowań i przemyśleń...
https://forexclub.pl/forex-lewar-redukcja-alternatywy/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: freakout »

teraz tylko patrzcie żeby nie przyszło im do głowy wprowadzić zakaz handlowania u brokerów spoza UE, tak jak to zrobili chyba w Turcji ;)

KrostosWW
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 05 wrz 2012, 20:14

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: KrostosWW »

raposo pisze:Run Forest, ruuuuun... ;)

Na początku warto przeliczyć sobie czy redukcja lewarowania faktycznie w naszym przypadku będzie odczuwalna. Mi osobiście nie przeszkadza, że będę miał na DAX-ie 1:20, bo przy korzystanym przeze mnie wolumenie i środkach na koncie dalej pozostanie zapas. Ale osoby, które trzymają na koncie u brokera niezbędne minimum, lub korzystają z dźwigni w stopniu większym niż 50% będą miały faktycznie ciężko.

Trochę podsumowań i przemyśleń...
https://forexclub.pl/forex-lewar-redukcja-alternatywy/
Nie rozumiem czemu Ic czy Dukas ma zacierać ręce? Obywatele Unii będą na pewno mieli obiżony lewar. Czy w tej chwili Polacy mogą grać na dukasie na lewarze 1:200, tak jak ma w ofercie?

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

KrostosWW pisze:
raposo pisze:Run Forest, ruuuuun... ;)

Na początku warto przeliczyć sobie czy redukcja lewarowania faktycznie w naszym przypadku będzie odczuwalna. Mi osobiście nie przeszkadza, że będę miał na DAX-ie 1:20, bo przy korzystanym przeze mnie wolumenie i środkach na koncie dalej pozostanie zapas. Ale osoby, które trzymają na koncie u brokera niezbędne minimum, lub korzystają z dźwigni w stopniu większym niż 50% będą miały faktycznie ciężko.

Trochę podsumowań i przemyśleń...
https://forexclub.pl/forex-lewar-redukcja-alternatywy/
Nie rozumiem czemu Ic czy Dukas ma zacierać ręce? Obywatele Unii będą na pewno mieli obiżony lewar. Czy w tej chwili Polacy mogą grać na dukasie na lewarze 1:200, tak jak ma w ofercie?
Tak, mogą.

Oczywiście, polski KNF jest zdania, że żaden broker na całym świecie nie powinien polskiemu rezydentowi zaoferować dźwigni większej niż 1:100, ale w praktyce nie ma jak tego wymusić na firmie spoza UE. W przypadku europejskich brokerów KNF wysyłał pisma do poszczególnych regulatorów, np. do CySEC, a tamci do licencjonowanych przez nich brokerów.

Ryzykiem jest to, o czym pisze freakout, albo ew. dogadanie się z regulatorami spoza UE. Jak oni też będą chcieli "zwiększyć bezpieczeństwo" obywateli UE (tj. zastosować się do zmian ESMA) to alternatyw specjalnie nie będzie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Jeśli mogą to się dogadają, a jak się nie dogadają to zablokują. tak zrobili karciarzom - możesz sobie ciupać w pokera z raju podatkowego przez VPS ,ale kasę zobaczysz z tego jak świnia niebo. Poza tym jak już wspomniałem - kiedyś tamtym brokom będzie zależało na regulacjach UE, wtedy bez mrugnięcia okiem wydadzą was do US. Tak zrobiła Szwajcaria, dostarcza do US dane "tylko" za 2017 rok. Ale łebski urzędnik wykmini z tego wystarczającą ilość danych do zadawania następnych pytań. I w ten sposób macie z tego więcej nerwów i roboty niż z samego FX. O wiele lepiej wyjechać z tego grajdoła - jeśli dajesz radę utrzymać się z FX w Polsce, to po dokapitalizowaniu się w prawilnej robocie dasz radę i tam.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: freakout »

prawda jest taka że nawet przy 1:30 da się spokojnie trejdować - jeśli ktoś nie ryzykuje więcej niż 2% konta na pozycję to 1000zł w zupełności mu wystarczy żeby trzymać jednocześnie 2-3 transakcje :)

ODPOWIEDZ