Dźwignia i zakaz handlu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Sam wyciągnij wnioski. Jak otwierasz stronę jakiegoś broka, to pokazuję się warning i że 80% (+-3% ) traci, a tu nagle 60% traci. Kreatywna statystyka?
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

sardo nunspa pisze:Sam wyciągnij wnioski. Jak otwierasz stronę jakiegoś broka, to pokazuję się warning i że 80% (+-3% ) traci, a tu nagle 60% traci. Kreatywna statystyka?
Niespecjalnie wiem jak tę statystykę można by oszukać/naciągnąć. Obowiązek publikowania raportów został nałożony na polskich brokerów przez KNF. W razie kontroli byłoby raczej słabo, a regulator już udowodnił, że jak go broker wkurzy i jak tylko chce to i sypnąć kilku-milionową karą może.

Ostrzeżenie na stronie brokerów wynika z regulacji ESMA, a nie KNF, więc napewno nie wykorzystują tych samych danych (co faktycznie może wprowadzać w konsternację). Szczerze powiedziawszy nie wiadomo mi z jakiego okresu są owe statystyki i co jaki czas muszą być aktualizowane. Osobiście obstawiam, że tam mamy do czynienia z wynikami osiąganymi przez klientów danego brokera w ciągu ostatnich 12 miesięcy albo ostatniego zamkniętego roku. Ale to tylko moje przypuszczenia. Jeśli wiesz coś więcej to śmiało ;).

W krótkim terminie łatwiej osiągnąć dodatni wynik, ale długoterminowy handel je weryfikuje. Tyle, że teraz mamy do czynienia z sytuacją, gdzie dźwignia mocno poszła w dół i pytanie brzmi czy to faktycznie pomogło. Bo przecież takie było założenie wprowadzenia zmian.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Jest dokładnie tak jak mówi raposo.
Dane na stronach brokerów biorą się z regulacji ESMA i dotyczą 12 ostatnich miesięcy. Dane dla KNF-u dotyczą tylko kwartału.
Jak widać warto się czasem dobrze zastanowić, zanim się zacznie wyciągać jakieś wnioski ;)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
W krótkim terminie łatwiej osiągnąć dodatni wynik, ale długoterminowy handel je weryfikuje. Tyle, że teraz mamy do czynienia z sytuacją, gdzie dźwignia mocno poszła w dół i pytanie brzmi czy to faktycznie pomogło. Bo przecież takie było założenie wprowadzenia zmian.
Myślę, że błędnie oczekujesz, iż klienci przestaną tracić dzięki tej ustawie. :D
Ona nie została wprowadzona po to aby klienci zaczęli zarabiać, tylko aby rzadziej dochodziło do MC. I ten cel bez wątpienia został osiągnięty.

Swoją drogą to mogliby wprowadzić taką ustawę, że broker musi uznać tylko te zarabiające transakcje, a te stratne pokrywa z własnej kieszeni. Skoro UE robi się lewacka i rozdawnicza, to czemu w sumie nie wprowadzić takiej regulacji ? :p
Można by od razu uruchomić szybki automat, który by "tłukł" mnóstwo transakcji i te zyskowne byłyby uznane. Można też by otwierać pozycję w dwie strony, ale jak się trafi na horyzont, to można by stracić kupę czasu i nic nie zarobić w taki sposób czyli tak jakby grać do pustej bramki i nie trafiać :p
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie mam takich oczekiwań. Właściwie nie mam żadnych, bo osobiscie inaczej bym to wszystko zrobił ;). Ale jestem ciekaw czy efektów. Ale rzadsze osiąganie MC nie jest widoczne w statystyce. Ani wcześniej, ani teraz. Więc to mogą być tylko nasze domysły...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

2+3+5/3 = 3,333333333333
Oj statystyka jest bardziej skomplikowana, duuuuuużo bardziej :wink:
Pompowanie pięty Achillesa:
1 ustalasz żądany wynik eksperymentu.
2 Dajesz grant na badania zespołowi naukowców którzy tak ustawią aparaturę, że wyjdzie odpowiedni wynik( choćby w 1 próbie na 1000)
3 Opłacasz artykuły w mediach, żeby dziennikarze " okrzyknęli"
4 Prawnicy gotowi skarżyć podważających ustawione doświadczenie.
Gotowe Ci co wiedzą, wiedzą i mówią, ale są zakrzykiwani przez dzienniarzy, a ciemny lud kupuje
Przykład: ta babka od ekspresowych badań krwi, w USA 10 lat wodziła inwestorów za nos, dopiero teraz ją zamknęli.
Nie znaczy to, że uważam dane za zmanipulowane, podejrzewam pewne kreatywne działania statystyczne.
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ale ja nie o Achillesie, pani z USA czy naukowcach, tylko o konkretnym przykładzie piszę ;). Jak Patryś potwierdził, obie statystyki są z różnych okresów, a jakby się zastanowić to też z różnej próby statystycznej.

ESMA bierze pod uwagę całość za ostatnie 12 miesiące.
Polscy brokerzy biorą pod uwagę jeden kwartał w roku z podziałem nie na pojedyncze konta czy klienta, tylko na grupę aktywów na których handlował dany klient.

Szczerze powiedziawszy, nie wiem jak można by zmanipulować wynik jeśli sprawdzamy dwa elementy:
Stan konta na pierwszy dzień kwartału
Stan konta na ostatni dzień kwartału

Jeśli wynik jest +1000000$, lub +1$ to klient trafia do grupy zyskownej.
Jeśli + zmienimy na - to do stratnej.

Dodatkowo, nie wiem jaki kto miałby w tym cel, aby w/w danymi manipulować, bo raporty te nie są zazwyczaj publikowane na stronach głównych brokerów, tylko trzeba się do nich dogrzebać. Nie mogą być też wykorzystywane jako narzędzie marketingowe w kampaniach reklamowych, bo ESMA wymaga trzymania się swoich wytycznych.

Trochę jak drapanie lwa po dupie. Przyjemność mała, a ryzyko duże.

No ale teorie spiskowe zawsze intrygują ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

https://forexclub.pl/wyniki-polskich-tr ... i-kwartal/
A kuku :wink: za 3 kwartał 2017. Np XTB, wyniki około 65% stratnych, a na koniec roku( jak twierdzi Patryś) 82% stratnych, które kwitną po otwarciu strony XTB.

Mam pokazać zaświadczenie że jestem żyrafą w 11 miesiącu ciąży i należy mi się zniżka 82% na komunikacje miejską? :p
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ale przecież to niczego nie udowadnia, a wręcz potwierdza to co napisałem i nie rozumiem czemu upierasz się przy swoim skoro wszystko wydaje się być logiczne.

Jeśli zarobię od lipca do konca września to jestem zyskowny wg statystyk KNF. Ale jeśli zarobię od lipca do konca września a od stycznia do września będę na minus to będę jako stratny dla ESMA. Tego nawet średnia z kwartałów z całego roku nie pokaże i będą rozbieżności z raportów dla KNFu wzgledem tych dla ESMA.

KNF chce raportów co kwartał, a ma gdzieś wyniki długoterminowe, a ESMA na odwrót, chce bardzo ogólne ale za długi okres.

Czy to sugeruje manipulacje ze strony jakiegokolwiek brokera? Jeśli tak to chyba musieli sie zgadać... ;)

To zwyczajnie pomiar tego samego ale w innych przedziałach czasu, które spełniają wymogi różnych instytucji. I jeśli miałbym manipulować to wolałbym tym, co jest na stronie głównej, a nie na 15-stej podstronie w PDF-ie ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Ja spodziewałem się takich wyników. Nie zdziwiłbym się gdyby okazała się prawdziwa teza mówiąca że osoby nie potrzebujące wysokiej dźwigni statystycznie, traderzy spełnieni, z kasą mają lepsze wyniki niż osoby przypisujące jej większe znaczenie. Ci drudzy to głównie osoby bez pieniędzy za to z dużą presją na wynik. Do Australii i inne jurysdykcje pouciekali ci co zawyżali statystyki tracących w krótkim okresie czasu bo im ESMA przeszkadza w szybkim traceniu i to mogło mieć wpływ na wynik. Nie wiem tylko jak trwały może to być wynik bo dla osób, którzy dopiero będą wchodzić na rynek nowy lewar może być postrzegany jako coś oczywistego a nie coś przed czym trzeba uciekać i kategoria osób uciekająca pod inne jurysdykcje będzie znowu kierować się do polskich brokerów a są to osoby początkujące z małym kapitałem, dużą presją na wynik i niska kontrolą ryzyka. Niższy lewar im może nie pomóc i obniżą statystyki zarabiających choć mogliby to robić na przykład w Australii.

ODPOWIEDZ