Dźwignia i zakaz handlu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Mad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 05 mar 2009, 02:11

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Mad »

Cblondyn pisze:
Mad pisze:Skoro za parę dni rośnie wymóg kapitałowy pięciokrotnie, to zyski i straty też ?? pytam tak dla pewności...
ktoś wie ?
Zyski/straty zależą od wielkości pozycji jaka otwierasz. Jeśli otworzysz 1 lot na usdpln to 100 pips zawsze będzie miało taka samą wartość. Bez względu na to ile wymagany będzie depozyt zabezpieczający od broka.
Do tej pory był lewar 100:1 teraz będzie 30:1. Znaczy to tyle, że by otworzyć tę sama pozycje przy lewarze 30:1 będzie potrzebny depozyt zabezpieczający o 3,33 raza wiekszy. Nie ma to żadnego przełożenia na zyski/straty. Juz jasnie wytłumaczyc nie umiem :)
Przykład 1 lot (100 000 waluty bazowej) na eurusd wymaga 1000 euro depo zabez. Po 01 sierpnia ten sam 1 lot będzie wymagał 3333,33 euro depo zabezp.
ok, chodziło mi o coś innego. źle zadałem pytanie, ale dzięki za odpowiedź.
# Są dwa rodzaje bólu - ból wysiłku i ból żalu, że się go nie podjęło.
# Rozwój boli.

Awatar użytkownika
Francuzamb
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2018, 10:40

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Francuzamb »

A co jeśli mam brokera z poza UE? dźwignia 1;100 a ja kn a to polskie prawo?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

Francuzamb pisze:A co jeśli mam brokera z poza UE? dźwignia 1;100 a ja kn a to polskie prawo?
polskie prawo milczy :D a skoro milczyyy...

Awatar użytkownika
tolak5
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:24

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: tolak5 »

dobryfxplayer pisze:
MarioDM pisze:
ADASKO2012 pisze:Powinni zlikwidować możliwość zakładania małych kont ,tylko konta od 10 tysiecy.Wtedy usłyszelibyśmy oburzenie ciułaczy.
Haha. :lol: . Dobre.
Z 1000 zł na rachunku to szkoda czasu na taką zabawę. To tak jak z syreną. Ani nie pojesz, ani nie za****sz.
Jasne, że nie każdy ma większy kapitał i większość zaczynała zarabianie od małych kwot (bo duże przegrali wcześniej), ale realna gra to od co najmniej 5000 zł, w zależności od strategii zarządzania kapitałem.
Ogólnie liczę na to, że po złożeniu nieprawdziwego oświadczenia, którego nikt nie będzie weryfikował, dalej będzie można grać z lewarem 1:100, lub 1:500, choć dla mnie to już akurat nie robi różnicy, bo w 1:100 doskonale się wyrabiam, choć wolę 1:500 dla komfortu psychicznego (więcej pieniędzy na rachunku dla poratowania ewentualnej wpadki).
Korzystanie z brokerów spoza UE trochę budzi moje obawy. Mówię o ewentualnie australijskich, bo tych z Vanuatu or samfing, to nawet nie biorę pod uwagę.
hahaha 5tys to conajmniej do zarabiania? politowania! co jeden to lepszy. :564:

5tys. to nawet na waciki nie starczy a co dopiero zarabiac na fx.
Od czegoś trzeba zacząć!
"Idź tak daleko, jak sięgasz spojrzeniem; gdy tam dojdziesz, będziesz mógł spojrzeć dalej."
J.P.Morgan
Obrazek

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

https://forexclub.pl/esma-opcje-binarne ... zedluzony/

ESMA przedłużyła zakaz oferowania opcji binarnych o kolejne 3 miesiące. Ale jednocześnie zrobiła mały wyjątek dla pewnej grupy instrumentów.
O FX na razie cisza, ale daje to jakąś (być może złudną) nadzieję... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Niestety, była nadzieja, ale już jej nie ma.

ESMA zadecydowała o przedłużeniu obowiązujących warunków, w tym ograniczenia dźwigni, o kolejne 3 miesiące, czyli do... końca stycznia 2019 r..

https://forexclub.pl/esma-forex-zakaz-p ... -miesiace/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:Niestety, była nadzieja, ale już jej nie ma.

ESMA zadecydowała o przedłużeniu obowiązujących warunków, w tym ograniczenia dźwigni, o kolejne 3 miesiące, czyli do... końca stycznia 2019 r..
Dzięki za info.
Zaskoczony jednak nie jestem. 3 miesiące to za krótko by coś mogli stwierdzić. Podejrzewam, że jeśliby mieli zrezygnować to najwcześniej po roku. Niestety.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

kapart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:51

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: kapart »

KNF chce wprowadzenia dźwigni max. 1:30 do tekstu "Ustawy o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz niektórych innych ustaw".
Stanowisko Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego zgłoszone w ramach opiniowania z dnia 06.09.2018:
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/1 ... 8#12445438
dokument "Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.pdf" str. 4 i 5.

Obawiam się, że podobne stanowisko do KNF mają też inni regulatorzy UE. Powrót do poziomów dźwigni sprzed interwencji ESMA uważam za mało prawdopodobny.

fsadfasf4
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2018, 16:15

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: fsadfasf4 »

Ta ustawa i narzucenie dźwigni 1:30 będzie dotyczyć tylko klientów detalicznych czy wszystkich - z profesjonalnymi włącznie? Kiedy to ma wejść?

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mamy już komplet raportów od polskich (i nie tylko) brokerów dot. zyskowności swoich klientów. Zestawienie jest wyjątkowo ciekawe, bo 2 z 3 miesięcy obejmują już ograniczenia wprowadzone przez ESMA.

Czy zatem przyniosły one oczekiwany efekt? Wnioski wyciągnijcie sami ;)

https://forexclub.pl/wyniki-zyskownosci ... rtal-2018/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ