Dźwignia i zakaz handlu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
edytak5
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 28 wrz 2012, 09:35

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: edytak5 »

już jestem w IC markets... dali mi lewar 1:500, czyli więcej niż potrzebuje (a potrzebuje 1:100), warunki tez są OK. może z czasem przeniosę się do Dukascopy. na ta chwile jestem zadowolona z tego co mam. Swoja droga, te regulacje unijne (postępowanie zresztą tez) są takie jakby sami chcieli się unicestwić i to w możliwie najbliższym terminie... wiadomo ze sporo ludzi po regulacji ESMA oleje EU brokerów (i słusznie zresztą)... jakoś mi się nie widzi udowodnianie komuś ze jestem pro czy tez nie, pisanie jakiś teścików na swoja wiedze o FX, moja kasa i z dala im od tego, mogę robić z nią co chce.
"Go ahead, make my day!" -Dirty Harry

BigKafel
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2016, 10:53

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: BigKafel »

raposo pisze:
Ad.1) obniżenie lewara oznacza większe ograniczenie dla doboru wolumenu.
Przy dźwigni 1:100 na EUR/USD dla 0.1 lota potrzeba 100 EUR.
Przy dźwigni 1:5 będzie to 2000 EUR.
Przy depozycie 3 000 zł będziesz mógł otworzyć max. 0.03 lota.

Akurat na głównych parach chcą ograniczyć do 1:30 więc de facto udałoby Ci się otworzyć 0,21 lota ;)
Jestem użytkownikiem australijskiego brokera A**T****r i dotychczas grałem na dźwigni 1:100 przy depozycie $2000 z max wolumenem 0.5 lota.
Teraz gdy pojawiły się ograniczenia to:
Z powyższych wyliczeń:
Przy dźwigni 1:10 i zachowaniu max wolumenu 0.5 lota będę potrzebował $5000. Dobrze to rozumiem?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jak grałeś z lewarem 1:100, a teraz będziesz miał 1:10 to przy tym samym wolumenie będzie trzeba zaangażować 10x więcej środków. Czysta matematyka ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ciekawe jakie będą za rok statystyki zarabiających i tracących dla kont PRO i tych zwykłych z mniejszą dźwignią.

Awatar użytkownika
spekulantnajlepszy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 08:13

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: spekulantnajlepszy »

-rookie- pisze:Ciekawe jakie będą za rok statystyki zarabiających i tracących dla kont PRO i tych zwykłych z mniejszą dźwignią.
Bedzie to ststystyka ciekawa i dajaca wiele do myslenia. Pytanie tylko na ile sa to wiarygodne informacje? Czy informacje te podawane przez brokow sa jakos audytowane/sprawdzane? Bo wiadomo ze brokowi zalezy na jak najlepszej statystyce zarabiajacych... W mysl zasady ze to u niego najlepiej i najlatwiej zarabiac.... Lol

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Statystyki są wymagane przez KNF, więc manipulowanie nimi niesie za sobą większe ryzyko, niż korzyści, bo audyt może być, a wtedy bój się panie... ;)

Problem polega tylko na tym, że statystyki zawierają tylko dane, które są wymagane. Mało który broker daje od siebie coś więcej (ale zdarza się). Na ogół mamy informację o odsetku tracących i zarabiających z podziałem na klasy instrumentów. To oznacza, że prawdopodobnie nie dowiemy się jak statystyki plasują się z podziałem na klienta detalicznego i profesjonalnego, jak i dalej nie będziemy wiedzieli jak liczne są to grupy. W końcu jeden zarabiający na dwóch badanych to już 50%, prawda? ;)

Ostatnie wyniki pokazują, że cały czas mamy podobną tendencję:
https://forexclub.pl/statystyki-zarabia ... rtal-2018/

Widać też, że najlepiej idzie traderom na CFD na obligacje i stopy procentowe. Ale jestem niemalże na 100% pewien, że to efekt niewielkiej próby statystycznej ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 05 mar 2009, 02:11

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Mad »

Skoro za parę dni rośnie wymóg kapitałowy pięciokrotnie, to zyski i straty też ?? pytam tak dla pewności...
ktoś wie ?
# Są dwa rodzaje bólu - ból wysiłku i ból żalu, że się go nie podjęło.
# Rozwój boli.

Awatar użytkownika
spekulantnajlepszy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 kwie 2018, 08:13

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: spekulantnajlepszy »

Mad pisze:Skoro za parę dni rośnie wymóg kapitałowy pięciokrotnie, to zyski i straty też ?? pytam tak dla pewności...
ktoś wie ?
no czy zyski urosną pięciokrotnie??? :d

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Ale czyje zyski, twoje czy broka?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mad pisze:Skoro za parę dni rośnie wymóg kapitałowy pięciokrotnie, to zyski i straty też ?? pytam tak dla pewności...
ktoś wie ?
Zyski/straty zależą od wielkości pozycji jaka otwierasz. Jeśli otworzysz 1 lot na usdpln to 100 pips zawsze będzie miało taka samą wartość. Bez względu na to ile wymagany będzie depozyt zabezpieczający od broka.
Do tej pory był lewar 100:1 teraz będzie 30:1. Znaczy to tyle, że by otworzyć tę sama pozycje przy lewarze 30:1 będzie potrzebny depozyt zabezpieczający o 3,33 raza wiekszy. Nie ma to żadnego przełożenia na zyski/straty. Juz jasnie wytłumaczyc nie umiem :)
Przykład 1 lot (100 000 waluty bazowej) na eurusd wymaga 1000 euro depo zabez. Po 01 sierpnia ten sam 1 lot będzie wymagał 3333,33 euro depo zabezp.

ODPOWIEDZ