Dźwignia i zakaz handlu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

No i super.Trzeba w 70 procentach pożegnać się już z brokerem z Unii,nie mam zamiaru przelewać kilka razy więcej ,do brokera z tak słabą ochroną.Zostawie sobie go jako alternatywę,a obieram kierunek Dukascopy Bank.

Awatar użytkownika
traderslife
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 22 lis 2016, 16:44

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: traderslife »

raposo pisze:Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości czy ESMA nie zrezygnowała ze swoich planów... ;) Dziś poznaliśmy oficjalne daty wejścia w życie nowych wytycznych.

https://forexclub.pl/regulacje-esma-dzwignia-forex/
Warto wspomnieć, że istnieją możliwości utrzymania dźwigni na dotychczasowym, a nawet wyższym poziomie ;)

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: brg »

Caldeborn pisze:Nie wiem jak to bedzie w EU ale jak chcesz miec konto PRO w Kanadzie to musisz spelnic kilka warunkow. Najlatwiejszy to zarabiac $200K lub z zona $300K rocznie. Weryfikacja takiego oswiadczenia sa zeznania podatkowe z ostatnich dwoch lat.
Broker moze poprosic o weryfikacje ciebie lub US. Co zrobi US z twoim oswiadczeniem o takich zarobkach kiedy porowna je z twoim zeznaniem podatkowym dowiesz sie tylko jak to zrobisz. Powodzenia
Znajomy pracuje w compliance jednego z większych brokerów w UK. Rozmawiałem z nim ostatnio przy piwku o zmianie klasyfikacji na klienta profesjonalnego i powiedział mi parę ciekawych rzeczy.

1. Możesz zadeklarować posiadanie 500 tys eur inwestycji lub kasy i nikt nie będzie tego kontrolował w US, bo po pierwsze, nie mają takiego obowiązku; po drugie - nie mają prawa występować do US o takie informacje. Wszelkie wnioski o klienta profesjonalnego są poufne. Jeśli deklaracja danych pokrywa się z tym, co podałeś w ankiecie podczas zakładania konta z Twoje depo jest w miarę wysokie, jest duże prawdopodobieństwo, że nie będą wołać od Ciebie potwierdzeń. Jeśli podczas ankiety podałeś duże zarobki lub oszczędności a na rachunku masz mało, mogą prosić.

2. Najłatwiejsze jest do spełnienia kryterium obrotu - jeśli masz u broka konto nawet przez kilka miesięcy i robisz na nim sensowny obrót, nie będą chcieli dodatkowych dowodów. Ponownie - jeśli ciśniesz na mikrolotach, pewnie zostaniesz poproszony o udowodnienie wcześniejszego obrotu.

3. Deklaracja doświadczenia - tutaj jest największe pole do popisu. Jeśli zadeklarujesz posiadanie co najmniej 1 roku doświadczenia w sektorze, jest szansa, że przejdzie. Jak nie masz 20 lat, sensowne depo i obrót oczywiście. FCA nie wymaga od brokerów weryfikacji tego oświadczenia, ponownie nie mają też do tego narzędzi. Możesz podać nazwę byle jakiej instytucji finansowej i pewnie przejdzie. Niektórzy brokerzy są na tyle kreatywni, że jeśli klient jest sensowny, to zliczają nawet doświadczenie w inwestowaniu na FX w ramach tego paragrafu.

Ja osobiście aplikowałem o klienta profesjonalnego u trzech brokerów i u wszystkich trzech przeszedłem kwalifikacje bez problemu. Powodzenia!

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: psV »

Ja osobiście aplikowałem o klienta profesjonalnego u trzech brokerów i u wszystkich trzech przeszedłem kwalifikacje bez problemu. Powodzenia!
Cześć,

u jakich brokerów aplikowałeś o klienta profesjonalnego?

easy0000
Gaduła
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: 03 mar 2018, 21:49

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: easy0000 »

Witam
Czy brokerów z UK takich jak Tickmill też będą obowiązywać nowe regulacje??

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: brg »

PSV napisałem Ci na priv

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Pepperstone:

1. Większej ilości informacji co do piastowanego stanowiska w branży finansowej (zakres obowiązków oraz okres wykonywania tychże obowiązków) - kryterium doświadczenia w branży finansowowej
2. Zestawienie transakcji za okres 12 miesięcy - kryterium wymaganego wolumenu.
3. Potwierdzenie posiadania portfela inwestycyjnego o wartości co najmniej 500 tysięcy euro - kryterium portfela inwestycyjnego

2 z 3 do spełnienia.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

3 punkt sobie darujmy.1,2 punkt do spełnienia ,tylko wtedy jeśli będzie to luźna interpretacja.

xXx
Gaduła
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: 06 lut 2011, 09:03

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: xXx »

edytak5 pisze:kiedyś myślałam o dukascopy ale tam nie maja MT4... jakoś nie lubię innych platform... ale tez właśnie patrze na IC markets... jesteś z nich zadowolony?
Dukascopy wprowadzilo juz MT4 na demo a za niedlugo live.


Ponizej email od Dukascopy odnosnie pozostawienia dzwigni 1:200
Email z Dukascopy pisze:Dear Trader,

ESMA's recent restrictions imposed upon brokers of the European Union (EU) raised many questions. Since Dukascopy Bank is in Switzerland, which is not a member state of the EU, it will not apply ESMA restrictions (neither on leverage, nor on binary options or others). Our FAQ is available for further information on this matter:
Dukascopy Bank is regulated by the Swiss Financial Market Supervisory Authority FINMA and applies the highest standards of transparency and integrity. Read more about the measures taken to protect our clients:

Why trade with Dukascopy Bank?

Leverage up to 1:200
6 asset classes and 500+ instruments
Attractive spreads
Deposit protection up to CHF 100'000
Very fast online account opening
Serves the financial community since 2004
ECN liquidity from numerous banks
A transparent pricing environment
Equal trading rights for all traders

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Taka informacja to jest na głównej stronie Dukaskopy ,i to po polsku.

ODPOWIEDZ