Dźwignia i zakaz handlu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

T-REX pisze:Ja jestem ciekaw w jaki sposób brok może weryfikować kto jest początkującym a kto weteranem. Zwłaszcza po wprowadzeniu RODO.
Może na podstawie stażu i ilości otwieranych wcześniej pozycji? Albo sam fakt, że w przeciągu jakiegoś czasu nie wyzerował depo może być dowodem na świadomość ryzyka. Bo jak ktos jest ostrozny to i 500:1 nic mu nie zrobi.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

T-REX pisze:Ja jestem ciekaw w jaki sposób brok może weryfikować kto jest początkującym a kto weteranem. Zwłaszcza po wprowadzeniu RODO.
Weryfikacja jest banalnie prosta.
Podając, że pracowało się w firmie inwestycyjnej, należy podać w jakiej (sprawdzałem formularz CMC).
Z kolei trudno uwierzyć, że klient posiada dwie bańki gotówką, jeśli na rachunku brokerskim ma 3 000 zł i do tego co jakiś czas dopłaca po 500-600 zł . Nawet gdyby miał 50 000 zł to jak dla mnie te dwie bańki to ściema. No chyba, że broker po historii wypłat widzi, że te dwie bańki mu wypłynęły :lol: .
Jeśli brokerzy poważnie podejdą do weryfikacji to ... .
Wydaje się jednak, że (szczególnie brokerom MM takim jak chociażby CMC) nie powinno specjalnie zależeć na zmniejszeniu lewara.
Ciekawe jak do sprawy podejdą polscy brokerzy, bo to, iż cypryjscy przykmną oko to jestem niemal pewien.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

dokładne sprawdzanie to strzał w stopę, jeśli nie będzie odgórnych przepisów na ten temat to obstawiam, że 99% stanie się nagle pro traderami.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

T-REX pisze:dokładne sprawdzanie to strzał w stopę, jeśli nie będzie odgórnych przepisów na ten temat to obstawiam, że 99% stanie się nagle pro traderami.
.... co będzie niezgodne z MiFID/lokalnymi regulacjami. Akurat co do sprawdzania, to jestem przekonany, że będzie to wykonywane. Z prostego powodu - bardzo łatwo w ten sposób wbić na minę konkurencję.
Ale, jedna rzecz może uratować nam tyłek - to co wpisaliśmy podczas rejestracji rachunku. Jeżeli ktoś klikał losowe odpowiedzi i zaznaczył że jego przychód to 1000 USD, to raczej po ESMA będzie miał trudniej, niż osoba która podczas rejestracji wpisała tam 250k USD... Tu widzę jedyne pole do "omijania rzetelnego sprawdzania". Dane się pokrywają? Pokrywają. Podjęto weryfikację? Podjęto.

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Baton »

@Cyb chyba sam nie wierzysz w to co napisałeś. Jak ktoś ma przychód 250kusd to jest pro? Bo co? I oni uwierzą w to co tam naklikałeś podczas rejestracji? :lol:

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Baton pisze:@Cyb chyba sam nie wierzysz w to co napisałeś. Jak ktoś ma przychód 250kusd to jest pro? Bo co? I oni uwierzą w to co tam naklikałeś podczas rejestracji? :lol:
Nie, nie jest Pro. Chodzi o zgodność danych i jak wyglądał będzie proces weryfikacji.
Jeżeli masz dwóch Klientów, którzy mają na rachunku powiedzmy 100k PLN, obydwaj deklarują że są pro i posiadają majątek o wielkości przekraczającej 500k EUR ale podczas rejestracji konta jeden podał że zarabia 1000 PLN i jego majątek to 120k a drugi podał że zarabia 250k USD i jego majątek to ponad 500k, to jak myślisz, który z nich będzie obowiązkowo musiał dostarczyć jakieś dowody?

Nie chodzi o to czy ktoś Ci uwierzy czy nie, chodzi o to, że broker musi się wykazać przed regulatorem dlaczego danego Klienta zaakceptował. A Twój profil jest częścią tego procesu.
Natomiast sam fakt podania informacji X podczas rejestracji i podania informacji Y we wniosku o Pro niczego nie gwarantuje. Może tylko proces albo ułatwić albo sprawić, że z góry zostaniemy skreśleni.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Brzmi jak stary dobry wojskopolskowy "DUPOCHRON". Możesz mieć rację.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

Ciekawostka. Japonia zrezygnowała z pomysłu obniżenia dźwigni dla tamtejszych traderów z 1:25 do 1:10. :mrgreen:
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Nie wiem jak to bedzie w EU ale jak chcesz miec konto PRO w Kanadzie to musisz spelnic kilka warunkow. Najlatwiejszy to zarabiac $200K lub z zona $300K rocznie. Weryfikacja takiego oswiadczenia sa zeznania podatkowe z ostatnich dwoch lat.
Broker moze poprosic o weryfikacje ciebie lub US. Co zrobi US z twoim oswiadczeniem o takich zarobkach kiedy porowna je z twoim zeznaniem podatkowym dowiesz sie tylko jak to zrobisz. Powodzenia

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości czy ESMA nie zrezygnowała ze swoich planów... ;) Dziś poznaliśmy oficjalne daty wejścia w życie nowych wytycznych.

https://forexclub.pl/regulacje-esma-dzwignia-forex/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ