Dźwignia i zakaz handlu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Brunon79
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:42

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Brunon79 »

Ja myślę że dzwignie zmienia na 1:50, odpuszczą sobie stop out na pozycji i ograniczą marketing brokerów. Dla mnie to jest ok.

Co do zabicia biznesu to myślę że najwięksi i bankowi brokerzy przetrwają a inni będą się sprzedawać. Ciekawe kiedy jakieś konkretne info.

forexkiller
Gaduła
Gaduła
Posty: 351
Rejestracja: 20 lis 2013, 10:56

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: forexkiller »

Żeby nie zakładać nowego tematu to napiszę tutaj. Jakie książki polecacie z zakresu psychologi i AT? Prosiłbym o wyszczególnienie żebym mógł sobie porównać które już przerobiłem a które przede mną. :)
Nie ma "Nie mogę", jest tylko "Nie chcę".

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

forexkiller pisze:Żeby nie zakładać nowego tematu to napiszę tutaj. Jakie książki polecacie z zakresu psychologi i AT? Prosiłbym o wyszczególnienie żebym mógł sobie porównać które już przerobiłem a które przede mną. :)
Po angielsku mogą być?
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

forexkiller pisze:Żeby nie zakładać nowego tematu to napiszę tutaj. Jakie książki polecacie z zakresu psychologi i AT? Prosiłbym o wyszczególnienie żebym mógł sobie porównać które już przerobiłem a które przede mną. :)
Z psychologii to np. Steve Ward "Psychologia skutecznego tradingu".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu


Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

"In accordance with MiFIR, ESMA can only introduce temporary intervention measures on a three monthly basis. Before the end of the three months, ESMA will consider the need to extend the intervention measures for a further three months."

Oni bedą mogli przedłużać tę temporary intervention w nieskończoność? :D

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

"4. Misją ESMA jest zwiększenie ochrony inwestorów oraz wspieranie stabilności i właściwego funkcjonowania rynków finansowych. ESMA osiąga te cele poprzez cztery działania: i. ocena zagrożeń dla inwestorów, rynków i stabilności finansowej; ii. ukończenie jednolitego zbioru przepisów regulujących funkcjonowanie unijnych rynków finansowych; iii. promowanie konwergencji praktyk nadzorczych; oraz iv. bezpośredni nadzór nad określonymi podmiotami finansowymi." -

Kolejnym krokiem będzie zamknięcie rynku CFD w Europie i zablokowanie dostępu klientom z EU do brokerów nie objętych tymi regulacjami... w trosce o bezpieczeństwo inwestorów detalicznych. To są same ogólniki, gdzie można znaleźć bardziej szczegółowy raport na podstawie jakich praktyk zostały zakazane opcje binarne, o jaki konflikt interesu dokładnie chodzi, jakie były tam częste praktyki przez które tracili klienci?! Nic o tym nie ma. Tak samo nie ma żadnych danych na temat powodu strat klientów detalicznych u brokerów CFD, tylko informacja że "74-89% rachunków detalicznych zwykle traci pieniądze". I na podstawie tego podjęta zostaje decyzja żeby ograniczyć dźwignie do 1:30? Gdzie można znaleźć uzasadnienie ich decyzji?

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

-rookie- pisze:


Kolejnym krokiem będzie zamknięcie rynku CFD w Europie i zablokowanie dostępu klientom z EU do brokerów nie objętych tymi regulacjami... w trosce o bezpieczeństwo inwestorów detalicznych. To są same ogólniki, gdzie można znaleźć bardziej szczegółowy raport na podstawie jakich praktyk zostały zakazane opcje binarne, o jaki konflikt interesu dokładnie chodzi, jakie były tam częste praktyki przez które tracili klienci?! Nic o tym nie ma. Tak samo nie ma żadnych danych na temat powodu strat klientów detalicznych u brokerów CFD, tylko informacja że "74-89% rachunków detalicznych zwykle traci pieniądze". I na podstawie tego podjęta zostaje decyzja żeby ograniczyć dźwignie do 1:30? Gdzie można znaleźć uzasadnienie ich decyzji?
Jak nie wiadomo o co chodzi - ZAWSZE chodzi o kasę. ZAWSZE. Jest jakaś grupa interesów z bardzo silnym lobby , która się dzięki takim rozwiązaniom po prostu obłowi.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Na koniec okazało się że było prawie 18.500 zgłoszeń (obnizenie-maksymalnej-dzwigni-z-1-100-n ... ml#p900310) o tym też nic nie wiadomo, jakie argumenty padały itp itd. :P

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dźwignia i zakaz handlu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No i tak jak czułem, pominęli zdanie ludu, bo czyjeś było ważniejsze ;). Tzn. oczywiście "ochrona inwestorów" była ważniejsza. Na razie czekają nas 2-3 miesiące oczekiwania na wejście zmian w życie.

Ale przy tym też zakazano całkowicie opcji binarnych i dla innych instrumentów niż majorsy lewar będzie jeszcze mniejszy niż 1:30.
https://forexclub.pl/dzwignia-1-30-esma-forex/

Wyjściem okaże się ucieczka poza UE lub kombinowanie, aby stać się klientem profesjonalnym, o czym szerzej pisze np. CMC Markets.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ