Dziennik Snajpera

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Swoją drogą ciekawe, że najsłabsze dane z rynku pracy od 2010 zbiegły się z wypowiedziami Fedu, że podwyższą stopy w czerwcu, gdy dane z rynku pracy będą dobre:) Lepiej zakomunikować, że tego nie zrobią nie mogli

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Kuolema pisze:Short na Doji z H1, cały detal tam szorci to i ja wejdę:)
1.1333 SL 1347
Kuolema pisze:1.1316 Sell SL, tam gdzie wszyscy
Wczoraj wpadłem w pułapkę psychologiczną, która teraz nie zakończyła się tragedią, ale w przeszłości takie zagrania zerowały mi konto.
O ile pierwsze wejście miało sens, Sl był bardzo wąski( trochę ponad szczyt) TP byłby pewnie w stosunku 1:1, choć w takich zagraniach TP realizuję manualnie. To drugie zagranie było "nieprzyszłościowe".

Większość grających ma tak, że fiksuje się na obecnej chwili na wykresie, mamy relatywnie niską zmienność i pod tym kontem analizujemy wykres. Natomiast raz na jakiś czas, są na tyle istotne wydarzenia, które zostawiają świecę 100, 200, 300, czy nawet 1000 pipsów. Widząc taki ruch, szuka się miejsca żeby zagrać pod prąd:) bo, jest dużo miejsca na spadki(względem poprzedniej zmienności), bo jak rośnie to sprzedawaj, jak spada to kupuj, bo lekceważymy dane makro.
Wczoraj mimo, że sentyment rynku wyraźnie pokazywał, że detal leci w Ski, a dane z USA były naprawdę istotne biorąc pod uwagę deklarację FEDu o obserwowaniu rynku pracy i przełożeniu tego na decyzję o stopach, to moja pokusa i tak była na tyle silna żeby wejść 2 razy pod prąd na korekty, zamiast wejść z prądem na korektach. Mało tego. Nie miałem nawet scenariusza na to, gdzie są jakie poziomy przy wybiciu z tego rgra więc nie powinienem grać pod prąd.
Oczywiście mogło zakończyć się to fajnymi plusami po 15-20 pipsów i nawet niewiele mi brakowało do tego, jednak uda się 3/10 razy w takich okolicznościach, co będzie generowało podobne błedy. Wiem natomiast, że nie wyeliminuję tego typu zagrań, bo lubię grać pod prąd i łapać korekty, jednak skorzystam z tego wydarzenia i do strategii, którą cały czas opracowywuję, dopiszę że zagrania tego typu będą pomniejszone o 50%. Czyli jeżeli strategia generuje wejście za 0.1 lota, to przy wejściu pod prąd na silnych wybicicach sto pipsowych ruchach po danych, wchodzę max w jedną pozycję jednocześnie, za 0.05lota.

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Dzisiaj zawarłem bardzo dużo pozycji. Nie sposób wszystkie analizować, dlatego przeanalizuję te złe trejdy. Generalnie dzień na plus, ale były błędy.

Dwa ostatnie w zasadzie wejścia, typowo skalpujące, grałem na korektę 1-1 i na wsparcie na 1.1375, w zasadzie w wejściu nie byłoby nic złego jakby nie to, że za długo trzymałem te dwie pozycję. Pierwsza powinna zostać zamknięta po przebiciu pierwszej Tl, druga po przebiciu drugiej. Nie lubię skalpu na M1, ale skusiła perspektywa dołożenia na złapaniu wybicia ze szczytów. Kara -24 pipsy, a mogło być tylko koło -10 pipsów
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Tutaj natomiast, piękny przykład złapania dołka i szczytu, ale na odwrót:D W zasadzie wejście z tak zwanej dupy, chciałem ugrać na potencjalnym wybiciu podczas wystąpienia Jellen, jedyne co tam technicznie mnie motywowało to te cienie m5 i spekulowanie, że formowane będzie drugie ramię rgr-a. SL chciałem na tamtym poziomie przestawić na BE i liczyć na wybicie, jak widać przeliczyłem się:) kompletna gra życzeniowa na na niskim interwale podczas grubych pogaduch.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Dzisiaj popołudniu zostałem wykiwany elegancko. Plan był grać na L od dolnej bandy. Wszystko tam zamykałem z palca na reteście niższych interwałów. Panika, brak wiary, dekoncentracja, fokusowanie się na niższym interwale, brak chłodnej kalulacji z "góry" ogólnie psycha dziś kiepsko. W środku też miałem kiepskie zagranie z rgrem brałem Skę potem po zanegowaniu na reteście odwróciłem na Lkę, później znowu skę, której nie zamknąłem na dolnej bandzie tego kanału :lol: Ogólnie katastrofa. Miałem nie robić wejść opartych JEDYNIE na formacjach, a cały czas to robię! Eurodolar zabawił się mną popołudniu jak chciał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Generalnie kupiłem drogo, bo na 1.1370, ale mam zamiar tę pozycję prowadzić pod 1430, pierwszą część, a drugą 1.1470-80. Ewentualnie będę wychodził, gdy sentyment detalu zmieni się na byczy. 1.1405-1.1410, wyjdę częścia i podbiorę niżej, moje wykresy sygnalizują tam silniejszy opór, ale w domyśle jak przejdzie jak nóż w masło ustawię poniżej tego lvl SLe.
Co Indexu dolara będę obserwował poziom 93.08-93.10

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Najbiższy plan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Pierwsza część zrealizowana, teraz podbieram na 1-1 ostatniej większej korekty

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Większa korekta czyli pierwszy zjazd 10 pips

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Podbieram 1.1397

Sl po ukształtowaniu H1

ODPOWIEDZ