Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja /

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

jamesfisher pisze:Pytanie czysto teoretyczne. Czego mogą się od Ciebie fxjk11 nauczyć członkowie tego forum oprócz uzyskania informacji, że można zarabiać?
odpowiedź jest banalnie prosta - prawdopodobnie nic więcej :(
a dlaczego ?

otóż różne są cele dla których zakłada się dziennik , jak i różne motywacje ludzi je czytających
niektórzy chcą się zmotywować , zmobilizować , może czegoś dowiedzieć więcej bo inni będą mieć jakieś uwagi itd
a jeszcze inni potwierdzenia lub obalenia własnych przemyśleń i wątpliwości

jedną z takich wątpliwości jaka regularnie pojawia się na forum to pytanie : "czy z forexu da się wyżyć , czy na forexie da się zarobić - czy warto się uczyć itd"

odpowiem tak - moim zdaniem czytając to forum od samego chyba początku
DO TEJ PORY NIE BYŁO NIKOGO - ANI JEDNEJ OSOBY KTÓRA POKAZAŁABY ŻE TO JEST MOŻLIWE I ŻE Z FOREXU SIĘ UTRZYMUJĄ - ANI JEDNEJ


oczywiście to stwierdzenie nie jest równoznaczne z tym , że takich nie ma - napisałem że według moich i nie tylko moich kryteriów
nikt tego nie potwierdził - a wg jakich kryteriów ?
1.nie pokazał od początku do końca publicznie przez z góry założony czas , że z małej kwoty / kwestia umowna jakiej / doszedł na tym samym rachunku, przez z góry określony czas do odpowiednio dużej kwoty - aby była jasność - ja też wcześniej tego nie pokazałem
i nie w postaci historycznych wykresów, obrazków , fragmentów podglądu , , opowiadania o tym co ma na na innych rachunkach - tych których nie pokazuje oczywiście itd - tylko założył rachunek , wpłacił kwotę startową i na oczach wszystkich przez określony czas zawierając transakcje , w czasie odgórnie założonym doszedł do odpowiednio dużej kwoty którą wypłacił - i czas też jest ważny - nie tak , ze pokazuje dokąd żre , a potem znikam i piszę że musiałem akurat wyjechać , miałem wypadek , kot mi zdechł , rynek się zepsuł itd - każdy niech dopisze własną wersję - rok to dobry czas aby stwierdzić że nie przypadek , bo różne fazy rynku trzeba przejść
i nie ukrywał kwot, lotów itd - bo to już nie jest to samo , bo co komu z 500 %, jeżeli to nawet nie stanowi miesięcznej pensji w zwykłej pracy

ten cel moim zdaniem będzie spełniony , jeżeli spełnione zostaną kryteria:
- miesięczny zysk po roku będzie nie mniejszy niż 5000 zł netto czyli 6 000 zł brutto
- łączna kwota po roku na rachunku będzie zatem nie mniejsza niż - 12 x 6000 = 72 000 plus depozyt 10 000 = 82 000 zł
jeżeli kwota na rachunku będzie mniejsza niż 82 000 zł - cel nie zostanie osiągnięty - bo będzie to znaczyło tylko tyle , że w normalnej pracy , mniej ryzykując można mieć to samo

2. nikt nie pokazał też że mając odpowiedni depozyt przez rok na przykład regularnie co miesiąc wypłaca sobie powiedzmy 10 000 zł zysku i z tego się utrzymuje

jeżeli kogoś pominąłem i jest to gdzieś udokumentowane to proszę o sprostowanie i podanie linka - wtedy skasuję swój dziennik , bo nie będzie potrzeby potwierdzać czegoś co już ktoś zrobił
byli już tu tacy co nawet chcieli z forexu jakiś kraj w Afryce kupować , waluty swoje wprowadzać - tacy co to im zawsze każdy trejd się udaje itd... - wszystko kończyło się jednakowo - najpierw opory aby coś pokazać , a jak już zaczęli coś pokazywać to szybko się kończyło - mam nadzieję że będzie inaczej
oczywiście nie znaczy to wcale , że każdy kto wchodzi na forum powinien podpinać myfxbook i jazda - nie o to chodzi - ale jak piszesz A to napisz i pokaż B
albo nie dyskutuj o kwotach, zarobkach itd tylko o systemie , warunkach itp
można sprawdzić moje wpisy na tym forum - nigdy , nikogo w niczyim dzienniku nie skrytykowałem - nie dlatego że mi się wszystko podoba - ale właśnie dlatego , że nie miałem niczego na pokazanie że wiem o czym rozmawiam i nie jestem teoretykiem nafaszerowanym wiedzą książkową , tylko wiem o czym piszę - raczej starałem się coś dodać od siebie , ale wnioski każdy niech sam wyciąga - a irytują mnie wszyscy co "są najmądrzejsi " - ale jakoś nie kwapią się aby oprócz - powinieneś zrobić tak i tak bo ja tak robię i miliony procent mi lecą z nieba jak śnieg na Wielkanoc - nie są w stanie nawet kilku transakcji pokazać na jednym koncie - jednym ciągiem

czy ktoś zauważył taką prawidłowość że większość zakłada dziennik nie od pierwszego dnia tylko jak już na nim ma trochę zarobione ? aby było z czego tracić :)
czy to że jak już ktoś się zmusi pokazać jakąś transakcję to wrzuca ja jak już może dopisać - "zabezpieczona na BE " ? bo już nie stracę


najczęściej to wygląda tak , że wszyscy piszą o zyskach , ale pokazują co najwyżej wyrywki albo nic
a na pytanie - potwierdź swoje słowa - odpowiedź najczęściej - po co , albo "pieniądze lubią ciszę " itd - podczas gdy w co drugim poście piszą o tym jak to zarabiają - wtedy cisza im niepotrzebna
gdybym teraz był początkującym i wszedł na forum szukając odpowiedzi czy warto poświęcić czas na naukę to miałbym rozdwojenie jaźni
bo z jednej strony - KNF który chce chronić inwestorów bo większość traci pieniądze
i z drugiej strony - forum gdzie wszyscy zarabiają i to kosmiczne kwoty , procenty - i obrazą jest powiedzieć komuś że pewnie traci - ale nikt nie potrafi tego udokumentować

forum przypomina od dłuższego czasu wersję programu "Mam talent " - gdzie nie trzeba niczego pokazać co się umie , wystarczy tylko ładnie o tym umieć opowiadać lub pisać poematy - a na pytanie jurora - pokaż nam jak umiesz tańczyć , skoro mówisz że umiesz - pada odpowiedź - niczego nie muszę wam udowadniać :) wystarczy że sam wiem ze umiem
czy jeżeli chcesz zachęcić dziecko do uprawiania np piłki nożnej to nie zabierasz go na mecz najlepszych drużyn aby pokazać mu do czego może dojść swoją ciężka pracą i treningiem - czy opowiadasz mu tylko o tym ?


taki jest właśnie cel tego dziennika - aby zostawić w archiwum pełny zapis roku - 365 dni - gdzie będzie pokazane , że:
1. z małej dostępnej w sumie dla prawie każdego można dojść w stosunkowo krótkim czasie do dużego depozytu
2. że mając odpowiednio duży depozyt można regularnie miesiąc w miesiąc wypłacać sobie z zysków przyzwoitą pensję

być może komuś to pomoże , być może ktoś stwierdzi że to nie dla niego itd
ale taki jest cel dziennika
oczywiście ogólnie napisałem na początku w jaki sposób zawieram transakcje , opisałem schemat - kilkadziesiąt razy wysłałem pełnego pdf-a z opisem pełnym systemu , swoje algorytmy itd - czy ktoś skorzysta coś na tym - nie wiem i nie to jest celem -
cel jak wyżej opisałem - takie małe wypełnienie luki której moim zdaniem brakowało na forum - albo ja nie znalazłem ?
myślę że odpowiedź jest pełna na zadane pytanie - jeżeli nie to odpowiadam na każde pytanie związane z tematem
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2015, 15:33 przez fxjk11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

fxjk11 pisze:wystarczy tylko ładnie o tym umieć opowiadać lub pisać poematy - a na pytanie jurora - pokaż nam jak umiesz tańczyć , skoro mówisz że umiesz - pada odpowiedź - niczego nie muszę wam udowadniać wystarczy że sam wiem ze umiem
:564: hehe genialne :D fajny dziennik, powodzenia życzę.

Pozdrawiam,
Leo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

jackub

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Szcerze mówiąc fxjk11, jestem pełen podziwu dla twojej wytrwałości w tłumaczeniu "jak koń wygląda"
Czytam twoje posty regularnie !!
Pozdrawiam i powodzenia

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: meylo »

fxjk11 pisze: ...otóż różne są cele dla których zakłada się dziennik , jak i różne motywacje ludzi je czytających
niektórzy chcą się zmotywować , zmobilizować , może czegoś dowiedzieć więcej bo inni będą mieć jakieś uwagi itd
a jeszcze inni potwierdzenia lub obalenia własnych przemyśleń i wątpliwości
Namówiłeś mnie, wracam do dziennika :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

Witam. @ fxjk11. Jeśli to nie kłopot, to czy mógłbyś wysłać mi na priv wspomniany przez Ciebie pdf z opisem systemu?
Z góry dzięki. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

Ja również bardzo chętnie bym się przyjrzał Temu systemowi bliżej tym bardziej, że interesuje mnie w zasadzie wyłącznie handel automatyczny, a z tego co pisałeś jest to w 99% automat. Jeżeli nie wysyłasz każdemu to czy jest jakiś sposób żeby na to zasłużyć ? :)

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

por. Borewicz pisze:Ja również bardzo chętnie bym się przyjrzał Temu systemowi bliżej tym bardziej, że interesuje mnie w zasadzie wyłącznie handel automatyczny, a z tego co pisałeś jest to w 99% automat. Jeżeli nie wysyłasz każdemu to czy jest jakiś sposób żeby na to zasłużyć ? :)

to nieprawda że wybranym - każdemu kto napisał obojętnie czy tu na forum czy prv od razu wysłałem
oczywiście nie mój do testowania :) - ale cały opis pomocny do własnego stworzenia identycznego systemu

a cały system pochodzi z programu który opisuje Tom Joseph w swojej instrukcji
wystarczy go tylko przystosować do swoich upodobań
a ponieważ współpracowałem kilka lat z amerykańską firmą zajmującą się oprogramowaniem dla giełdy to takie rzeczy muszą być napisane prosto jak drut
inaczej niewiele osób by się za to zabrało

cały system można podsumować jednym zdaniem
"zidentyfikuj trend który się tworzy , poczekaj na najbardziej zyskowna i wiarygodna falę trzecią , bierz swoje i poczekaj na następny cykl "
koniec

ja tylko dołożyłem że jeżeli pomylę się w ocenie trendu to nie zamykam na zwykłym stopie tylko czas do następnego cyklu wykorzystuję aby tego stopa odrobić na zero

do tej pory bawiłem się tym ręcznie , teraz dzięki pomocy udało się to wszystko prawie zautomatyzować

jak na podanym załączniku - tak wygląda mój ekran i nic więcej - akurat pozycje na euro
każdy może go sobie stworzyć korzystając z podanej pozycji :
Tom Joseph - Advanced Get. Applying Technical Analysis
znajdując w sieci lub jak ktoś chce prościej to napisać podeślę
i wiele , wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć i dołożyć do swojego nawet , pomijając to co ja wykorzystuję , bo to jedno z najbardziej wartościowych opracowań na rynku

a żeby nie było że same malowanki :) - to poniżej w działaniu na jenie w piątek

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

Dzięki wielkie za dzielenie się wiedzą :) Spróbuję przebrnąć przez ten dokument i wyciągnąć coś dla siebie. Szczerze mówiąc teoria fal Elliotta zawsze wydawała mi się mało przekonująca, ale też nigdy jej nie sprawdzałem osobiście. Chyba w końcu będę musiał :)

mzyska
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 15 cze 2010, 15:47

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: mzyska »

To ja też poproszę tego pdfa, jeżeli można? Czytam ten dziennik z bardzo dużą ciekawością i kibicuję autorowi. :)

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

fxjk11

Absolutnie się nie zrażaj użytkownikami, którymi taki typ dziennika będzie nie odpowiadał. W moim odczuciu forum strasznie ucichło. Kilka lat temu dominowała tu liczba nowicjuszy, aktualnie wydaje mi się, że przeważa tu liczba frustratów, którym jeżeli nie pokażesz TERAZ, jak JUTRO mogą zostać milionerami to równie dobrze możesz nic nie pisać.

Gdyby MrT nie pokazał mi że MOŻNA, i "nie poprowadził mnie za rękę" przy kilku trejdach na kilkaset pips, to może dawno już bym odpuścił. Ty, tworząc taki dziennik pewnie za kilka miesięcy będziesz tu miał rzeszę fanów i nie jeden odniesie sukces, bo przekonał się na własne oczy, że się da.

Tym dziennikiem już teraz przypominasz mi o tym, że systematycznością, i traktując to jak pracę można z forexu przyjemnie żyć. Ja niestety jestem dalej na etapie znalezienie czegoś lepszego od reszty, bo wydaje mi się, że forex daje ogromne możliwości - więc czemu z tego nie skorzystać.

Powodzenia i zdrowia życzę.

ODPOWIEDZ