Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja /

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

ja mam pytanie z innej beczki, czy ten system stosujesz wystarczajaco dlugo, by zobaczyc ze ma okresy slabsze, okresy przestojow
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Adrianoforex pisze:ja mam pytanie z innej beczki, czy ten system stosujesz wystarczajaco dlugo, by zobaczyc ze ma okresy slabsze, okresy przestojow
to jest trudne pytanie - bo powiedzenie "wystarczająco długo" jest względne
jeszcze niedawno- parę lat temu - tutaj na forum królowało powiedzenie jednego z użytkowników , że
"jak nie masz udokumentowanych zysków z ostatnich 30 lat na rynku " to nawet się nie odzywaj

no więc - nie pracuję na tym 30 lat - ale dokładnie data pierwszej kompilacji sygnałów wejścia w transakcje to rok 2008 i tak jest zapisane w EA
oczywiście po drodze zmiany były zwłaszcza z doborem parametrów typu:
- sztywne TP, zmienne , równe stp itd , inne dla każdej pary walutowej
- z podstawowego koszyka wypadł GBPCHF
- przedział godzin otwierania transakcji na danej parze walutowej - każdej z osobna itd

ale zasady wejścia/wyjścia są niezmienne od początku

a jak to działa ? tak jak na poniższym obrazku , bo to jest wyznacznik dla głównego rachunku na którym wspólnie pracujemy i do tej pory sprawdza się w każdym miesiącu

Obrazek

i co z niego wynika na ten moment ?
a/ jeżeli mamy pełny miesiąc do dyspozycji to liczymy ilość dni transakcyjnych - potem jako rezerwę odejmujemy 4 na różne nieprzewidziane sytuacje
b/ średnio każdy pozostały ma się zakończyć minimalnym zyskiem 1,8% - raz to będzie jedna transakcja i tyle , drugi raz kilka , a potem kilka dni nic bo bedzie stop aktywowany i "odrabiany"
c/ po wykonaniu limitu minimalnego zwalniamy tempo - czyli bez nocy, niedzieli wieczorem , piątek wcześniejsze zakończenie i nie po 8h codziennie , ale dowolnie - bo to co się zarobi więcej to już jest "dodatkowa premia "

i dokładnie o to mi chodzi - nie procenty, DD, itd - ale o pełną systematyczność i osiągnięcie celu
jedyna różnica - do tej pory wszystkie zyski wypłacam regularnie - tutaj zostaną do końca , jedynie początkowe depo zabieram


zatem:
start miesiąca kwietnia we wtorek po świętach - godzina 8.00 - rozpoczynamy pełny miesiąc - i na koniec kwietnia będzie pierwsza weryfikacja tego co piszę tutaj

na razie marzec nie mógł być w środku miesiąca w pełni dołączony - zastajemy np na rachunku 11 000 zł - ile będzie - napisze i zrobię screena

mamy w kwietniu jak widać 20 dni - minus 4 daje nam 16
czyli 16 x 1,8% = 1.33 x 11 000 = 14 630 zł
i tyle ma być 1 maja 2015 roku i z tej kwoty się tutaj rozliczę i będzie widać na rachunku czy jest czy nie ma


i potem maj 2015
21 dni -4 dni = 17 dni
17 x 1,8% = 1,354 x 14 630 = 19 809 zł / zaokrąglam do 20k /
i 1 maja powinna zostać wypłacona kwota depo 10k i zostać na rachunku 10k już do ostatniego dnia

każdy okres zakończę podsumowaniem , screenami - a podgląd jest 24h/dobę - po kolei będę się cofał do tego co napisałem i z tego rozliczał
więc już od 1 maja można bedzie używać do woli jak ktoś będzie miał powody a ja nie będę miał argumentów w potwierdzeniu tego co tu napisałem :)
resztę opiszę może jeszcze dziś lub jutro - o czym pisałem w poście powyżej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Miał być stały podgląd a tu już jakieś nowe konta, przelewy itp. Przypomina to manipulacje robione przez adriano, ale w sumie to nie wiem po co się produkuję, wątek bezwartościowy :D

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

Pablo90 pisze: wątek bezwartościowy :D
Święta nie wyszły? Zajączek padł? Nie umiesz czytać to czemu piszesz? Napisz sobie EApolaken albo skrypt-trollenmachen.

ku8ek
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2011, 11:48

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: ku8ek »

Pablo90 pisze: ale w sumie to nie wiem po co się produkuję
...bo masz taką przypadłość zboczoną

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Pablo90 pisze:Miał być stały podgląd a tu już jakieś nowe konta, przelewy itp. Przypomina to manipulacje robione przez adriano, ale w sumie to nie wiem po co się produkuję, wątek bezwartościowy :D

ponieważ jeszcze są święta to odpowiem Ci "w miarę kulturalnie " myślę

1. to czy coś jest wartościowe czy nie to najlepiej jak każdy ocenia sam - jeżeli dla Ciebie jest bezwartościowe to nie czytaj - po co to robisz i tracisz czas ?
jestem na tym forum od początku jego powstania czyli pewnie ponad 10 lat - ale chyba nigdy nikomu nie napisałem takiego tekstu, a nawet na pewno nigdy - bo forum jest po to aby każdy pisał coś co uważa za słuszne według siebie
ale jeżeli rejestrując się na forum ktoś zmusił Cię do czytania wszystkiego to poproś admina aby zdjął Ci tą klauzulę , albo nawet postrasz go jakąś Federacją i nie daj się wykorzystywać

2.tu już gorzej będzie - bo zarzucasz mi manipulacje - a tego nie lubię
ad a - miał być stały podgląd co kilka godzin --- jest stały z odświeżaniem co 5 minut
ad b - jakieś nowe konta - pokaż mi nowe konto - bo jest od początku istnienia to samo
ad c - przelewy - pokaż mi jeden wykonany przelew

więc wyjścia są dwa - albo trzy :)
1.udowodnisz swoją tezę o manipulacji pokazując a , b lub c
2.przeprosisz za insynuacje

3. jeżeli nie potrafisz ani jednego ani drugiego zrobić to rzeczywiście lepiej się więcej nie produkuj już ani tu ani pewnie w innych tematach


ps. skończył się egzamin szóstoklasisty , wielu z nich ma już niepotrzebne materiały
np. "czytanie ze zrozumieniem" - zawsze za darmo można dostać , przyda się przed napisaniem kolejnego posta

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Pablo90 pisze:Miał być stały podgląd a tu już jakieś nowe konta, przelewy itp. Przypomina to manipulacje robione przez adriano, ale w sumie to nie wiem po co się produkuję, wątek bezwartościowy :D

Manipulacje robione przez Adriano? Przeciez masz dostęp do mojego forex factory. Takiemu "miszczofi" programowania nie powinno sprawić kłopotu wyliczenie czy jesten na plusie czy nie. Skoro to co wkleiles sobie w stopce jest aktualne to chyba nie ma klopotu abys zobaczył że zysk netto na tą chwilę to 84,30% od początku roku. A wypłaty czasami są robione oo to aby kasa nie kusiła w złym momencie. Doliczając zyski giełdowe na tym koncie to zysk netto na dzień dzisiejszy to ok. 93%.

I może warto abyś przestał prowokować. Nie podoba ci się na wątku kolegi fxjk to nie pisz. Sorry za OT
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

fxjk11 pisze:
Pablo90 pisze:Miał być stały podgląd a tu już jakieś nowe konta, przelewy itp. Przypomina to manipulacje robione przez adriano, ale w sumie to nie wiem po co się produkuję, wątek bezwartościowy :D

ponieważ jeszcze są święta to odpowiem Ci "w miarę kulturalnie " myślę

1. to czy coś jest wartościowe czy nie to najlepiej jak każdy ocenia sam - jeżeli dla Ciebie jest bezwartościowe to nie czytaj - po co to robisz i tracisz czas ?
jestem na tym forum od początku jego powstania czyli pewnie ponad 10 lat - ale chyba nigdy nikomu nie napisałem takiego tekstu, a nawet na pewno nigdy - bo forum jest po to aby każdy pisał coś co uważa za słuszne według siebie
ale jeżeli rejestrując się na forum ktoś zmusił Cię do czytania wszystkiego to poproś admina aby zdjął Ci tą klauzulę , albo nawet postrasz go jakąś Federacją i nie daj się wykorzystywać

2.tu już gorzej będzie - bo zarzucasz mi manipulacje - a tego nie lubię
ad a - miał być stały podgląd co kilka godzin --- jest stały z odświeżaniem co 5 minut
ad b - jakieś nowe konta - pokaż mi nowe konto - bo jest od początku istnienia to samo
ad c - przelewy - pokaż mi jeden wykonany przelew

więc wyjścia są dwa - albo trzy :)
1.udowodnisz swoją tezę o manipulacji pokazując a , b lub c
2.przeprosisz za insynuacje

3. jeżeli nie potrafisz ani jednego ani drugiego zrobić to rzeczywiście lepiej się więcej nie produkuj już ani tu ani pewnie w innych tematach


ps. skończył się egzamin szóstoklasisty , wielu z nich ma już niepotrzebne materiały
np. "czytanie ze zrozumieniem" - zawsze za darmo można dostać , przyda się przed napisaniem kolejnego posta
Witam. Na podglądzie rachunku jest patowa, nie powiem stratna sytuacja. Czy często bywasz w takiej sytuacji ? Czy może to jakieś niedopatrzenie?
Pozdrawiam

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

FxTag pisze:
fxjk11 pisze:
Pablo90 pisze:Miał być stały podgląd a tu już jakieś nowe konta, przelewy itp. Przypomina to manipulacje robione przez adriano, ale w sumie to nie wiem po co się produkuję, wątek bezwartościowy :D

ponieważ jeszcze są święta to odpowiem Ci "w miarę kulturalnie " myślę

1. to czy coś jest wartościowe czy nie to najlepiej jak każdy ocenia sam - jeżeli dla Ciebie jest bezwartościowe to nie czytaj - po co to robisz i tracisz czas ?
jestem na tym forum od początku jego powstania czyli pewnie ponad 10 lat - ale chyba nigdy nikomu nie napisałem takiego tekstu, a nawet na pewno nigdy - bo forum jest po to aby każdy pisał coś co uważa za słuszne według siebie
ale jeżeli rejestrując się na forum ktoś zmusił Cię do czytania wszystkiego to poproś admina aby zdjął Ci tą klauzulę , albo nawet postrasz go jakąś Federacją i nie daj się wykorzystywać

2.tu już gorzej będzie - bo zarzucasz mi manipulacje - a tego nie lubię
ad a - miał być stały podgląd co kilka godzin --- jest stały z odświeżaniem co 5 minut
ad b - jakieś nowe konta - pokaż mi nowe konto - bo jest od początku istnienia to samo
ad c - przelewy - pokaż mi jeden wykonany przelew

więc wyjścia są dwa - albo trzy :)
1.udowodnisz swoją tezę o manipulacji pokazując a , b lub c
2.przeprosisz za insynuacje

3. jeżeli nie potrafisz ani jednego ani drugiego zrobić to rzeczywiście lepiej się więcej nie produkuj już ani tu ani pewnie w innych tematach


ps. skończył się egzamin szóstoklasisty , wielu z nich ma już niepotrzebne materiały
np. "czytanie ze zrozumieniem" - zawsze za darmo można dostać , przyda się przed napisaniem kolejnego posta
Witam. Na podglądzie rachunku jest patowa, nie powiem stratna sytuacja. Czy często bywasz w takiej sytuacji ? Czy może to jakieś niedopatrzenie?
Pozdrawiam

niestety rachunek wystartował nieszczęśliwie w połowie miesiąca i zanim trafił do kopiowania miał aktywowane stopy
a do podłączenia musi być czysty , bez żadnej pozycji
wszystkie zlecenia są kasowane po każdym pełnym miesiącu - na początku plan był aby wyrównać na koniec marca , ale święta, dane z rynku pracy przed samymi świętami - stąd decyzja , że po pełnym miesiącu zostanie włączony / pracuje od poniedziałku 16 marca / -
czyli 16 kwietnia , za kilka dni wszystko co będzie na rachunku automatycznie z upływem tej daty wygaśnie z oczekujących oraz zamknięte zostanie wszystko co jest otwarte
od tej daty trafi do "normalnej pracy" i spokojnie powinien założony cel osiągnąć na koniec miesiąca kwietnia - ale tak jak pisałem - pełne rozliczenie będzie na koniec kwietnia czy się zgadza z założeniami - potem zrobię do końca roku takie samo obliczenie z podziałem na miesiące
są to malutkie pozycje , co się zdąży do 16go zamknąć to ok, reszta będzie zamknięta ze stratą
normalnie "średnie życie " jednej pozycji to od kilku minut do maksymalnie kilku dni - a jeden "odrabianie" stopa nigdy nie trwa dłużej niż kilka dni - czasem kilka godzin , a czasem kilka dni - zależy od pary walutowej i wielkości stopa
w tej chwili raczej jak widać bazuje tylko na zleceniach z limitem aby nie zabierał za dużo czasu - i tak będzie jeszcze te najbliższe kilka dni
na pewno nic nie będzie ukryte - wszystko jest ustawione na odświeżanie co 5 minut - chociaż czasami myfxbook odświeża co minutę a czasami nawet kilka godzin - nie wiadomo czemu


no i teraz będzie ciekawie - jak komuś się nudzi - zarówno pozytywnie nastawionym jak i negatywnie do całego dziennika - to niech poświęci od 17 kwietnia kilka minut
dziennie bo będzie pracował 99 procentowy autoamat na rachunku

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Pytanie czysto teoretyczne. Czego mogą się od Ciebie fxjk11 nauczyć członkowie tego forum oprócz uzyskania informacji, że można zarabiać?

ODPOWIEDZ