Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja /

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
fuxio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:47

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fuxio »

Jestem tu dość nowy i nie wiem o co chodzi w Waszych sporach i czepiani się autora.

Przeczytałem cały wątek, ale krew mnie zalewa jak czytam niektóre posty - zamiast skupić się na autorze i jego systemie, zadawać konkretne pytania, żeby wyciągnąć jak najwięcej informacji, które mogą się przydać w tradowaniu, to atakujecie autora, że coś kręci. Nie podoba się nie czytać, jest wiele innych dzienników.

Ja ze swojej strony chciałem podziękować za dziennik - daje do myślenia, a fxjk11-owi za chęć dzielenia się wiedzą.

Awatar użytkownika
grand116
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2013, 11:14

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: grand116 »

fuxio pisze:Jestem tu dość nowy i nie wiem o co chodzi w Waszych sporach i czepiani się autora.

Przeczytałem cały wątek, ale krew mnie zalewa jak czytam niektóre posty - zamiast skupić się na autorze i jego systemie, zadawać konkretne pytania, żeby wyciągnąć jak najwięcej informacji, które mogą się przydać w tradowaniu, to atakujecie autora, że coś kręci. Nie podoba się nie czytać, jest wiele innych dzienników.

Ja ze swojej strony chciałem podziękować za dziennik - daje do myślenia, a fxjk11-owi za chęć dzielenia się wiedzą.


Jestem tego samego zdania :564:

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

fuxio pisze:Jestem tu dość nowy i nie wiem o co chodzi w Waszych sporach i czepiani się autora.

Przeczytałem cały wątek, ale krew mnie zalewa jak czytam niektóre posty - zamiast skupić się na autorze i jego systemie, zadawać konkretne pytania, żeby wyciągnąć jak najwięcej informacji, które mogą się przydać w tradowaniu, to atakujecie autora, że coś kręci. Nie podoba się nie czytać, jest wiele innych dzienników.

Ja ze swojej strony chciałem podziękować za dziennik - daje do myślenia, a fxjk11-owi za chęć dzielenia się wiedzą.
Zgaduję, że post jest skierowany do (m.in.?) mnie, więc odpowiem.
Na początek... przyznajesz, że nie wiesz o co chodzi, a następnie to oceniasz? Dziwna logika.

Zresztą nie ma tu żadnego sporu - po prostu moim zdaniem autor nie wywiązał się ze wszystkich swoich deklaracji.

Pozdrawiam.

PS. „Nie podoba się nie czytać, jest wiele innych dzienników” jest całkiem agresywne, chyba niepotrzebnie. Złośliwie można by odpowiedzieć - nie podoba(ją) się (niektóre komentarze), nie czytać - jest wiele innych wpisów.

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Czy będzie jakieś posłowie i wnioski w sprawie tego dziennika?

Nie wyszło to trudno. Wiadomo jak jest w tym biznesie i że takie sytuacje mogą mieć miejsce.
Dobrze by było jednak jakoś objaśnić sprawę.
Autor pisał, że nie ma możliwości, żeby wszystko tak nagle zniknęło, a eksperyment/test/pokaz miał trwać rok.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

chihuahua pisze:Czy będzie jakieś posłowie i wnioski w sprawie tego dziennika?

Nie wyszło to trudno. Wiadomo jak jest w tym biznesie i że takie sytuacje mogą mieć miejsce.
Dobrze by było jednak jakoś objaśnić sprawę.
Autor pisał, że nie ma możliwości, żeby wszystko tak nagle zniknęło, a eksperyment/test/pokaz miał trwać rok.

e , no spokojnie :)
założenie było takie , że dziennik nie zniknie - tak jak to jest tutaj w zwyczaju - "cichcem - po angielsku " bez podania przyczyny

i jednym z powodów - co wyraźnie zaznaczyłem - było osiągnięcie DD max na poziomie 20%
poinformowałem o tym, że tak właśnie się stało i dlatego taka forma dziennika straciła sens - gdybym tego nie zrobił można by powiedzieć że zniknął

ale to nie znaczy , że nie wróci
ot - po prostu przesadziłem i tyle - a mówiąc po ludzku - dałem dupy na całego i to nie tylko na tym rachunku
nie można nagle zacząć robić tysiąca rzeczy naraz
i nie napiszę że broker zły, że praca ważniejsza , że telefon stracił zasięg - NIE - sam sprowadziłem rachunki na max DD 20%
i teraz trzeba to odcierpieć i koniec - wina jest tego co trejduje a nie przyczyn nadprzyrodzonych które zawsze wszystkie wpadki innym piszącym tłumaczą - nie u mnie

jaki jest plan - uporządkować wszystko do końca czerwca - wszystko bez wyjątku
rachunek - ten sam dalej pracuje - nic się nie zmieniło i w takiej samej formie wróci
nie piszę daty , bo może to być za tydzień , albo za miesiąc
poddałem się automatyzacji - fajnie się odrabia tak stopy - dłużej , bo dłużej ale dużo czasu wolnego aby sobie inne sprawy też pozałatwiać

cóż - syndrom Boga się odezwał , bo po tylu latach jak wszystko działało - jak doszło zautomatyzowanie - to nagle zamiast robić zwoje 1-2 transakcje , czasem trzy
no to poszło ....... - przecież automat może i 20 zrobić - no i tak się narobiło , że trzeba było posprzątać :)
zostało jeszcze jakieś 10% mniej więcej
tak, że spokojnie - pociągnie dalej do marca 2016
może trochę na innych zasadach , ale będzie - bo pierwszy eksperyment NIEUDANY - będzie drugi niedługo

pozdrw

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Dzięki za odpowiedź.
fxjk11 pisze: cóż - syndrom Boga się odezwał , bo po tylu latach jak wszystko działało - jak doszło zautomatyzowanie - to nagle zamiast robić zwoje 1-2 transakcje , czasem trzy
no to poszło .......
Zawsze myślałem, że to nie dotyczy EA i programistów. Że to domena grających ręcznie.
Jak widać, wszędzie jednak wygląda to podobnie :D
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

chihuahua pisze:Dzięki za odpowiedź.
fxjk11 pisze: cóż - syndrom Boga się odezwał , bo po tylu latach jak wszystko działało - jak doszło zautomatyzowanie - to nagle zamiast robić zwoje 1-2 transakcje , czasem trzy
no to poszło .......
Zawsze myślałem, że to nie dotyczy EA i programistów. Że to domena grających ręcznie.
Jak widać, wszędzie jednak wygląda to podobnie :D
automat robi tylko to co mu zakodujesz - więc palma odbija nie EA tylko temu kto z niego korzysta :)

u mnie to wyglądało tak - kto śledził to widać na screenach - , że :
- mam 6 par walutowych do dyspozycji
- EA szuka na nich sygnału spełniającego wszystkie warunki buy/sell - stop
i teraz mamy dwa wyjścia : TP lub aktywowany stop

zasada była następująca :
- pierwsze zlecenie TP , czekamy na drugie
- drugie zlecenie TP , czekamy na trzecie
- trzecie zlecenie TP w danym dniu - koniec do następnego dnia
gdy pierwsze od razu aktywowało stop - odrabiamy stopa i więcej zleceń nie ma już w danym dniu
tak samo po drugim lub trzecim

czyli teoretycznie najlepszy wariant to 3 x TP w dniu , lub 1, 2 lub żadne - bo już pierwsze od razu aktywowało stop i tylko na zero odrabiamy

gdy włączyłem EA to po całości poszło - oznacza tyle , że wchodzi stop - jedziemy z następnym, bo przecież EA sobie odrobi , więc szkoda czas marnować
ręcznie nigdy nie było więcej niż jeden stop do odrabiania
a na EA pozwoliłem na full - czyli nawet 3-4 stopy na raz - no i się zrobił taki misz - masz , że sobie EA nie poradziło
trzeba było włączyć ręczna manufakturę :) , przeprosić się z algorytmem i po kolei odrabiać
co nagle to....
jeden stop nigdy nie ściąga DD poniżej 10% , no a jak weszły cztery to poszło poniżej 20 i się musiało zatrzymać
tak to mniej więcej wyglądało jeśli chodzi o przyczyny - a właściwie głupotę w próbie przechytrzenia rynku

pozdrw

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

fxjk11 pisze:
chihuahua pisze:Dzięki za odpowiedź.
fxjk11 pisze: cóż - syndrom Boga się odezwał , bo po tylu latach jak wszystko działało - jak doszło zautomatyzowanie - to nagle zamiast robić zwoje 1-2 transakcje , czasem trzy
no to poszło .......
Zawsze myślałem, że to nie dotyczy EA i programistów. Że to domena grających ręcznie.
Jak widać, wszędzie jednak wygląda to podobnie :D
automat robi tylko to co mu zakodujesz - więc palma odbija nie EA tylko temu kto z niego korzysta :)

u mnie to wyglądało tak - kto śledził to widać na screenach - , że :
- mam 6 par walutowych do dyspozycji
- EA szuka na nich sygnału spełniającego wszystkie warunki buy/sell - stop
i teraz mamy dwa wyjścia : TP lub aktywowany stop

zasada była następująca :
- pierwsze zlecenie TP , czekamy na drugie
- drugie zlecenie TP , czekamy na trzecie
- trzecie zlecenie TP w danym dniu - koniec do następnego dnia
gdy pierwsze od razu aktywowało stop - odrabiamy stopa i więcej zleceń nie ma już w danym dniu
tak samo po drugim lub trzecim

czyli teoretycznie najlepszy wariant to 3 x TP w dniu , lub 1, 2 lub żadne - bo już pierwsze od razu aktywowało stop i tylko na zero odrabiamy

gdy włączyłem EA to po całości poszło - oznacza tyle , że wchodzi stop - jedziemy z następnym, bo przecież EA sobie odrobi , więc szkoda czas marnować
ręcznie nigdy nie było więcej niż jeden stop do odrabiania
a na EA pozwoliłem na full - czyli nawet 3-4 stopy na raz - no i się zrobił taki misz - masz , że sobie EA nie poradziło
trzeba było włączyć ręczna manufakturę :) , przeprosić się z algorytmem i po kolei odrabiać
co nagle to....
jeden stop nigdy nie ściąga DD poniżej 10% , no a jak weszły cztery to poszło poniżej 20 i się musiało zatrzymać
tak to mniej więcej wyglądało jeśli chodzi o przyczyny - a właściwie głupotę w próbie przechytrzenia rynku

pozdrw
przeczytalem caly journal "ciurkiem" w jakies dwie godzinki. widze ze posiadasz system. zapewne jest to dobry system...

zarobki sa, myfxbooki sa, wejscia/wyjscia sa, rozne tabelki z profitami/symulacjami sa, porownania z innymi (gorszymi/lepszymi journalami) sa, zapewnienia o wynikach po jakis tam "n" okresie sa, teorie "psychologii inwestowania" sa, itp itd...

jestes jedna z nielicznych osob tutaj na tym forum z takim doswiadczeniem (ale dowodow na to nie mam).

ja naprawde chce Tobie wierzyć! w to co robisz i jak tego dokonujesz. ale przeprasza bo coś tutaj "śmierdzi" :563:

jestem aktywny na FX niecałe 3 lata (wiem, że to bardzo mało). ta moja aktywnosc jest bym powiedzial w stopniu chorobowo/maniakalnym (czesto dziennie spedzam 10-12h przed monitorami z wykresami, wlaczajac w to soboty i niedziele).

taki "wyjadacz" a dał się tak ponieść fantazji/chciwości i nie przewidział, że takie kombinowanie może tak się skończyć???

naprawde wyczuwam od Ciebie czlowieka mocno powaznego/duzego profesionliste. pozwol abym dalej wierzyl i aby ten "smrod" (przepraszam za to stwierdzenie, moze niefortunne) zniknal. mam gleboko nadzieje ze ten dziennik nie zniknie i dopniesz swojego celu i pokazesz ze mozna, ze mozna zarabiac dobre pieniadze na FX!
aha przeslij mi prosze jakbys mogl na PW materialy zwiazane z Twoim systemem i algorytmem. dziekuje

(jak cos namotalem, powiedzialem nieprawde to prosze mnie poprawcie, nie czytam wszystkich tematow na forum sorry).
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

DKVAJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2016, 11:59

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: DKVAJ »

witam. czytam to forum od jakiegoś czasu. Czy ktos korzysta z systemu pana fxjk11, bo z tego co pisze to facet ma głowe na karku. Od prawie roku nie widzę żadnych postów. Czy coś w temacie się dzieje???

Awatar użytkownika
Blackhole
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 30 lis 2007, 08:06

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Blackhole »

Ja dopiero dziś znalazłem ten wątek - niestety - bo przez prawie 2 lata miałem przerwę w FX. Efekty tego systemu są imponujące.
Do poznania tego systemu wystarczy przeczytać ten wątek, bo nie zauważyłem jego założeń i reguł po przeczytaniu 5 stron wątku?
"W Bogu wszelkie nasze bogactwo."

ODPOWIEDZ