Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja /

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

fxjk11 pisze:
a nie pożyje tylko wtedy gdy zahaczy o 8k

może uprzedzę ewentualne pytanie :) jak ktoś zainteresowany
nie,jeszcze nie - dziennik i rachunek żyje - jest bez zmian
ot - małe odreagowanie i dzień wolny po na razie kiepskim miesiącu - najgorszym od 17 miesięcy - klątwa forum nawigatora lub samolotu działa nadal :)
i aby nabrać "siły i ochoty do pracy" na ostatni tydzień
więc od poniedziałku zaczynamy ostatni tydzień przed "rachunkiem sumienia " i myfx też jak się nie odświeży po włączeniu komputerów to ręcznie odświeżę

pozdrw
udanego weekendu

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Czy w kilkuletniej historii automat osiągnął kiedyś DD ok. 40% jak w dzienniku http://www.myfxbook.com/members/fxjk11/fxjk11/1204004
?
Masz ustalony jakiś max DD przy którym wyłączasz automat?

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Chyba trzeba będzie szukać czegoś innego. Nie rzucałbym wszystkiego na karb klątwy nawigatora czy innej.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

jamesfisher pisze:Czy w kilkuletniej historii automat osiągnął kiedyś DD ok. 40% jak w dzienniku http://www.myfxbook.com/members/fxjk11/fxjk11/1204004
?
Masz ustalony jakiś max DD przy którym wyłączasz automat?
O ile kojarzę to full automat nie ma kilkuletniej historii. Zawsze obowiązywał układ "człowiek + EA".

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

JAREK67 pisze:
jamesfisher pisze:Czy w kilkuletniej historii automat osiągnął kiedyś DD ok. 40% jak w dzienniku http://www.myfxbook.com/members/fxjk11/fxjk11/1204004
?
Masz ustalony jakiś max DD przy którym wyłączasz automat?
O ile kojarzę to full automat nie ma kilkuletniej historii. Zawsze obowiązywał układ "człowiek + EA".
ad1. dokładnie tak jak pisze Jarek - i nie w formie tłumaczenia , bo tak jak pisałem na początku - żadne tłumaczenia mnie nigdy nie przekonują i zawsze stan rachunku na plus czy minus jest zasługą trejdera a nie innych przyczyn , co najwyzej niedopilnowania lub przeliczenia się
zatem tylko w kwestii chronologii , co powinno być odpowiedzią na pytania równocześnie

- system niezmieniony działa on 2008 roku
- poniewaz wartość oczekiwana to ok 300 procent rocznie, więc max dopuszczalny DD okreslany jako 1/10 zysków wynosi 30%
do tej pory graniczna wartość to było 20%, średnio 15% , przy czym ja liczę trochę inaczej DD niż programy i definicja
przykład
jeżeli transakcja rozpoczyna się przy stanie rachunku np 11 000 pln i aktywowane są stopy to licze DD od tej kwoty, bo taka ma zostać po odrobieniu stopów
pomimo że w trakcie odrabiania stan rachunku - saldo rośnie do 15 000 i programy liczą DD od tej kwoty max to ja liczę od 11k cały czas bo i tak wiem , że przy takim equity wszystko zostanie skasowane , bo taki jest cel końcowy

- do 2014 roku kiedy pracowałem sam to prawie wszystko wykonywałem ręcznie - EA tylko pomagało zajmować pozycję , ustawiać tp i stopy
cały system składa sie z dwóch części - czyli pozycje główne i odrabianie stopów
- na początku roku zautomatyzowaliśmy w całości część A i wszystko działa super , odrabianie stopów zostało dalej ręcznie
- w ostatnich dwóch miesiącach trochę pod wpływem współpracowników - zdecydowałem się na zautomatyzowanie odrabiania stopów
po napisaniu EA rzeczywiście po testach okazało sie że sobie część B radzi fajnie, stąd decyzja - puszczamy i ograniczamy się do obserwacji - część osób otrzymała ode mnie algorytm odrabiania stopów ' więc wie jak to wygląda, a przykład dołączę w poniedziałek z komputera
- niestety EA do odrabiania stopów namnożyło setki zleceń i chyba się już pogubiło :-)
stąd decyzja o zakończeniu pracy we czwartek i powrocie do korzeni
aby odreagować - piątek i weekend pozostał wolny a od poniedziałku wracamy do pracy ręcznej na tydzień na trzy zmiany
aby nadrobić miesiąc w tydzień
nie porzucam tej cześci EA , ale trzeba ją poprawić i jeszcze dłuższy czas potestować na innym rachunku real zanim dołączy się do reszty - do tego czasu tylko pozostaje ręczne odrabianie stopa
algorytm jest ok, ale samo EA nie redukuje na bieżąco pozycji stąd ciągnące się ogony i potem ustalanie nowych limitów i stopów

ad2. nie tłumaczę wyniku klątwą nawi , ani samolotem - to był zwykły żart

pozdrw

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

fxjk11 pisze:
JAREK67 pisze:
jamesfisher pisze: aby odreagować - piątek i weekend pozostał wolny a od poniedziałku wracamy do pracy ręcznej na tydzień na trzy zmiany
aby nadrobić miesiąc w tydzień

pozdrw

no niestety chytry zawsze dwa razy traci :(

1.rachunek "nawi" jak i pozostałe złapał stopa na 80% EQUITY , czyli na 7999 PLN
2.niestety oprócz straty na rachunku - najboleśniejszej od lat , na dodatek trzeba jeszcze dziś zabrać kasę i pójść z nią do US z podatkiem za 2014 rok - więc boli podwójnie
3.pełne podsumowanie z kilkoma refleksjami , jak na przykładowym obrazku - ktoś może sam cos znajdzie ciekawego - plus decyzja co dalej z rachunkiem "nawi" w następnym tygodniu - nic na gorąco

pozdrw

Obrazek

pozdrw
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mzyska
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 15 cze 2010, 15:47

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: mzyska »

Wiem że zasady powinny być święte, ale nic by się nie stało gdybyś grał dalej. Jeżeli był to najgorszy okres systemu, to może już gorzej nie będzie. :)

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

mzyska pisze:Wiem że zasady powinny być święte, ale nic by się nie stało gdybyś grał dalej. Jeżeli był to najgorszy okres systemu, to może już gorzej nie będzie. :)
Jeśli człowiek się nie trzyma się zasad to znaczy, że ich nie ma.

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Było tyle zapowiedzi, że wątek nie zniknie z dnia na dzień, że wszystko będzie jawne i przejrzyście opisane, blabla... Autor zapowiadał podsumowania, decyzję co dalej w tym tygodniu...
Szkoda, przede wszystkim tych niespełnionych obietnic.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Jakie warunki muszą zostać spełnione by temat wygasł też było powiedziane,
wszystko zgodnie z założeniem, szkoda że minus i stosunkowo szybki koniec,
ale cóż taki jest rynek. Margines błędu był dość skromny jak na taką ekspozycję.

Pozdrawiam,
Leo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

ODPOWIEDZ