Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja /

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Mpapiez pisze:Tak swoją drogą, pewien użytkownik forum podesłał mi na prv info kim jesteś i co potrafisz :).
Przeczytałem twoje wcześniejsze ogłoszenie i generalnie posty z dzienniczka tego i wcześniejszego....

Po prostu szacun, bardzo mi miło, że zawodowcy chcą się dzielić swoją wiedzą za free z takimi szarakami :)...
Sam sobie kiedyś obiecałem, że jak mi się uda na foreksie "coś" osiągnąć, to też za friko się swoją wiedzą podziele, w ramach spłacenia niepisanego długu dla ludzi z tego forum :wink: .

Nawet nie wiesz, jak podnosi na duchu pokazanie przez kogoś że naprawdę się da.

dzięki za miłe słowa - ale :
1. jeżeli ktoś napisał to zostaw to dla siebie , ja nie mam zaufania do internetu i wolę pozostać dalej anonimem
jeżeli już ktoś mnie przekona to wtedy zapraszam np aby popracować razem - ale do "nicków" z forum mam dystans , bo ja już lubię bardziej spokój
chociaż nieraz mnie bawi sytuacja jak ktoś się powołuje na definicje np z biblioteki wskaźników i prowadzi dyskusję ze mną - gdzie sam tą definicję niejako współtworzyłem :)

2.to czy się da to wolę pokazać na żywo - i dopiero jak będzie efekt końcowy to ocenimy - bo wiesz jak to jest -
napisać że się zarobiło to każdy potrafi , ale już pokazać to mało kto się za to bierze

i dlatego kiedyś Ci napisałem - wcale nie złośliwie , choć chyba tak zostało odebrane - że bez sensu jest ukrywanie wielkości pozycji, kapitału itd
bo jeżeli ktoś się śmieje z małych kwot to on jest godny pożałowania , a nie ten co pokazuje
a jeżeli zrobisz z małej kwoty duże depo to tym bardziej po co to zakrywać
dla mnie bardziej wartościowy jest ten co pokazuje nawet na mikrolotach wszystko niż wszyscy co piszą o setkach tysięcy pipsów, złotych , wklejają jakieś "niby " statementy - zrobione w programie graficznym czy w końcu same strzałki itd .. - ale cóż - każdy sam sobie odpowiada co chce czytać i oglądać

oczywiście pomijam tu tych "milionerów" co to zakrywają dlatego aby ich nikt nie xxxxxxxx - a i tak wiadomo o co chodzi :)
teraz widzę że nawet niektórzy juz demo ukrywają - wyższa szkoła jazdy jak dla mnie i nie do ogarnięcia

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Czyli dobrze rozumiem, że żeby plan minimalny na kwiecień został spełniony to w przeciągu najbliższego tygodnia stan konta musi się zwiększyć o ponad 60%?

Mpapiez

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Może sprostuje :), po tej prywatnej wiadomości którą dostałem, wczytałem się w twoje obydwa journale dość dokładniej. Ja też jestem bardzo nieufny, zwłaszcza w "internetach bo tutaj każdy może być kim chce :)...

Oczywiście treść PM'a pozostała dla mnie - raczej chodzi mi o to, że cała reszta wygląda dość wiarygodnie i spójnie.
Mam tu na myśli twoje wypowiedzi, dość prosty system i podłączony fxbook.
Przecież nie będę prosił żebyś mi swoje PIT'y wysłał :wink: ...

Dziennik obserwuje i trzymam kciuki.
Jeżeli to nie byłby problem, czy mógłbyś co jakiś czas pokazać wejście wraz z komentarzem dlaczego w danym miejscu nastąpiło wejście i w danym miejscu wyjście ?

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Mpapiez pisze: Jeżeli to nie byłby problem, czy mógłbyś co jakiś czas pokazać wejście wraz z komentarzem dlaczego w danym miejscu nastąpiło wejście i w danym miejscu wyjście ?

tu jest przykład z ostatniej godziny

sprawa jest w kilku zdaniach do objaśnienia :
1.czekam na koniec trendu
2.gdy zmieni się trend czekam na koniec 1-ej fali
3.gdy "moim " zdaniem kończy się druga - korekta - i zaczyna nowy trend - nawet jeżeli okaże się korektą - zajmuję pozycję
4.ustawiam tp i stop
5. czekam na zamknięcie na tp lub duchowo do stopa :)

wszystko pokazane poniżej na screenie - rachunek real oczywiście , transakcja przed chwilą

postaram się jeszcze coś wrzucić , najlepiej takich jak wejdą stopy - ale dopiero jutro , wcześniej nie dam rady
bo będę jutro od rana - wrzucę to co się wydarzy do jutra jeszcze


Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

fxjk11 pisze:
Mpapiez pisze:
bo będę jutro od rana - wrzucę to co się wydarzy do jutra jeszcze


no tak :(

w życiu za głupotę i za marzenia podobno zawsze się płaci - tym razem płacić trzeba za głupotę
a ponieważ dziennik nie ma być tylko zapisem plusów ale i minusów i zostać na pamiątkę
więc nad ranem automat zrobił mi zdjęcie - prawie jak z fotoradaru - i uchwycił miejmy nadzieję minimum roczne rachunku
czy tak będzie to się okaże
oczywiście można by napisać 1000 tłumaczeń , jak to : inne rzeczy ważniejsze , bateria w telefonie , pomyłka itp 1000 bzdur - zawsze mnie to bawi , jak za dobre transakcje zawsze jest odpowiedzialny ten kto gra , a za złe - zawsze czynniki nadprzyrodzone - tak jakby to miało jakieś znaczenie dla stanu rachunku
a jest tylko jedna sprawa - jest minus na rachunku - automat po osiągnięciu 8300 bo taką ma granicę - zrobił w nocy dokumentację - jak na załączonym obrazku
i się wypiął - czyli przestał działać
ma dwie granice :
1.EQ = 8300 pln gdzie się wyłącza z EA i tylko zapisuje stan rachunku
2.EQ = 8000 pln gdzie skasuje rachunek i zakończy dziennik
w tej chwili została ręczna robota do momentu aż się go nie włączy powtórnie

reszta w trakcie i za tydzień

p.s. załączam screen bo pewnie ktoś by potem napisał że nie widział albo było ukryte

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Brawo za szczerość. Każdy ma jakieś potknięcia. Najważnejsze aby wyciągać z nich wnioski, które w przyszłości przełożą się na zyski. :wink:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Mpapiez

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Chyba dziennik pożyje jeszcze, bo stan rachunku wrócił powyżej 10k :)...
Swoją drogą strasznie dużo na raz macie otwartych pozycji.

mzyska
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 15 cze 2010, 15:47

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: mzyska »

Mpapiez pisze:Chyba dziennik pożyje jeszcze, bo stan rachunku wrócił powyżej 10k :)...
Swoją drogą strasznie dużo na raz macie otwartych pozycji.
Przecież jest 8487.58, nie wiem gdzie Ty to widzisz :roll:

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Mpapiez pisze:Chyba dziennik pożyje jeszcze, bo stan rachunku wrócił powyżej 10k :)...
Swoją drogą strasznie dużo na raz macie otwartych pozycji.

nie wrócił jeszcze ? 8,5 - 8.7 eq
pozycje już muszą zostać i mają przypisany / tp close by hedge / lub SL
jeżeli wyrobią się do końca kwietnia to będzie po zamknięciu okolice 16k
ale jeszcze za wcześnie aby być pewnym
może coś w nocy się dorobi

a nie pożyje tylko wtedy gdy zahaczy o 8k :)

Mpapiez

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

mzyska pisze:
Mpapiez pisze:Chyba dziennik pożyje jeszcze, bo stan rachunku wrócił powyżej 10k :)...
Swoją drogą strasznie dużo na raz macie otwartych pozycji.
Przecież jest 8487.58, nie wiem gdzie Ty to widzisz :roll:
Mój błąd - popatrzyłem na poprzedni podgląd.

ODPOWIEDZ