Dziennik PA

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

Kilka transakcji podczas konsoli (tą transakcję na kiwi z nudów zleciłem i widać jak na tym wyszedłem :/):
Obrazek

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

Po tygodniu prowadzenia dziennika wklejam statement. Fakt, niezbyt imponujący start, popełniłem kilka głupich błędów itd., ale mam nadzieję, że w tym tygodniu dojdę co najmniej do 120$.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

Buy Limit na kablu po cenie 1.5653 ze stopem 1.5592 TP nie określony.

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Mihau pisze:Po tygodniu prowadzenia dziennika wklejam statement. Fakt, niezbyt imponujący start, popełniłem kilka głupich błędów itd., ale mam nadzieję, że w tym tygodniu dojdę co najmniej do 120$.
Obrazek

Błędnie wyznaczasz cele - zbyt dużą presję w ten sposób bierzesz sobie na barki ( te 120) - zamiast tego dużo lepiej byłoby by powiedzieć: w tym tygodniu zawarłem 7 głupich transakcji, w następnych tygodniu wyciągnę wnioski i postaram nie popełnić się już żadnego błędu, ale wiadomo że nie jestem nieomylny więc postaram się ich popełnić mniej - absolutne maksimum to 5 błędów - i tego się trzymaj - jak strategia pozwoli to osiągniesz te X % zysku - jeśli nie - trudno.
fx-forum

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

MkubuxK pisze:Błędnie wyznaczasz cele - zbyt dużą presję w ten sposób bierzesz sobie na barki ( te 120) - zamiast tego dużo lepiej byłoby by powiedzieć: w tym tygodniu zawarłem 7 głupich transakcji, w następnych tygodniu wyciągnę wnioski i postaram nie popełnić się już żadnego błędu, ale wiadomo że nie jestem nieomylny więc postaram się ich popełnić mniej - absolutne maksimum to 5 błędów - i tego się trzymaj - jak strategia pozwoli to osiągniesz te X % zysku - jeśli nie - trudno.
Źle napisałem, miało być "przypuszczam". Oczywiście jeśli w czwartek wieczór będzie mniej niż 120$ to nie będę na siłę szukał okazji, bo to tylko pogorszy sprawę. Poprzedni tydzień był dla mnie bardzo zły z punktu widzenia mojego rachunku, może podejmowałem złe decyzje z powodu dziennika, może po prostu rynek się zachowywał inaczej niż lubię, a może jedno i drugie :D Jednak dziękuję, za tę uwagę :)

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

Dzisiaj już 3 razy cena cofnęła się przed moim TP/SL o dokładnie 1 pips. Zawsze TP i Stop ustawiam kilka pipsów przed okrągłymi liczbami, a mimo to, ciągle się to zdarza. Przed chwilą został zamknięty mój Long na EURUSD na cenie 1.3298 (4$ w plecy).
Dzisiaj moja suma strat i zysków wynosi: -3.60$
Aktualnie mam otwartego longa na edku i kablu.

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

Próbowałem jeszcze raz wejść w Longa na edku ze stopem 1.3286, jednak cena nie wiadomo czemu (przynajmniej ja tego nie wiem) zeszła do 1.3276 Widzę, że większość moich analiz jest trafna, więc będę się starał jeszcze bardziej oddalać SL.

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

W międzyczasie na kablu zdobyłem 47 pipsów, transakjca była z lotem 0.02 więc zysk w tym przypadku wyniósł 9.40$

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

Aktualnie otwarte:
Obrazek

qartek
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 30 sty 2009, 13:57

!

Nieprzeczytany post autor: qartek »

odnosze wrażenie, że sie spieszysz z otwarcia pozycji a co za tym idzie automatycznie juz masz zanizone SL i Cie wywala. Przejdz przy formowaniu swieczki przy H4 i D1 (kiedy otwierasz pozycje) na nizsze TF i zobacz co sie działo przy tych poziomach , które rynek testował w przeszłości najlepiej 2-3 razy. W niektórych przypadkach to może być te 20-25 pipów ktore właśnie potrzebujesz., kiedy kurs sobie hula pod oporem zanim sie odbije.

ODPOWIEDZ