Dziennik Żelaznych Zasad

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Dziennik Żelaznych Zasad

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Witam serdecznie

Ponieważ jestem nowym graczem na rynku Forex chciałbym na początku poprowadzić mój treningowy dziennik, w którym będę starał się pokazać efektywność trzymania się zasad. Mam nadzieję ze mi się uda :).

Jeśli chodzi o mnie jako inwestora to mogę powiedzieć tyle ze inwestuję od ponad 2,5 roku z wynikiem raczej marnym (straciłem 70% kapitału). Taki wynik nie jest niczym czym możnaby się pochwalić jednakze pokazuje on że nie dotknałem dna w tempie szybszym niż wiekszosc. A to własnie dzięki zasadom ktorych w wiekszości przestrzegałem (niestety nie w całości). Te dwa i poł roku to czas który pozwolił mi na zdobycie doświadczen oraz zrozumienie czym są inwestycje i na czym polega spekulacja. A spekulowałem już zarówno na giełdzie jak i instrumentach pochodnych (futures, WIG20). Od dziś bede spekulował także tu - na rynku Forex.

Cel:
Pierwszym celem jest osiąganie 10% stopy zwrotu miesięcznie, z inwestycji w ramach daytradingu. Potem z kolei postawię sobie poprzeczkę wyżej i po około 3 miesiącach zrobię wszystko aby osiągać 20% stopę zwrotu.

Symbol:
Trading będę przeprowadzał na walucie EURUSD. Postaram rozłożyć jej zachowania na części pierwsze i nauczyć sie grać właśnie na tej parze. Nie wykluczam ze z czasem spróbuje innych par.

Interwał:
1M

Zarządzanie ryzykiem:
Górną granicą ryzyka na kapitale bedzie 1%. Oczywiście na początku będzie ona nieco niższa ponieważ muszę oswoić się z rynkiem i zasadami panującymi na Forex.

Zasady ogólne:
- ryzyko inwestycji nie może wynieść więcej niż 1% kapitału
- stop loss nigdy nie większy niż 10 pipsów - zawsze ustawiam go po zajeciu pozycji
- nigdy nie zawieram transakcji przeciwko trendowi
- nie zawieram kolejnej transakcji tego samego dnia gdy sumaryczna strata z dwóch poprzednich transakcji wyniosła więcej niz 15 pipsów
- po zajęciu pozycji ustawiam trailing stop na 15pkt
- po osiągnięciu pułapu 40 pkt zysku - zmieniam trailing stop na 10 pkt
- jeżeli zarobię 30% wartości wskaźnika ATR z dnia poprzedniego zaprzestaję inwestycji danego dnia (don't be a greed)
- nie zawieram transakcji jeżeli 30% wartości wskaźnika ATR z dnia poprzedniego jest mniejsze niż 27 punktów

Zasady otwierania pozycji długiej:
Pozycję długą będę otwierał w momencie gdy cena dynamicznie przetnie od dołu wskaźnik RainbowEMA (przecięte muszą być dwa kolory: zielony i czerwony).
Dodatkowym warunkiem zajęcia długiej pozycji jest widoczne zbliżanie się zielonej linii RainbowEMA do czerwonej lub ich przecięcie (to trudne do wytłumaczenia :) ).

Przyklad: http://filmbox.pl/temp/PositionOpen.png

Zasady zamykania pozycji długiej:
Pozycja powinna być kategorycznie zamknięta gdy:
- zostanie aktywowany stop loss lub trailing stop
- w momencie gdy posiadamy min 20 pkt zysku wystąpi dywergencja niedźwiedzia na wykresie RSI(14)

Przyklad: http://filmbox.pl/temp/PositionClose.png

W przypadku pozycji krótkiej sytuacja jest analogiczna - zmienia się tylko kierunek przecięcia ceny, średnich oraz rodzaj dywergencji RSI przy zamykaniu pozycji.

Dodatkowe informacje:
- będę się starał wklejać pod koniec dnia screenshoty z wskazaniem miejsca zajęcia pozycji oraz jej zamknięcia
- pod koniec każdego miesiąca będę robił podsumowanie wyników
- wynik moich transakcji online macie w stopce

Trzymajcie kciuki :)

PS. Transakcje z http://maxripper.mt4stats.com - powinny się liczyć od dnia 29.09.2009 - wcześniej to była zabawa
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2009, 16:31 przez MaxRipper, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Yigrashill
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 30 maja 2008, 11:18

Nieprzeczytany post autor: Yigrashill »

Ja już trzymam. Dawałeś dobre rady w innym wątku, niestety nie wszyscy chcą się do nich stosować i sprawiasz wrażenie człowieka znającego się na rzeczy.
Pozdrawiam i życzę sukcesów

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Problem polega na tym ze wcale sie nie znam :). Wciąż się ucze i najciekawsze jest to ze ta nauka nigdy sie nie skonczy - dzieki za kciuki :)


EDIT:

Witam chłopaki - dziś mamy nowy dzień - cel - nie mniej niż 31 pipsów - no chyba ze poniose straty wieksze niz 15 pipsow wówczas daje sobie siana na dziś :)

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Dzień 1

No i po handlu - udało mi się ugrać 34 pipsy i wystarczy na dziś! :)

Ogólnie dziś była to gra szarpana ponieważ rynek nie zawsze zachowywał się tak jak ja to sobie wyobrażałem. Suma summarum udało się jednak zarobić aczkolwiek nie w pięknym stylu (zaliczyłem 2 transakcje z SL)

Popełniłem też jeden błąd ponieważ zamiast zamknąć transakcje kliknąłem na opcje sprzedaj i w ten sposób otworzyłem shorta. Oczywiście nie było żadnego sygnału wiec od razu go zamknąłem go ze stratą 1 pipsa.

W załączniku wykaz dzisiejszych transakcji ujętych na wykresie, natomiast po dokładniejsze info odsyłam do linku w stopce.

Stan konta:
+ 34 pips
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Turkur
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2009, 01:27

Nieprzeczytany post autor: Turkur »

Stop loss 10 pipsow, zaprzestanie gry przy stracie 15 pipsow lub przy zysku 30 pipsow... jak dla mnie to ewidentna proba ograniczenia ryzyka, ktora w rzeczywistosci to ryzyko powieksza.

Szczerze mowiac, nie dziwie sie dlaczego straciles 70% kapitalu...

Zycze powodzenia i sugeruje przemyslenie systemu jeszcze raz
Odkryj potęgę rynku walut i wyzwól w sobie potencjał inwestycyjny.

qba3
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 25 wrz 2009, 10:43

Nieprzeczytany post autor: qba3 »

Witam mam nadzieje ze uda Ci się trzymać zasad które tak jasno określiłeś, ja gram kilka dni dziś w sumie jest 4 i taki dziennik na pewno mi się przyda, aby zobaczyć czy tak żelazna dyscyplina daje pożądane efekty. A i czy mógł byś dodawać do wykresów przynajmniej interwał:D bo przyda się wiedza jak poszczególne wskaźniki sprawdzają się na różnych. Pozdro i powodzenia:D
Big wheels keep on turning

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Turkur pisze:Stop loss 10 pipsow, zaprzestanie gry przy stracie 15 pipsow lub przy zysku 30 pipsow... jak dla mnie to ewidentna proba ograniczenia ryzyka, ktora w rzeczywistosci to ryzyko powieksza.
Jeżeli danego dnia stracę więcej niż 15 pipsów kończę inwestowanie na TEN DZIEŃ. Uważam ze założenie jest całkiem sensowne z tej racji że wiem po serii strat człowiek przestaje się sensownie zachowywać wiec lepiej dać sobie czas na przemyślenia. A czasami po prostu to nie jest nasz dzień wiec nie warto inwestować do skutku.

Relacja wymaganego zysku/dzień (chociaż nie jest to zbyt dobra zasada) do max poniesionej straty/dzień wynosi ok 2:1 wiec uważam, ze w ponad połowie przypadków mogę się mylić, więc pytanie gdzie leży powiększanie ryzyka - szczególnie w wypadku stosowania dodatkowej reguły 1% risk?
Witam mam nadzieje ze uda Ci się trzymać zasad które tak jasno określiłeś, ja gram kilka dni dziś w sumie jest 4 i taki dziennik na pewno mi się przyda, aby zobaczyć czy tak żelazna dyscyplina daje pożądane efekty. A i czy mógł byś dodawać do wykresów przynajmniej interwałVery Happy bo przyda się wiedza jak poszczególne wskaźniki sprawdzają się na różnych. Pozdro i powodzenia:D
Gram na interwale 1M :). Za chwilę dodam informację do pierwszego postu.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Re: Dziennik Żelaznych Zasad

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Oj zrobiłem post pod postem :/

qba3
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 25 wrz 2009, 10:43

Nieprzeczytany post autor: qba3 »

ale grasz tylko na m1?
Big wheels keep on turning

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

qba3 pisze:ale grasz tylko na m1?
Dokladnie - ponieważ w krotkim horyzoncie trend z wiekszych TF nie ma dla mnie znaczenia.

ODPOWIEDZ