Dziennik Żelaznych Zasad

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Mr.T pisze:Jak masz system dający przewagę to ,,przełamanie się to kwestia krótkiego czasu,kilka formułek ,którę będziesz Sobie powtarzał i zadziała.
Też w to wierzę. Dzięki za słowa otuchy!

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

MaxRipper pisze:

Mr.T napisał:
Jak masz system dający przewagę to ,,przełamanie się to kwestia krótkiego czasu,kilka formułek ,którę będziesz Sobie powtarzał i zadziała.


Też w to wierzę. Dzięki za słowa otuchy!
_________________
Juz samo to,że wiesz,że masz system powinno być dostateczną zachętą do wiary w siebie i w to co robisz,aż stanie się przyjemnością.

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

MaxRipper pisze:Teraz staram się wytłumaczyć sobie, że przyszłość mogę rozpatrywać tylko w kategorii prawdopodobieństw, dlatego dziś rozumiem, że skoro wydarzyła się mało prawdopodobna seria 7 strat pod rząd to może się wydarzyć i seria 16, 32 ++ strat. Najważniejsze jest to abym po takim "mancie" wciąż mógł pozostał w grze i tu właśnie muszę dopasować wielkość stawki, aby zbyt duże ryzyko mnie nie wykluczyło.
To właśnie usiłowałem Ci przekazać pisząc abyś zmniejszył stawkę o połowę w stosunku do tej z testów. Skoro w testach np w ciągu ostatnich 5 lat miałeś serię 7 to lepiej być przygotowanym na minimum 14 ...
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Mike_Scofield pisze:To właśnie usiłowałem Ci przekazać pisząc abyś zmniejszył stawkę o połowę w stosunku do tej z testów. Skoro w testach np w ciągu ostatnich 5 lat miałeś serię 7 to lepiej być przygotowanym na minimum 14 ...
Dzięki! Postaram się jak najszybciej wdrożyć rozwiązania pomniejszające ryzyko i obsunięcia kapitału.

Podsumowanie dnia 7 czerwca:

Wczorajszy dzień upłynął pod znakiem zarządzania aktywną pozycją (długą) otworzoną w piątek. Na ten moment udało mi się zabezpieczyć 150 pips dla całości pozycji.

Analiza na dziś - EUR/USD:

Z uwagi na brak jakichkolwiek sygnałów zmiany kierunku dla wykresu Daily (D1) aktywny pozostaje poziom docelowy dla zwyżki tj. 1.4820.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Podsumowanie dnia 8 czerwca:

Witam
Ten miesiąc zaczął się całkiem nieźle. Wczoraj udało mi się zamknąć transakcję z piątku z sporym zyskiem i dzięki czemu depo pięknie ustaliło HH w tym miesiącu. Oczywiście nie obyło się bez perturbacji ponieważ 2 kolejne trade'y zakończyły się stratami jednakże, nie miały one większego wpływu na wynik dzięki MM.

Podsumowując wyniki - 3 transakcje: +150 pips, -36 pips, -37pips.

Na ten moment statystyka powinna podciągnąć skuteczność systemu do góry ponieważ na razie wynosi ona jedynie 17%. Jak będzie naprawdę - pokaże czas.

Analiza na dziś - EUR/USD:

Wczoraj liczyłem na przebicie wsparcia i HL z H4 1.4555 jednak do niego nie doszło i tym samym dziś w dalszym ciągu gram tylko długie pozycje do poziomu: 1.4685 (dla 50% pozycji) i 1.4820 dla reszty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Podsumowanie dnia 9 czerwca:

Dzień wczorajszy nie był już tak "łaskawy" jak środa i tym samym do serii strat dodaję dwie kolejne o wartościach: -37 i -57 pipsów (w przypadku drugiej transakcji miałem "poślizg" na wejściu). Udało mi się jeszcze otworzyć trzecią transakcję która jak na razie rozminęła się o 5 pips z poziomem TP1 (1.4555). Z uwagi na zmianę kierunku tę ostatnią transakcję spisuję już na straty.

Analiza na dziś - EUR/USD:

Z uwagi na to, że wczorajsza świeca D1 przebiła Low świecy z środy oraz przebiła również wsparcie z H4 (1.4555) zmieniam nastawienie i będę grał tylko pozycje krótkie do poziomu 1.4350 (dla całości pozycji).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Podsumowanie dnia 10 czerwca:

Piątek był dniem dość "urodzajnym" ponieważ po zaliczeniu 5-tej straty z rzędu (-37 pips) w końcu udało mi się trafić na niedużą transakcję zyskowną (108 pips), dzięki której depo ustanowiło nowe high dla tego miesiąca.

Analiza na dziś - EUR/USD:

W danym momencie analiza świec D1 wskazuje na wzrost siły podaży, jednakże ceny znajdują się na bardzo istotnym poziomie wsparcia (1.4300 - 1.4345), który niecałe 2 tygodnie temu był jeszcze oporem. Mimo wszystko decyduję się na grę tylko pozycji krótkich do poziomów: 1.4350 (jeżeli ceny odbiją się od aktualnego poziomu o chociaż 50 pips) lub 1.4125 (dla 50% pozycji), 1.4055 (dla reszty)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Podsumowanie dnia 13 czerwca:

Na wstępie przepraszam za późne podsumowanie i analizę. Dziś od rana miałem trochę zajęć więc po analizie nie miałem czasu na napisanie posta.

Jeżeli chodzi o wyniki z dnia wczorajszego to tym razem trafiłem "pod wóz" tj. w tym miesiącu mam osiągnąłem nowe Low na kapitale które powstało po 3 stratnych transakcjach na kolejno: -35, -42, -35 pips. Dodam jeszcze, że udało mi się zawrzeć 4-rtą transakcje jednak jej rezultat nie zmienił wyniku ogólnego.

Analiza na dziś - EUR/USD:

Z uwagi na to, że wczorajszy dzień zakończył się wyraźną zwyżką oraz utworzona została dzienna świeca wzrostowa na wsparciu, postanawiam grać tylko pozycje długie do poziomu 1.4670 dla całości pozycji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

Podsumowanie dnia 14 czerwca:

Niestety czarna seria trwa. Co na przestrzeni kilku miesięcy gry tym systemem wskazuje raczej na jego cechę charakterystyczną - mam na myśli właśnie długie serie strat.

Tymczasem do aktualnej serii dodaję 2 kolejne straty o wartości 42 i 34 pips. Ogólnie czerwiec pod kątem skuteczności systemu wypada bardzo słabo - aby nie mówić tragicznie. Z drugiej jednak strony skoro statystyczna skuteczność jest o połowę niższa niż znana mi średnia skuteczność to może to oznaczać, że "system będzie dążył" do osiągnięcia średniej skuteczności z całego okresu testowego. Tym samym liczę na to, że konsekwencja w wykonywaniu zleceń zgodnie z strategią ostatecznie wyciągnie depo na ładny plus. Dodam, że do tej pory każdy miesiąc z wynikiem ujemnym - osiągałem tylko wówczas gdy nie wykonywałem zaleceń systemu do końca (najczęściej wymiękałem). Reasumując wszystko kręci się wokół psychiki.

Analiza na dziś - EUR/USD:

Wczorajsza świeca D1 w dalszym ciągu zakończyła się pro-wzrostowo jednakże dzisiejszy poranek postawił byki w dość niezręcznej sytuacji ponieważ złamaliśmy low z wczoraj oraz przedwczoraj. Mimo wszystko wciąż obstaję przy byczym scenariuszu i dlatego zanim dokonałbym zmiany nastawienia poczekałbym na zamknięcie dzisiejszej D1. M.in. dlatego poziom 1.4670 pozostaje w mocy i dziś gram tylko longi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ