Dziennik byłego partyzanta

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

bardziej mi chodziło o to, żebyś kogoś odwiedził w moim imieniu, skoro jesteś w "branży" ;-)

Awatar użytkownika
RX300
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 21 wrz 2009, 15:06

Nieprzeczytany post autor: RX300 »

astra pisze:bardziej mi chodziło o to, żebyś kogoś odwiedził w moim imieniu, skoro jesteś w "branży"
No, sorry ale łamanie palców i przypalanie żelazkiem to nie jest moja specjalność :)

Awatar użytkownika
RX300
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 21 wrz 2009, 15:06

Nieprzeczytany post autor: RX300 »

Tak się złożyło, że zacząłem dzisiaj czytać wątek Psychika inwestowania od 12 strony, i po przeczytaniu kilku stron i dotarciu do ostatniej, postanowiłem wkleić kilka wypowiedzi i sentencji, bo wydają mi się na tyle ciekawe by je zapisać na trwale w moim dzienniku.

Traduj wolniej a stabilniej. (Tig3r)

Najlepszym sposobem na wszelkiego rodzaju problemy emocjonalne jest po prostu swiadomosc ,uwaznosc ,obserwacja swoich mysli .nie blokujesz zdenerwowania ,strachu czy innych negatywnych emocji .co wiecej nawet sie mozna podkrecac - ale obserwowac to / na poczatku dialog wewnetrzny typu : no!! powkurzaj sie bardziej stary !!/ . mnie kiedy wlacze sobie ,nazwijmy to, funkcje obserwatora mysli / ktore plyna jak chmury po blekitnym niebie/ nawet jak próbuje sie podkrecac to jakos emocje gasna . /opcja zaawansowana - obserwacja przerw miedzy myslami /
sa to metody zaczerpniete z technik zen i jogi (nasreddin)

Ta gra jest tak ryzykowna jak TY ZDECYDUJESZ (Ciekawy)

4promile porównał grę do akwizycji wklejam punkt 3 - akwizytor analityczny

3. Analitycznie. Oto superliga akwizytorów. Każda odmowa jest dla nich okazją do przeanalizowania przyczyn nieudanej transakcji. Czy zły był produkt, czy nie prawidłowo poprowadzili rozmowę z klientem, czy nie wyjaśnili należycie wszystkich zalet i korzyści, jakie przyniosłoby nabycie ich towaru. Wyciągają oni wnioski, dzięki czemu każde następne spotkanie z klientem przebiega coraz lepiej. Wiedzą już, co było powodem odmowy, choć nie oznacza to, że odtąd czekają ich wyłącznie udane transakcje. Jest to po prostu niemożliwe. Można natomiast zmniejszyć ilość niepowodzeń. Powróćmy do naszego przykładu 10 milionów złotych. Jeżeli potraktujemy każdą odmowę w sposób analityczny, to zmniejszymy liczbę odmów na przykład do siedmiu na dziesięć spotkań. W praktyce oznacza to, że zarobimy o 2 miliony więcej spotykając się z tą samą liczbą klientów. Teraz więc każda odmowa jest dla nas już warta 1,3 mln złotych

....kazdy kto studiowal temat najlepszych mysliwych lub przeczytal jakas ksiazke o tym wie, ze polega to na tym, aby dostosowywac sie do zwierzyny tak dlugo, puki nie bedzie ona dostepna, ze mozna ja latwo zdobyc. To wymaga spokoju i harmonii wewnetrznej ( iwantu2brich)

Emocje pojawiają się tam gdzie jesteśmy zaskoczeni i nie wiemy co zrobić? Nie wiemy czy trzymać zlecenie czy nie, wejść już czy jeszcze poczekać. Określenie żelaznych reguł ułatwia w dużym stopniu opanowanie podstawowych emocji. (<kerimb>)

Pisownia oryginalna :) ,podkreślenia i wytłuszczenia własne, jutro czas na strony 1-12 :) i kolejne interesujące zagadnienie do poszerzenia tematu forexu - temat myśliwski - robi się coraz ciekawiej :)

Awatar użytkownika
RX300
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 21 wrz 2009, 15:06

Nieprzeczytany post autor: RX300 »

Zadałem pytanie w innym dziale, jednak bez odzewu, dlatego wklejam je tu może ktoś coś będzie wiedział.

Czy dr Świerk prowadzi szkolenia związane z forexem ? Czy ktoś był na takim szkoleniu ? W internecie ciężko coś znaleźć na ten temat.

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Od czasu do czasu dostaje od Darka maile, ale nie korzystalem z jego uslug.
http://dr-dariusz.swierk.nf.pl/
i szkolenie:
http://www.ekademia.pl/kurs/forex?utm_s ... ent=Poznaj+[[name]]+3+zyskowne+systemy+wsp%C3%B3%C5%82czesnych+Mistrz%C3%B3w+Gie%C5%82dy+Walutowej&utm_campaign=ekademia_kurs_forex (wygrzebane ze starych maili).

@eMisiek (Darek) czy strategia MRPS (Market Reversal Point System) ma cos wspolnego z Market Structure Points? Moglbys od czasu do czasu cos skrobnac :D
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
RX300
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 21 wrz 2009, 15:06

Nieprzeczytany post autor: RX300 »

Wielkie Dzięki Hikari, nie wiedziałem że się udziela na forum :) , to mam czytania na kolejne 2 tygodnie :)

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Dzieki za pochwale i chcialbym sie podzielic moim spostrzezeniem i jednoczesnie pozwole sobie na malego offtopa.
eMisiek (acha, zeby nie mylic byl tez inny emisiek, ktory wylecial, bo nadwyrezal nerwy modow i innych ... ) napisal tutaj jedno z najmadrzejszych zdan (przytocze moze nie slowo w slowo) :
"Jak Twoj limit dzienny (zysk), jaki sobie zalozyles, np. 20 pipsow, zostal osiagniety, to nie graj dalej".
Szkoda, ze gosc odszedl od checi wydania w jezyku polskim wywiadu ze slynnymi traderami. Gosc sobie zadal naprawde trudu.

Pozdrawiam i zycze udanej partyzantki.

PS. Bezssenna kaszlowa noc (drugi tydzien nieustannego kaszlu) to koszmar :evil:
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Hikari Ja mam pytanie, dlaczego to zdanie, które przytoczyłeś jest tak istotne ?... Pytam bo ostatnio nie mogę rozstrzygnąć tego dylematu: "brać ile się da", czy też "robić dzienny procent i koniec". Jakbyś mógł coś szerzej na ten temat powiedzieć to będę wdzięczny.

Pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia życzę.

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Może chodzi o to
brać ile się da - czyli zastosować jakiś logiczny Trailing Stops który będzie podążał maksymalnie długo za ruchem i wyciągnie z ruchu możliwie dużo ile się da ;)
robić dzienny procent i koniec - jeżeli takim dobrym trejdem zgarniesz np 10-15% w ciągu dnia/ tygodnia i to jest dla Ciebie wystarczający zysk to odpuścić sobie na dany dzień czy tydzień i nie szukać kolejnych okazji, które mogą uszczuplić ten zysk

to moja interpretacja tych stwierdzeń, ale nie jestem ich autorem a może jemu chodzi o zupełnie coś innego ;)

pozdrawiam
TRZYMAJ SIĘ PLANU ! ! !
------------------------------------
PRICE ACTION zapraszam na STRONĘ, www poniżej

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

rayzeel pisze:Pytam bo ostatnio nie mogę rozstrzygnąć tego dylematu: "brać ile się da", czy też "robić dzienny procent i koniec".
Najlepiej zostaje w pamięci test;tydzień brać ile się da i drugi dzienny procent i koniec .Zawsze będziesz pamiętał co jest lepsze.A tłumaczenia- z nimi jest róznie wpadaja jednym uchem,a wypadają drugim.pzdr

ODPOWIEDZ