Dziennik + analizy Elliott, Fibo itd.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Wrzucę na szybko to co widzę teraz na złocie. Rzeczywiście fala druga zatrzymała się na ważnych zniesieniach. Szukałbym bym miejsca na L teraz jak najbardziej bo widać, że zgodnie z moją strategią już jest po ptakach :) jeśli chodzi o D1.

Patrząc na H1 bardzo ciężko wyznaczyć fale robiłem to na siłę trochę. Jak ktoś ma inne pomysły to proszę o opinię ten cały ruch na H1 to oczywiście dopiero większa jedynka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Niestety ostatnio mam sporo rzeczy na głowie i nie do końca mam czas pisać jakieś analizy i skupiać się na rynku a co dopiero zajmować jakieś pozycje.

Fala 5ta została w sumie zakończona jednym swingiem. Sam spodziewałem się jej odrobinkę głębiej.

Ostatni ruch na EUR/USD okazał się być sporą korektą ostatnich spadków i jest to wyższy stopień korekty.

Jeżeli ktoś chce teraz grać to wstrzymałbym się z jakimikolwiek działaniami póki sytuacja się nie wyklaruje, aczkolwiek wszystko przemawia teraz za Longami.

Oczekiwałbym teraz drobnej korekty ostatnich wzrostów i spróbowałbym się dołączyć do tego ruchu. Aczkolwiek na pewno dzisiaj tego nie zrobię bo kiedyś trzeba spać :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Od tego momentu wszystkie transakcje będą zawierane na real acc.

Na razie można przypuszczać, że ruch na eur/usd ma dotychczas charakter korekcyjny.

Pozostaje poza rynkiem. Czekam na to co się może wydarzyć. Będę obserwował zgrupowanie zniesień, które zaznaczyłem na wykresie.

Nie widzę na razie możliwości zajęcia pozycji szczególnie, że fala 3 lub C nie zatrzymała się na kilku zniesieniach.

EDIT:

Zapomniałem dodać, że zaznaczyłem na wykresie, że nie może być to regularna struktura trendowa z uwagi na to, że 4ka zachodzi na 1. Niedawno utworzyło się silne wsparcie, co widać lepiej na M15, od którego cena się odbiła.

Kolejny raz jednak rynek nie zatrzymał się na żadnym ważniejszym zniesieniu ( prócz jednego APP 0,500 )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

To moja pierwsza otwarta pozycja.

WIG20 Sell na 2565.
SL 2595. TP 2365 ( będzie raczej zmieniany).

Zagranie : odrobinę spontaniczne

Wszedłem na wykres WIG20M0 odpowiadający FW20M10.

na H1 wyszło mi, że powinniśmy mieć już 5tke albo przynajmniej jakąś korektę.

na szczycie zbiegało się 6 - 7 zniesień, projekcji( jednak bez Ret).

Odczucia: Lekki skok adrenaliny, niepewność, chyba odrobinę spontaniczności było w tym zagraniu.

Gra na przecięcie linii trendu.

Kierunek -> przeciwko trendowi.

Wcześniej dużo patrzyłem na EUR/USD miałem kilka przypuszczeń, które się sprawdziły, ale bałem się zagrać nie były oparte na kilku geometriach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Sygnał zanegowany chciałem dzisiaj zamknąć pozycję przy -13 pkt. straty ale spóźniłem się dwie minuty.

Ostatni raz raczej zagrałem na WIGu20 :) Czekam teraz na SP500 będę szukał cały czas S. Przy wyznaczonych zniesieniach. Jutro pewnie WIG20 otworzy się z luką w górę, oczywiście jeśli USA będzie dalej kontynuowało swój rajd, osobiście myślałem, że 15 kwietnia będzie przełomowy, będzie nam dane jeszcze trochę poczekać. Pragnę powiedzieć, że WIG20 w szerszej skali czasowej nie zatrzymał się na ważnym zniesieniu.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Otworzyłem jeszcze eur/usd na S przy obecnym poziomie.

SP500 lekko w górę tylko, narysowała się doji, ta świeczka bardzo często działała patrząc historycznie na ten indeks. Dobrze, że nie zamknąłem pozycji, wydaje mi się, że jutro czeka nas korekta na indeksach ciężko powiedzieć jaka, ale zbliżamy się do poziomów, które kończą elliottowską 5tke ( w skali dziennej).
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Dzisiejszy dzień mogę zaliczyć do udanych, odrobinkę ryzykuję ale zostawiam pozycję na eur/usd na weekend. Wiem ,że występują duże luki ostatnio także może mnie to narazić na jakieś straty, ale wydaje mi się, że przynajmniej chwilowo wracam do poprzedniego trendu, tej pozycji jestem najmniej pewny.

Na razie +43 pipsy na eur/usd.

Na SP500 , Dow Jonesie utworzyła się na H1 formacja RGR, zająłem pozycję na 1204. Uznałem, że to nie może być przypadkowe, to zagranie nie było systemowe, aczkolwiek widać, że skuteczne, jednocześnie została naruszona linia trendu na 5tej fali.

Na chwilę obecną + 1200pkt.

Stan na chwilę obecną +5%.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Zastanawiam się cały czas nad sytuacją na SP500. Wyraźniejsze zgrupowania były na 1226 razem z Ret 0,618.

--> Mamy tam teraz -> Gwiazdę wieczorną doji na D1 ( wiem nie jest książkowa, ale patrząc generalnie takie formacje się sprawdzają).

---> RGR, o którym mówiłem.

Czy to był już sygnał na shorty na indeksach długoterminowo?

Gdy popatrzymy na świeczki każda większa czarna świeczka sygnalizowała dalsze gwałtowne spadki. W tym wypadku mamy wiele potwierdzeń. Dlatego będę dalej trzymał S. Chyba, że się mylę, wydaje mi się, że spróbuje podpiąć jeszcze jednego lota pod tą pozycję w dogodnym momencie.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Kontrakty na SP500 w dół, WIG20 otworzył się z dużą luką tu i tu przełamana linia trendu średnioterminowego, czeka nas większa korekta. Eur/usd otworzyło się niżej cały czas mam S. Czekam na realizację zysków na 1.3420.

Stopa przesuwam cały czas zgodnie z rynkiem.

Stan na chwilę obecną + 13%.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Coś mi się powaliło i dwa razy to samo napisałem :P

-> Japonia też poszła w dół wszystko sygnalizuje, że dzisiejsza sesja na giełdach będzie spadkowa.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

ODPOWIEDZ