Dziennik + analizy Elliott, Fibo itd.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Wczoraj chyba byłem bardzo zmęczony przy oznaczaniu tych fal :) później to poprawie bo coś mi się pomieszało jak patrzę na strukturę na h1.

Zauważyłem, że czasami jak jestem zamyślony gubię jakieś fale... nie wiem czym to jest spowodowane...
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Fala C jednak zatrzymała się na ważnych zniesieniach i w pobliżu APP fali A 78,6.
i EX Ret poprzedniej fali spadkowej B 1,272 jak i zniesieniu EX Ret fali b 1,272 ponadto w fali C - 0,786 a = c. Znajdują się również w pobliżu zniesień wewnętrznych Ret - 61.8.

Myślę, że fala C osiągnęła swój poziom.

Analizując to dalej czekają nas spadki ( Rynek teoretycznie zanegował już formację spadkową pięciu fal przebijając dołek trójki, jednak widać korekcyjny charakter ABC i jej strukturę już widzę, że ciężko byłoby opisać ten ruch jako pięciofalowy).

Zajęcie pozycji o którym wcześniej wspomniałem myślę, że nadal ma sens, ponieważ oparte jest na geometrii.

Szkoda, że nikt mi nic nie komentuje bo czuje się jakbym pisał do siebie :P No ale cóż mogę zrobić ^^
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Niestety nie było mnie w domu i nie zająłem żadnej pozycji. Zagranie na pewno bym ponowił bo wybiłoby mnie ze stopa po przebiciu linii trendu. Aczkolwiek mój system nie jest do końca sprecyzowany i nie wiem czy czekałbym na wybicie dołka po którym wykres poszybował odrobinę do góry wybijając mnie na stopie czy wchodziłbym ponownie po przebiciu tej linii trendu. Gdzie byłoby to również wybicie jedynki przez trójkę. Bawić ex post może się każdy dlatego nie będę tutaj przypisywał większej wagi dla tego zagrania, ponieważ nie miało ono miejsca :)
Aczkolwiek jak widać kierunek był dobry.

Co przedstawiam na wykresach.

Co do Ex Post po zobaczeniu na jakich geometriach ( czterech):
(2 - zatrzymuje się na Ret 88.6 ( fali 5)
- na 0.500 całego ruchu
- APP 1.0 mierząc fale 4.( metoda OB jest zachowana korekta jest większa od 4).
- Ex Ret 2.0)

zatrzymała się dwójka na pewno grałbym na wybicie jedynki. Bądź wszedłbym na mniejszy TF i szukałbym końca korekty po odbiciu od tych geo.

Widać, że jeszcze muszę sporo nad tym wszystkim popracować.

Cały czas zastanawiam się również jak mierzyć korekty nieregularne( koniec fali b jest poniżej a) Czy mierzyć wtedy od dołka b czy jednak od początku a. Teoretycznie powinniśmy mierzyć właśnie od dołka a. Aczkolwiek zauważyłem, że raczej większość geometrii lepiej schodzi się jeśli weźmiemy pod uwagę koniec fali b.

Analiza:

Fala 3 ( lub fala C) osiągnęła swój minimalny poziom i jak widać odbiła się od niego. Aczkolwiek raczej spodziewałbym się jeszcze jednej mniejszej fali spadkowej. Tak jak to zaznaczyłem na wykresie jest to chyba mniejsza trójka w trójce. Teoretycy fal zresztą wiedzą jak na to patrzeć.

Przydałyby się może jakieś uwagi bądź komentarz bo tak tu nudno :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Szybki komentarz... na dziś

5tka zatrzymała się na APP 1.0 fali trzeciej.

Kolejny moment wejścia po zakończeniu tej korekty... potencjalny zasięg zaznaczony na wykresie, dalsza analiza rano. Jutro postaram się pokazać jak to wygląda na dziennym mam pewne przemyślenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Próbowałem wyznaczyć kilka możliwych punktów wyznaczenia końca tej korekty. Jest ich za dużo. Zgodnie z teorią ( zasadą zmienności) to ta korekta powinna być płaska. Mogłaby być również złożona, ale nie zakładajmy czarnych scenariuszy :)

Na wykresie potencjalne obszary zatrzymania na razie interesuje mnie pierwszy wyznaczony poziom przez 3 zniesienia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Czyżby złoto powracało do trendu? Dokładniejsza analiza geometrii pewnie wieczorem.

Na pierwszy rzut oka szukałbym gdzieś miejsca do zajęcia długiej pozycji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Misiacyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2009, 12:01

Nieprzeczytany post autor: Misiacyk »

Bardzo ciekawy dziennik. Dluzszy czas rowniez probowalem zaadaptowac sposob gry Mainera (bo chyba glownie tak grasz), ale jakos nie odnalazlem sie w tym. Prenumerowalem nawet przez 6 miesiecy jego analizy (50$ miesiecznie) i musze stwierdzic ze niewiele z tego wynika. Wiadomo, sporo sie sprawdza, ale za duzo jest jak dla mnie falszywych wybic.

Jakbys chcial zobaczyc jak to wyglada dokladniej to mam spore archiwum jego analiz (codziennych), tyle ze sprzed dosc odleglego okresu.

W sumie nadal czesc z tego co przeczytalem w jego ksiazkach mam w glowie, szczegolnie luzniejsze podejscie do teorii fal Eliota.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Misiacyk pisze:Dluzszy czas rowniez probowalem zaadaptowac sposob gry Mainera (bo chyba glownie tak grasz), ale jakos nie odnalazlem sie w tym.
Pierwsza rzecz, że Miner w swoim systemie, używa głównie oscylatora, kiedyś próbowałem na to patrzeć, uznałem jednak, że nie ma sensu. Chętnie zapoznałbym się z oznaczeniem fal z jego analiz, aczkolwiek czasami wydaje mi się, że podejście indywidualne bez wzorowania się na kimś ma większy sens.

Co do zagrania... eur/usd zatrzymał się na zniesieniach zagranie było na przebicie linii trendu po fali b i dołka 5tki tak jak to wcześniej pokazywałem.
Nie ma mnie w domu często dlatego mam problem z otwieraniem pozycji nawet jeśli zagranie jest dobre.
Jakby ktoś mógł to sprawdzić jak to działa i czy to byłbym wdzięczny...
http://codebase.mql4.com/1024
Sam nie potrafię tego uruchomić tak, aby działo niby wszystko ok ale pozycji nie otwiera ;/
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Misiacyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2009, 12:01

Nieprzeczytany post autor: Misiacyk »

Hmm, Mainer wspomina o DTOSC dopiero w swojej ostatniej publikacji sprzed roku. Wczesniej nie uzywal wskaznikow w ogole. Stosuje go tylko, zeby potwierdzic, ze zawiera transakcje zgodnie z trendem w wyzszym timeframe, i nie jest od dla niego sygnalem do otwarcia pozycji.

Jezeli chcesz te analizy (tyle ze one sa sprzed okolo pol roku) to podaj maila na PW.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Misiacyk pisze:Hmm, Mainer wspomina o DTOSC dopiero w swojej ostatniej publikacji sprzed roku. Wczesniej nie uzywal wskaznikow w ogole. Stosuje go tylko, zeby potwierdzic, ze zawiera transakcje zgodnie z trendem w wyzszym timeframe, i nie jest od dla niego sygnalem do otwarcia pozycji.
Zgodnie z "High Probability..." zawiera :) grając z oscylatorem nigdy nie mogłem normalnie otworzyć pozycji ciężko tak grać i jest się opóźnionym, ciężko wyłapać konkretne ruchu.

Wiem jak wygląda gra Miner bo to wszystko przerobiłem, pozycja jest otwierana w oparciu o oscylator ( na podstawie "High Probability... " )
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

ODPOWIEDZ