Dziennik adamkaluza

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Przy poprzednim trejdzie biłem się z myślami czy trzymać przez weekend i jednak trzeba było trzymać. Zamiast 50p można było ze 100p zgarnąć :)
2021-02-13-aj.png
To dla odmiany mniej udany trejd z dzisiaj, też ajek na +1p.

A/J +1p
2021-02-18-aj.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Miałem trzymać przez weekend, ale TP miałem na 100p a już było osiemdziesiąt pare więc zamknąłem.

A/J +80p
2021-02-19-aj.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

W poprzednim tygodniu nie było żadnego wejścia, w tym też nie. Chociaż teraz czaiłem się na G/F ale to było wejście niskiego prawdopodobieństwa więc odpuściłem. W następnym tygodniu też nie zapowiada się że narysują coś co by mnie interesowało, ale nigdy nie wiadomo :) Wydaje mi się że zaczęły się korekty/konsolidacje trochę większe po długich wzrostach ostatnio. Zobaczymy :)
Każdy interwał ma swojego sponsora

wdw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2019, 09:20

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: wdw »

adamkaluza pisze:
05 mar 2021, 14:32
W poprzednim tygodniu nie było żadnego wejścia, w tym też nie. Chociaż teraz czaiłem się na G/F ale to było wejście niskiego prawdopodobieństwa więc odpuściłem. W następnym tygodniu też nie zapowiada się że narysują coś co by mnie interesowało, ale nigdy nie wiadomo :) Wydaje mi się że zaczęły się korekty/konsolidacje trochę większe po długich wzrostach ostatnio. Zobaczymy :)
Co złożyło się na to, że wszedłeś tam 20 lutego na AJ? Jakie czynniki sprawiły, że było to wejście "wysokiego prawdopodobieństwa"?

Na screenie jest retest szczytu jak sądzę, czy coś jeszcze z wyższych TF sugerujące kontynuację?

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

wdw pisze:
07 mar 2021, 13:57
adamkaluza pisze:
05 mar 2021, 14:32
W poprzednim tygodniu nie było żadnego wejścia, w tym też nie. Chociaż teraz czaiłem się na G/F ale to było wejście niskiego prawdopodobieństwa więc odpuściłem. W następnym tygodniu też nie zapowiada się że narysują coś co by mnie interesowało, ale nigdy nie wiadomo :) Wydaje mi się że zaczęły się korekty/konsolidacje trochę większe po długich wzrostach ostatnio. Zobaczymy :)
Co złożyło się na to, że wszedłeś tam 20 lutego na AJ? Jakie czynniki sprawiły, że było to wejście "wysokiego prawdopodobieństwa"?

Na screenie jest retest szczytu jak sądzę, czy coś jeszcze z wyższych TF sugerujące kontynuację?
To że było to wejście wysokiego prawdopodobieństwa sprawił czynnik że zrobili niższy dołek 17tego, czyli wy*ymali (tzn. wzięli ich SLe) wszystkich amatorów wchodzących na kontynuację trendu. Jak już wyczyścili SLe czekających na wzrosty to wtedy wchodzę ja - cały na biało (i reszta grubasów) i możemy wrócić do głównego trendu ;) Czy był tam retest jakiegoś szczytu to nie patrzyłem :) Decyzję na jakiej parze i kiedy podejmuje oczywiście na wyższych interwałach.
Teraz np. jak na ajku zejdą do 82 czyli w okolice ostatniego dołka i będzie to fajnie narysowane, to będę mocno zainteresowany kupnem :) A jak wezmą SLe spod tego dołka i pójdą fajnie do góry, to zacznie mi cieknąć ślinka haha. Oczywiście sytuacja stale się zmienia i może będę wchodził na innej parze, zobaczymy.
Każdy interwał ma swojego sponsora

wdw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2019, 09:20

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: wdw »

adamkaluza pisze:
07 mar 2021, 22:27
To że było to wejście wysokiego prawdopodobieństwa sprawił czynnik że zrobili niższy dołek 17tego, czyli wy*ymali (tzn. wzięli ich SLe) wszystkich amatorów wchodzących na kontynuację trendu. Jak już wyczyścili SLe czekających na wzrosty to wtedy wchodzę ja - cały na biało (i reszta grubasów) i możemy wrócić do głównego trendu ;) Czy był tam retest jakiegoś szczytu to nie patrzyłem :) Decyzję na jakiej parze i kiedy podejmuje oczywiście na wyższych interwałach.
Teraz np. jak na ajku zejdą do 82 czyli w okolice ostatniego dołka i będzie to fajnie narysowane, to będę mocno zainteresowany kupnem :) A jak wezmą SLe spod tego dołka i pójdą fajnie do góry, to zacznie mi cieknąć ślinka haha. Oczywiście sytuacja stale się zmienia i może będę wchodził na innej parze, zobaczymy.
Fakt, tam pod dołkiem z 16, który wybili 17-go było dużo SL, ciekawa sprawa, tworzę coś bardzo podobnego, będę z uwagą obserwował Twój dziennik. Wystarczy jak do wrzuconego screena dopiszesz co wybili, jeśli mógłbym prosić.

Na AJ teraz sie szamoczą, wybijają kolejne szczyty i dołki ale w okolicy 82 dnia 26 lutego/1 marca zrobiły sie aż 3 dołki na H1 (poziom 82.40) proszące sie o wybicie, pewnie jest tam masa SL.

To o tym miejscu myślisz?

wdw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2019, 09:20

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: wdw »

Sytuacja na AJ, zaznaczyłem dwa miejsca na dloe - białe prostokąty, pod nimi pogą być SL, żółta linia na dole to poziom 82.

Żółta strzałka wskazuje szczyt na H1 (mało widoczny), który zostal wybity w ostatnim ruchu - jest dokładnie na poziomie 84,to tez pewnie odmiana Twojego stylu, choć niema tak głebokiego wejścia w SL.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Nie wiem czy jasno się wyraziłem, ale najważniejsze dlaczego wszedłem na a/j to dlatego że aud był wtedy bardzo silny a jen bardzo słaby. To że zrobili ten niższy dołek to był dodatkowy warunek, najważniejszy jest dobór mocnej do słabej waluty. Jest też wiele innych spraw które po latach przy wykresach się po prostu widzi.
Trochę porysowałem moich podstawowych myśli na wykresie a/j. To wszystkie moje wejścia w miesiącu lutym, czyli trzy :) Tak jak pisałem od dwóch tygodni nie wchodziłem bo sytuacja się zmieniła, ten ostry zjazd nie wygląda dobrze, a aud już taki silny nie jest, bo nawet cad go przygniata. W ogóle chwilowo cad się wydaje bardzo silny, usd się umacnia. Układ sił w marcu się zmienił i trzeba to dobrze przeanalizować na czym szukać wejścia :)
2021-03-08-aj.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy interwał ma swojego sponsora

wdw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2019, 09:20

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: wdw »

adamkaluza pisze:
08 mar 2021, 22:30
Nie wiem czy jasno się wyraziłem, ale najważniejsze dlaczego wszedłem na a/j to dlatego że aud był wtedy bardzo silny a jen bardzo słaby. To że zrobili ten niższy dołek to był dodatkowy warunek, najważniejszy jest dobór mocnej do słabej waluty. Jest też wiele innych spraw które po latach przy wykresach się po prostu widzi.
Trochę porysowałem moich podstawowych myśli na wykresie a/j. To wszystkie moje wejścia w miesiącu lutym, czyli trzy :) Tak jak pisałem od dwóch tygodni nie wchodziłem bo sytuacja się zmieniła, ten ostry zjazd nie wygląda dobrze, a aud już taki silny nie jest, bo nawet cad go przygniata. W ogóle chwilowo cad się wydaje bardzo silny, usd się umacnia. Układ sił w marcu się zmienił i trzeba to dobrze przeanalizować na czym szukać wejścia :)
2021-03-08-aj.png
Dzięki za wyczerpująca odpowiedź. I jeszcze bardziej mi się podoba Twoje podejście. :)

Rozumiem to tak: szukasz pary gdzie jedna waluta jest słaba/słabnie a druga jest silna/wzmacnia się.
Szukasz miejsca gdzie się dołączyć do ruchu/impulsu, jeśli dodatkowo jest wybicie stopów to tym lepiej.

To moje pytanie będzie następujące: w jaki sposób oceniasz siłe/słabość walut? Masz jakis wskaźnik czy patrzysz które pary/waluty mocno rosną a które spadają?

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Tak jak piszesz. Kolejność jest taka. Najpierw szukam silne pary do słabych. Później z tych już wybranych patrze na strukturę korekty. Na tym G/F chociaż był silny do słabego nie widziałem fajnej struktury korekty, więc mimo że "czułem" że pójdzie to odpuściłem bo mogłem wejść akurat nie w tempo. Jak jest czytelna korekta to lepiej widać kiedy wejść :) Takie schody jak na a/j najczytelniejsze, ale nie często tak rysują fajnie :) Jeśli słaba waluta akurat słabnie to nie robi niższego dołka, tylko leci kolejny impuls w górę.
Co do oceniania siły walut. Do pełnego obrazu trzeba przejrzeć wszystkie. Zacząć można tak. Wyświetlasz ten sam interwał np. D1 dla wszystkich euro w tym samym okresie czasu. I teraz widzisz - cad najsilniejszy zrobił już niższy dołek, póżniej usd też, gbp jest na równi z ostatnim dołkiem czyli te trzy silne. Franek i jen do euro są po drugiej stronie, wykres rośnie, czyli przeciwieństwo. I teraz wiesz że najlepiej szukać cad gbp usd do jena lub franka.
To oczywiście nie jest sztywna reguła, bo teraz np a/j zaczyna rosnąć i być może skończył korektę i zrobi impuls wzrostowy. Chociaż wolałbym wejść na g/j bo już zrobił nowy szczyt a a/j jest poniżej czyli aud słabszy niż gbp :)
Każdy interwał ma swojego sponsora

ODPOWIEDZ