Dziennik adamkaluza

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
24 lip 2022, 23:30
Leżą tam zlecenia dużych pieniędzy? Haha jasne, duże pieniądze tylko czekają żeby sprzedać na oporze tam gdzie wszyscy 😂 No beka jak nic. Jak można być tak naiwnym 🙂
Przykro, że nie rozumiesz o czym piszę...
Nic takiego nie napisałem.
I nie napisałem nigdy, "że duże pieniądze tylko czekają żeby sprzedać na oporze tam gdzie wszyscy".
Duże pieniądze nie patrzą na to gdzie sprzedają tzw. wszyscy (kto to jest ci wszyscy - tzw. ulica?, która nic nie znaczy?).
I co ty, jeden z tych wszystkich, sprzedajesz? Nic. Twój udział w ruchu ceny jest dokładnie zerowy, tak samo tych wszystkich, o których piszesz, jest zerowy, ponieważ ty i ci "wszyscy" nie kupujesz i nie sprzedajesz niczego realnego, czyli że nie bierzesz udziału w realnym rynku danego instrumentu bazowego. Robisz jedynie kontrakty na różnicę cen (CFD).
Duże pieniądze patrzą na to, gdzie mają swój interes, a ty nic na ten temat nie wiesz, bo to tylko wiedzą insiderzy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

ninjaproject pisze:
24 lip 2022, 22:30
Tu chodzi o to, że na takim poziomie jest bardzo prawdopodobne, że właśnie tam leżą zlecenia oczekujące, właśnie takich dużych pieniędzy.
Przecież sam tak napisałeś a teraz zaprzeczasz że tak nie napisałeś. Jak zwykle dyskusja z tobą to tylko śmietnik w moim dzienniku. Szkoda na to czasu.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
25 lip 2022, 09:35
ninjaproject pisze:
24 lip 2022, 22:30
Tu chodzi o to, że na takim poziomie jest bardzo prawdopodobne, że właśnie tam leżą zlecenia oczekujące, właśnie takich dużych pieniędzy.
Przecież sam tak napisałeś a teraz zaprzeczasz że tak nie napisałeś. Jak zwykle dyskusja z tobą to tylko śmietnik w moim dzienniku. Szkoda na to czasu.
Tak, dokładanie, a ty to jakoś dziwnie zinterpretowałeś.
Jeżeli na danym poziomie duże pieniądze zostawiły niezrealizowane zlecenia, a tak się często zdarza, że przynajmniej część ich zleceń nie zostanie zrealizowana, to wtedy nastąpi reakcja ceny na tym poziomie.
Co będzie dalej, czy się odwróci trend, czy to będzie tylko chwilowa reakcja, to zależy od rynku.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

adamkaluza pisze:
24 lip 2022, 21:47
1to1 pisze:
24 lip 2022, 14:23
adamkaluza pisze:
23 lip 2022, 16:38
C/J +103p
2022-07-21-cj.png
Dla mnie trejd idealny. Dałem zyskom rosnąć, a wyjście w momencie jak skończył się trend wzrostowy.
Wejście pod oporem. :-)
Mam niezły ubaw z ludzi którzy wierzą w opory 😅
A w co Ty wierzysz w takim razie otwierając pozycje :)
Chętnie się dowiem

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Zamiast tłumaczyć może to udowodnię 😉 Jak by opory działały to ludzie na nie grający byli by już milionerami, a ja już 10 lat temu bym zarabiał na fx. Niestety tak nie jest 🙂
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

adamkaluza pisze:
25 lip 2022, 12:18
Zamiast tłumaczyć może to udowodnię 😉 Jak by opory działały to ludzie na nie grający byli by już milionerami, a ja już 10 lat temu bym zarabiał na fx. Niestety tak nie jest 🙂
Tak, byliby, pod warunkiem, że by ustawiali Stop Lossy i ich nie ruszali, a kiedy zarabiają, to zarobili więcej.
Jeżeli grałeś na opory, na przykład, i cena na dany opór nie zareagowała, to co ty z tym zrobiłeś, że nie zarabiałeś?
W tym jest rzecz, a nie w tym, czy grałeś na opory czy nie.

PS. Abstrahując od tego, że ty chyba piszesz o tzw. łapaniu noży, czyli ustawianiu transakcji oczekujących pod prąd, bo wyznaczyłeś jakiś poziom oporu - czyli, że po prostu nie zrozumiałeś teorii, bo ja nigdzie się nie spotkałem z takimi teoriami, że ustaw zlecenie pod prąd i na pewno zarobisz, bo tam jest jakiś historyczny opór...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

adamkaluza pisze:
25 lip 2022, 12:18
Zamiast tłumaczyć może to udowodnię 😉 Jak by opory działały to ludzie na nie grający byli by już milionerami, a ja już 10 lat temu bym zarabiał na fx. Niestety tak nie jest 🙂
Ale nie odpowiedziałeś na pytanie :)
Poza tym co rozumieć pod pojęciem "działające opory" :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
25 lip 2022, 12:29
adamkaluza pisze:
25 lip 2022, 12:18
Zamiast tłumaczyć może to udowodnię 😉 Jak by opory działały to ludzie na nie grający byli by już milionerami, a ja już 10 lat temu bym zarabiał na fx. Niestety tak nie jest 🙂
Ale nie odpowiedziałeś na pytanie :)
Poza tym co rozumieć pod pojęciem "działające opory" :)
Nie ma takiego pojęcia!
Zatwierdzony opór jest zawsze widoczny w historii, nie przed faktem.
Można jedynie albo grać na ryzyko, nie czekając na sygnały z wykresu, oczywiście ustawiając Stop Loss, albo czekać na jakieś sygnały. I tu zaczyna się zabawa, ile komu potrzeba, żeby zobaczył, żeby podjął decyzję.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Cblondyn pisze:
25 lip 2022, 12:29
adamkaluza pisze:
25 lip 2022, 12:18
Zamiast tłumaczyć może to udowodnię 😉 Jak by opory działały to ludzie na nie grający byli by już milionerami, a ja już 10 lat temu bym zarabiał na fx. Niestety tak nie jest 🙂
Ale nie odpowiedziałeś na pytanie :)
Poza tym co rozumieć pod pojęciem "działające opory" :)
Wiem że nie odpowiedziałem, celowo, odpowiedz dużo czasu by mi zajęła 🙂 Napisałem że jak by opory działały, a nie że są jakieś działające opory. W znaczeniu że jak by ludzie potrafili na tym zarabiać to by zarabiali.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

adamkaluza pisze:
25 lip 2022, 12:48
Cblondyn pisze:
25 lip 2022, 12:29
adamkaluza pisze:
25 lip 2022, 12:18
Zamiast tłumaczyć może to udowodnię 😉 Jak by opory działały to ludzie na nie grający byli by już milionerami, a ja już 10 lat temu bym zarabiał na fx. Niestety tak nie jest 🙂
Ale nie odpowiedziałeś na pytanie :)
Poza tym co rozumieć pod pojęciem "działające opory" :)
Wiem że nie odpowiedziałem, celowo, odpowiedz dużo czasu by mi zajęła 🙂 Napisałem że jak by opory działały, a nie że są jakieś działające opory. W znaczeniu że jak by ludzie potrafili na tym zarabiać to by zarabiali.
To, że ktoś nie zarabia to nie tylko kwestia setupu na wykresie. Składa się na strategie wiele jeszcze innych czynników które stanowią całość
Dla przykładu jeśli ktoś zbyt dużo ryzykuje na jednej pozycji nie będzie zarabiał nigdy. Rach. prawd. to jasno pokazuje ;)

ODPOWIEDZ