Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D11

Dziś usiadłem od razu do fajnych miejsc na wejście na edku i kablu. Na edku było super. Niestety nie miałem czasu tego przetrawić i wejścia przepadły gdybym miał 5min więcej... :)
Potem polowałem na ejka przy czerwonym SR na M1. Czekałem na dłuższą reakcję w tych rejonach, co się wykonało po jakimś czasie, jednak na kablu jednak miałem lepsze miejsce i tam wszedłem...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

T1 kabel S

Wejście takie jakie powinno być. Zadowolony jestem z wejścia.
Wyjścia trochę spartoliłem.
TP1 (0,04) wyznaczyłem za nisko powinno być przy grubszej linii. Wyszedłem w tym miejscu ale powinienem wyjść wcześniej.
TP2 (0,01) wyszedłem po mocnym ruchu czułem, że warto odkroić sobie jeszcze kawałek tortu.
Resztę planowałem zostawić na dalszy potencjalny ruch i czekać, albo na TP3 które było przy średnich z H1, albo na BE+. Tu nie jestem zadowolony bo zamiast czekać na zamknięcie się pozycji z automatu, to sam ją zamknąłem.
M1 +
M5 +
H1 +/-

TP1 ok 12p (0,04)
TP2 ok 27p (0,01)
TP3 ok 4p (0,03)

Wychodzi 14,2p przy 0,08l
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

T2

Wejście było jak należy, wyczekane i na spokojnie. Miejsce ze sporym potencjałem na kontynuację ruchu w górę.
Ponieważ cena nie poleciała dalej w górę tak jak miała, zamknąłem część pozycji (0,03) w miejscu gdzie się zatrzymała, mimo że TP1 było przy czerwonej linii. Czułem, że może polecieć jeszcze w dół i na tą ewentualność wolałem się zabezpieczyć. Resztę pozycji chyba zamknąłem z palca po tym mocnym ruchu albo przestawiłem SLa wyżej, po pierwotnie był ok 3,4p.

TP1 ok 4p (0,03)
SL -2,5p (0,05)

Razem -1p przy 0,08
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D13

Edek B

Wejście na podwójne dno na M1 przy średnich. Niby wszystko wyglądało ok, to nie czułem do końca tej pozycji, a wszedłem pod wpływem tak naprawdę emocji i wizji potencjalnego zysku. Teraz widzę, że na M1 zrobił się dosyć mocny opór i mogłem się spodziewać dalszego ruchu, poza tym dużo lepiej było by poczekać do wcześniejszego dołka i tam czekać na wejście. Lepszym miejscem był też wcześniejszy dołek, pierwsza korekta do MA. Z tym, że tam i tak bym nie zdążył wejść.
Ciekawe za to było obserwować swoje emocje po zajęciu pozycji większej niż dotychczas, która leci na SLa.

Wyjście SL -4p

W sumie od zwiększenia pozycji +9p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D14

T1 kabel S

Wejście kiepskie, znów za szybko wszedłem, czekałem na to wybicie sporo czasu z czego jestem akurat zadowolony, ale samo miejsce wejścia pozostawia wiele do życzenia. Mojego miejsca powinienem szukać tam gdzie postawiłem SLa.
A taki byłem dumny, że nie wszedłem w te trejdy na ejku i edku, ze względu na zasięg jaki już zrobiły i potencjalny koniec trendu, a odwaliłem coś takiego. ;D
Ale z pozytywów to przesiedziałem godzinę spokojnie, czekając na rozwój sytuacji.

SL 5p wyszedłem z palca połową, ale i tak trochę za późno, druga połowa SL.

Powinno być +4p ale kwotowo jest niewielki -
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Cierpliwość popłaca... i pamiętać żeby szukać wejść jak najbliżej średnich.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ