Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Zmieniłem sobie na świeczki wykres H1, postaram się też bardziej zwracać też uwagę na układ ceny na tym TF.

2 potencjalne wejścia które zaraz po uruchomieniu platformy znalazłem. Pierwszy ejek gdzie gdyby nie newsy o 930 byłby do grania L.
Drugi kabel gdzie układ M1 i M5 jest idealny do L, ale H1 wybitnie nie wygląda na ten kierunek :)

Ze względu na kalendarz i trochę innych problemów poza fx, dziś odpuszczam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D8 T1 ejek Buy

Pozycja której nie powinno być, bo miałem już do końca tygodnia nie wchodzić, do tego nie spojrzałem nawet na kalendarz.
Wejście było ryzykowne, bo pod prąd z M1 i M5, pomysł był na odbicie od MA na H1 i odbicie od SR. MA na M5 są daleko więc potencjał na powrót do MA też był.
Wyjście z palca, nie czujem się najlepiej z tyloma błędami, grą pod prąd i wogóle dziś mam kiepski dzień, w ogóle nie do gry.

Do końca tygodnia koniec, muszę poukładać sobie sprawy pozawykresowe, bo mnie to dodatkowo obciąża.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Wg mnie skalpowanie jest jedyna metodą zarabiania, ale jednocześnie bardzo trudną. Np jeśli ktoś skalpuje przy różnych poziomach, jakie tam by nie były, to należy wziąć pod uwagę czy ten poziom jest prawdziwym poziomem ze względu na chociażby różnice w kwotowaniach pomiędzy brokerami, dochodzącymi nawet do 20 pipsów. Nawet samo rozszerzenie spreadu w nocy do kilkudziesięciu pipsów "psuje" wykres i ewentualne poziomy ;) A przy skalpowaniu ma to kolosalne znaczenie... Swoją drogą ciekawy jestem jak radzą sobie z tym problemem inni ??

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

DupnySystem pisze:
28 paź 2022, 10:32
Wg mnie skalpowanie jest jedyna metodą zarabiania, ale jednocześnie bardzo trudną. Np jeśli ktoś skalpuje przy różnych poziomach, jakie tam by nie były, to należy wziąć pod uwagę czy ten poziom jest prawdziwym poziomem ze względu na chociażby różnice w kwotowaniach pomiędzy brokerami, dochodzącymi nawet do 20 pipsów. Nawet samo rozszerzenie spreadu w nocy do kilkudziesięciu pipsów "psuje" wykres i ewentualne poziomy ;) A przy skalpowaniu ma to kolosalne znaczenie... Swoją drogą ciekawy jestem jak radzą sobie z tym problemem inni ??
Ja myślę, że metod zarabiania może być tyle ile jest ludzi, ale jedynym czynnikiem dzięki któremu niektórzy zarabiają jest ich własna psychika. Dla mnie wykres jest miejscem gdzie nie można się na dłuższą metę oszukiwać, a żeby zacząć zarabiać trzeba mieć dobrze poukładane w głowie. Wykres to wymagający nauczyciel... Przynajmniej dla mnie ;)

A technicznie, niewiele mnie obchodzą te sprawy które poruszyłeś, bo gram tylko rano między 9-11, a gdybym nawet miał więcej czasu to i tak bym był tylko kiedy jest Londyn i Nowy York otwarty. Rysowanie kresek czy interpretowanie średnich dla mnie jest subiektywne, więc nie myślę o tym czy te poziomy się czymś różnią od innych, bo staram się patrzeć na zachowanie ceny w tych miejscach i na tej podstawie decydować o wejściu.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D8 kabel S

Wczorajsze wejście:
Wejście dosyć ryzykowne, bo MA na M5 była dosyć daleko od ceny wiec można było się spodziewać głębszej korekty, do tego H1 też pokazywała potencjalne odbicie od MA. Wszedłem, ze względu na układ świeczek na M1, TP pierwsze TP było koło 10p ale w trakcie prowadzenia pozycji uznałem, że poleci mocno w dół i zmieniłem na 20p, jak widać na wykresie cena poszła w okolice mojego TP (myślę, że nie zahaczyło by o moje TP) i poleciała do góry. Tam zrobiła znów konsolidację przy średniej i już niestety wybiła mojego SLa.
Ocena sytuacja na TF:
M1 +
M5 -
H1 -
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D9 kabel S

Wejście podpięcie się na małej korekcie impulsu w dół z M1 po przebiciu MA. M5 cena też przebiła delikatnie MA chociaż sam układ z M5 był Longowy to sytuacja na H1 wyglądała mi mocno S-kowo.
Trzymanie tej pozycji było dla mnie trochę niekomfortowe, ale nie zamknąłem przedwcześnie po tej pierwszej albo drugiej cofce w okolice mojego wejście. Gdzie teraz patrząc, w zasadzie druga cofka była idealnym miejscem wejścia wg wszystkich TFy i z mniejszym SLem...
Zmieniałem TP na ok 20p ale potem stwierdziłem, że nie będę ryzykował i zamknąłem z palca na poziomie pierwszego TP.
M1 +
M5 +/-
H1 +

SL 6,5p
TP 13,6p

Koniec na dziś!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Dziś nie widzę za bardzo możliwości do gry na edku i kablu, na S-ki już dla mnie za późno a na L-ki za wcześnie. Jedynie na ejku prawie zająłem pozycję, ale w związku z sytuacją na edku i H1, nie kliknąłem. Widać, że weszło by na TP ok 10p przy 5p SL, ale zadowolony jestem, że odpuściłem i nie zagrałem na siłę.
Gdyby na ejku wybiłoby w górę nad średnie z M5, wtedy bym szukał L-ki na korekcie, ale na ten moment wyłączam platformę, bo wątpię żeby to się wydarzyło w ciągu godziny, a do tego jeszcze wiadomości o 11.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D10

T1 kabel B


Okolice wejścia były bardzo dobre na wszystkich TF-ach, jedyne czego zabrakło to cierpliwości i chwili na obserwację ceny, bo wszedłem bez potwierdzenia, na pewniaka na odbicie od MA z M1.
Wyjście = SL -6p
M1 +
M5 +
H1 +

T2 edek B

Wejście prawidłowe wykresowo, było wszystko co poprzednio ale tym razem cena pokazała to co powinna. Tu było technicznie wszystko ok, ale nie powinno być tej pozycji, bo przerwę między trejdami mam ustaloną na 15min, a poza tym były dane niedługo potem.
Wyjście SL -3p
M1 +
M5 +
H1 +

Błędy:
T1
-niesprawdzenie wiadomości na dany dzień
-brak cierpliwości - nad tym potrzebuje najbardziej popracować!!!
T2
-brak przerwy
-zignorowanie odstępu czasowego od danych

W weekend postaram się spisać swoje zasady na kartce i położę je sobie przy monitorze, może to coś pomoże...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Edek T2
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Dziś dzień bez pozycji i raczej w nic nie wejdę. Za mocne ruchy już poszły na L-ki, a grać pod prąd też już nie chcę.

Prawie wszedłem w ejka i edka. Edka chciałem złapać między 38 a 61 fibo i po małej reakcji na to miejsce, niestety nie udało się. W ejka myślałem wchodzić bliżej LT i tylko po wyraźnej reakcji ceny na ten poziom.
Miałem też myśli, żeby wejść w S na kablu, ale na szczęście się opanowałem. Zaznaczyłem to miejsce ku przestrodze na przyszłość, żeby mnie nie kusiło wchodzić pod prąd.

Zmieniam MM, od dziś najniższa wielkość pozycji to 0,08 na kablu i 0,1 na pozostałych. Wielkość pozycji zwiększam co ok 30-40p, a zabicie depo kończy moją obecność na forex, na dłuższy czas.

-godziny gry 9-12 i 14-16 (jak mam możliwość)
-10 min przed i po ważnych danymi nie gram
-max 1-SL i 2-TP na sesje.
-Odstęp czasowy między pozycjami - 10min
-będę jednak zamykał z palca jak coś mi się nie będzie podobało, powoduje to moje większe zaangażowanie i lepsze naukę czucia ruchów ceny.
-otwieram 1 pozycję ale będę teraz dzielił 50/50 na TP1 bezpieczne (lokalny szczyt dołek) i TP2 puszczone z trendem, zabezpieczone na BE i TP1 jak dobrze pójdzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ