Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D5 T3 kabel S

Nie byłem obecny przy wykresie i dosyć późno zauważyłem to miejsce, w związku z czym wejście jest spóźnione o ok 5p. w zasadzie powinienem je sobie odpuścić, ale poza tym wszystko wyglądało świetnie.
Wyjście na SR, z palca liczyłem, że cena poleci mocnej. Wyszedłem asekuracyjnie, bo czułem, że po takim ruchu jest duże prawdopodobieństwo dalszych spadków, ale wolałem nie ryzykować, może dybym miał lepsze wejście to bym zostawił tą pozycję do lokalnego dołka, albo do średniej na H1.

SL 10 ale po chwili zmieniłem na 8
TP nie było

Wynik: +16,5

Koniec na dziś.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D5 T3 kabel S

Nie zapisało mojego o wcześniejszego opisu, więc jeszcze`raz :

Wejście spóźnione o ok 5p, bo akurat nie patrzyłem na wykresy. Wszystko wyglądało dobrze więc zająłem pozycję, po chwili cena poleciała tak jak liczyłem, że poleci.
Zamknięcie w okolicy małego SR-a. Uznałem, że możliwa jest teraz korekta więc dla spokoju wyszedłem z palca. Gdybym wszedł wyżej o te 5p to byłbym spokojniejszy i trzymał dalej, bo czułem, że jest spory potencjał na kontynuację spadków.

SL ok 9p
TP nie było

Wynik: +16,5p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D6 T1 edek S

Wejście na odbicie od MA na M5. Czekałem na ten trejd od 9. Czułem, że to może być koniec korekty, ale wcześniejsze odbicie od EMA na H1 pokazywało mi, że możemy jednak polecieć dalej w górę i dlatego byłem bardzo ostrożny... aż za bardzo. Słupki na M5 bardzo ładnie pokazywały, że to może być już koniec korekty + miejsce przy MA też było dobre.
Za szybko wszedłem a sam moment wejścia był trochę za bardzo impulsywny, świadomość tego spowodowała że nie byłem pewny tego wejścia i za bardzo asekuracyjny. Czułem że wchodzę na uczuciu FOMO. Gdybym poczekał chwilę, miałbym też świetną okazję do wejścia a słupki na M5 dałyby mi większą pewność tej pozycji. Cóż, jak nie dziś to jutro.

SL był ok 2,5p
TP czerwona linia

Wynik -0,3p

Jak widać cena poleciała wg moich założeń do lokalnego dołka, gdzie planowałem z kolei longa gdyby cena ładnie się zachowała przy tej lini czerwonej, było by to zagranie pod odbicie od MA i podujne dno na H1 i kontynuacja ruchu up.
Trochę mnie ten trejd wyprowadził z równowagi i odpuściłem sobie dalsze siedzenie przy wykresach. Jutro też jest dzień.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Jeszcze w wczorajszy 3 trejd.
Nie wiem czemu ale 2 posty które napisałem odnośnie tego wejścia mi się tu nie pokazują mimo, że pokazują się w "posty użytkownika" na moim profilu.
Nie chce mi się opisywać tego 3 raz, tylko screeny będą.

D5 T3 kabel S

Wynik +16,5p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D6

T1 edek S

Wejście po mocnym impulsie na małej korekcie na M1 i na odbicie od MA na H1, jedynie M5 pokazywało odwrotny kierunek, ale po takim impulsie liczyłem, że po małej korekcie polecą dalej.
Wyjście było poprzez SL.

Mój bład to za wczesne wejście, powinienem dać cenie chwilę na stabilizację zwłąszcza, że było to pod prąd z M5.

Wynik: SL -3,4p

T2 kabel S

Wejście podobnie do edka na odbicie od MA na H1, tu z kolei cena trochę konsolidowała i udało mi się wejść w dosyć dobrym miejscu, patrzyłem też na co robi edek i miejsce wydało mi się ciekawe.
Wyjscie z palca.

SL 6p
TP lokalny dołek

Dzisiejszy trejdingowy dzień skończony dosyć szybko. Czułem dziś większą niż zwykle niecierpliwość i w zasadzie dobrze by było sobie odpuścić, no ale ludzka natura... do tego 2 wejście było za szybko, powinienem zrobić dłużą przerwę, ale to ta niecierpliwość. Dobrze, że chociaż ilości pozycji na dziń się trzymam, bo podejrzewam, że było by dziś kiepsko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Kabel wyjscie:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Sprawdziłem co by było gdybym nie zamykał z palca, tylko zostawił moje wejścia na SL albo lokalny dołek TP i wychodzi, że miałbym:
kabel +43p
edek +8
ejek +38
W sumie +89p

a mam
kabel +23
ej +22
edek -8
w sumie +37p

Od jutra, nie będę zamykał z palca i postaram się być bardziej cierpliwy przy zajmowaniu pozycji. Muszę też bardziej siebie obserwować z jakim nastawieniem siadam do wykresów.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D7

T1 edek B

Wjescie było na odbicie od MA z M1 i M5, wyczekane i na spokojnie i tu wszystko wyglądało dobrze. Jedynie na H1 i słupek i odbicie od MA wyglądało mocno shortowo, ale to zignorowałem ze względu na wcześniejszy mocny impuls up.

Wyjście SL - 4p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D7

T2 edek S

Tu nie było już takiego impulsu przebijającego średnie co lubię jak występuje, ale przebicia MA były na M1 i M5 i miejsce wejścia na odbicie od MA zsynchronizowały się na tych dwóch TFach. Tu już H1 była w moją stronę. Pozycja wyczekana parę minut na M1 i wbardzo dobrym miejscu.
Wyjście: TP ustawione na lokalnym dołku z M5

Wynik +13,4p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

T3 ejek B

Wejście na lokanym SR i w średnich z M1, wejście na siłę i pomimo shortowego układu na H1. Wejście ryzykowne którego nie powinno być, bo w zasadzie chciałem skończyć na dziś na dwóch pozycjach. Nie jestem zadowolony z tej pozycji, była zajęta impulsywnie, przy czym wiedziałem, że to miejsce jest bardzo ryzykowne. Stare nawyki się odezwały.

Wynik
SL -6,4p

Ograniczam wejścia do 2 dziennie, może to mnie nauczy większej ostrożności i lepszej selekcji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ