DupnySystem0102

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DupnySystem pisze:
05 gru 2023, 09:25

Oczywiście sensem takiego MM jest to, że w danej strategi pojawiają się pozytywne serie. Wówczas jest właśnie taka opcja na większy zarobek wykorzystując na maxa lewar. Co udowodniłem. ;)
Chyba nie do końca. Bo przy ryzyku 50% na pozycje skuteczność powinna być co najmniej na poziomie wyższym niż 67% by wyjść w ogóle na "0".
W modelach matematycznych przy takim ryzyku gry losowe generalnie zaliczają najczęściej "glebe" ;)
I nie ma to niestety podobieństwa do ruletki w kasynie o czym pisałeś wcześniej, bo tam wystarcza skuteczność na poziomie 52,78%

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

No tak, to co opisałem to jest oczywiście mniej/więcej. Chodzi ogólnie o kierunek, że jak ktos ma skuteczność powyżej 50% to powinien w okołopodobnym kierunku kombinować. W moim przypadku bardziej chodzi o serie jakie się zdarzają i zdarzają się cześciej niż na x prób gdzie x prób nie powoduje większej straty niż ta jedna seria, która wejdzie i zarobi. Również nie gram idealnie 50% strata/zarobek na pozycje. Bardziej są to docelowe kwoty z pozycji i z reguły jest to 40-55%.
Podobieństwa do ruletki nie ma żadnego, ani do żadnej gry losowej bo pozycje nie otwieram losowo czyli na pałę jak to wspomniał ktoś wyżej.

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

DupnySystem pisze:
04 gru 2023, 20:58
Czyli jeśli komuś się zdarzy, że zlecenie jest nie trafione i zamknie się stop losem, nawet jak wcześniej 6 z rzędu weszło na TP to znaczy że jednak ktoś gra na pałę?
No to gratuluję logiki, przejrzałes mnie. Ehh.
Pewnie Ty nie grając na pałę masz 100% skuteczności. Naprawdę zazdroszczę.

A propos dziennika,
W rachunku LLJ 05 została ostatnia pozycja w serii.
Aktualnie jest ponad 1400%. Co jest przyjemne, że jak ta ostatnia pozycja nie wejdzie to summa summarum cała seria i tak wyląduje z zyskiem około 700%. :)
Jutro start następnej serii.
Jedno nietrafione i masz -50% :D

Tylko pierwsza seria miała 8 zagrań i wszystkie zyskowne, inne serie to już nie są takie idealne.

Graj dalej na pałę.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Akurat dziś też weszła ostatnia pozycja w seri i nastepna seria kończy ponad 2000%.
Jesli gra na pałę daje takie serie i wyniki, to widocznie warto grac na pałę. Większośc robi jakieś analizy i traci :))))

Wiem, że to MM ciężko zrozumieć, no cóż.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DupnySystem pisze:
05 gru 2023, 11:10
to docelowe kwoty z pozycji i z reguły jest to 40-55%.
I tu właśnie jest problem. Przy ryzyku na pozycje 50% tracimy połowę depo i by je odrobić przy tym samym ryzyku potrzebne są już 2 pozycje zyskowne. Bo jedna odrobi jedynie 25% początkowego depo ;)
Przy serii 4 stratnych potrzeba 7 zyskownych by wrócić do stanu początkowego. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że serie 4 pod rząd występują częściej niż 7 pod rząd.
Dlatego kontrola ryzyka sprowadza się do tego by seria stratnych nie zabrała większość konta. I im wyższe ryzyko na jedną pozycje tym trudniej a generalnie to przeważnie jest "gleba" :)
Chyba większość pamięta niejakiego Danbo co z uporem maniaka przez 6 lat grał pod korek i wciąż dopłacał do depo ;)

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

u mnie nie istnieje temat odrabianie stratnych. Wygląda to tak:

wacam na rachunek 200 USD
1 pozycja z założeniem wyjścia na poziomie 280 USD. Jeśli wejdzie SL rachunek ma na koncie 100 USD
2 pozycja z założeniem wyjścia na na poziomie equity 465 USD. Jesli wejdzie SL rachunek ma na koncie 140 USD
3 pozycja z założeniem wyjścia na poziomie 700 USD. Jesli wejdzie SL rachunek ma na koncie 232 USD
4 pozycja z założeniem wyjścia na poziomie 1035 USD. Jesli wejdzie SL rachunek ma na koncie 350 USD
5 pozycja z założeniem wyjścia na poziomie 1465 USD. Jesli wejdzie SL rachunek ma na koncie 500 USD
6 pozycja z założeniem wyjścia na poziomie 2100 USD. Jesli wejdzie SL rachunek ma na koncie 730 USD
7 pozycja z założeniem wyjścia na poziomie 3050 USD. Jesli wejdzie SL rachunek ma na koncie 1050 USD
8 pozycja z założeniem wyjścia na poziomie 4400 USD. Jesli wejdzie SL rachunek ma na koncie 1500 USD

Wiec ja tu nic nie odrabiam po stratnych. Zawsze jak rachunek zaliczy SL zaczynam serie od zera od 200 USD.
Jesli wejdzie np 2 pozycja i na rachunku jest już 465 USD to jestem zadowolony od tego momentu bo juz nie stracę początkowej kwoty. Bo jeśli wejdzie 3 pozycja na SL to zostaje na rachunku 230 USD czyli ponad poczatkową wartoś. Wtedy zaczynam serię od nowa czyli od 200 USD.
A jeśli wchodzi SL w pozycji 6 czy 7 to tym bardziej tragedi nie ma bo rachunek i tak jest zarobiony x kilka.
To jest oczywiście ogólny opis, bo osttanio miałem jedna pozycję zamkniętą jak cena nie doszła do TP i wziąłem na 27% zysku, spowodowane to był, że zbyt długo stała ta pozycja i musiałem wyjść. Bo dodatkową zasadą jest, że wskazane jest ale nie koniecznie, nie opuszczanie stanowiska gry w czasie otwarcia pozycji. Dlatego nastepna pozycja była na te 19% zysku. Ale to wyjątek nie wskazany ogólnie aby dzieliś pozycję. To samo przed danymi, jeśli stoi w danym momencie na plus to wskazane zamknąć.

Jesli grać na pałę to faktycznie nie będzie sensu bo przy prawdopodobieństwie 50% nawet 1 pozycja bedzie wchodziła średnio raz na 2 razy. Dlatego też napisałem na początku, że jeśli ktoś miewa dłuzsze serie to jest taka opcja. Zakładam, ze kotś miewa duzsze serie bo ma łeb na karku i ma dobrą strategię gry. Ja do tej pory przez wiele lat miewałem dłuższe serie i tyle, nie zwracałem na nie uwagi. Dzięki takiemu MM po prostu wyciągam o wiele więcej i nie czuję, żebym ryzykował, a nawet czuję się bezpieczniej bo czesto wypłacam i w razie zawnięcia się brokera lub bomby atomowej na Berlin i mega luki też mi nie zawiną kasy. Itd.

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

RoboMarkets nie ma dźwigni 1:500?

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

1to1 pisze:
05 gru 2023, 20:04
RoboMarkets nie ma dźwigni 1:500?
To jest pytanie czy stwierdzenie ?
Fajne masz te swoje wrzutki, :lol:

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DupnySystem pisze:
05 gru 2023, 14:23
u mnie nie istnieje temat odrabianie stratnych. Wygląda to tak:

wacam na rachunek 200 USD
1 pozycja z założeniem wyjścia na poziomie 280 USD. Jeśli wejdzie SL rachunek ma na koncie 100 USD
2 pozycja z założeniem wyjścia na na poziomie equity 465 USD. Jesli wejdzie SL rachunek ma na koncie 140 USD
Zauważ, że planujesz z poziomu depo 100 USD zarobić 365 USD. 365+100=465 USD. Przy ryzyku pewnie 50 USD. Czyli trejd w którym RR=7:1
Chyba nikt nie ma wątpliwości, że szanse na taki trejd są znacznie niższe niż 50%. Nawet szansa na poziomie 30% byłby wynikiem o którym niejeden trader marzy.
Już nie wspomne o tym, że nie liczysz strat przy serii dłuższej niż 2.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Nigdy z poziomu 100 USD nic nie planuję.
Zawsze ruszam od poziomu 200 USD.
Nigdzie też nie widzę RR 1:7.
Nie ma tu tematu odrabiania czegokolwiek.
Jeśli wchodzi SL to robię wypłatę, idę spać, czytam wiadomości, oglądam YT,.
Wstaję rano, robie wpłatę 200 USD. Zaczynam zabawę od nowa.

Natomiast jak pisałem, jeśli np 20x z rzędu zaliczę SL po pierwszej pozycji to faktycznie wyjdę ogólnie na zero jeśli 21 próba dojdzie nawet do zaliczonej TP 8 pozycji.
Natomiast jeśli wejdzie np w którymś podejściu TP później niż 2 pozycja to próba jest jakby neutralna.

ODPOWIEDZ