Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Skoro piszesz „naliczyli” na longu, a na shorcie nie, to znaczy, że miałeś obie pozycje. Może swap zbilansowali sumarycznie z obu. A może nie i to zwyczajny błąd. A może faktycznie spółka z przychodami rzędu 20mln CHF rocznie chciała Cię bezczelnie okraść na kwotę X, psując sobie reputację ;). Wystarczy napisać na live chacie i zapytać.

Zmienić brokera też możesz ;). Ale jeśli chodzi o swapy „chorej” wartości to póki włodarzowi Turcji się nie odwidzi to raczej będą tylko gorsze.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Rapso uważam że jak na takiego dużego brokera to powinni się trochę postarać i mieć informację "przed" naliczaniem swapu w nocy o jego wielkości ( przynajmniej mniej więcej )
tak jak ma to np. XTB czy CMC ... Alior ...
a na stronie Dukasa jest tylko informacja "po" ... no po to ja sam sobie mogę zerknąć w historię konta i zobaczyć - żadna łaska
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No ale wyjaśniłeś sprawę, czy jednak Cię oskubali? :)

Swapy są publikowane tutaj:
https://www.dukascopy.com/swiss/pl/cfd/ ... ht-policy/

Czy aktualizują je z jakimś opóźnieniem tj. po fakcie? Nie sprawdzałem. Ale (prawie?) wszyscy brokerzy praktycznie nigdy nie informują klientów o wprowadzaniu zmian w swapach, tylko trzeba je sobie samemu monitorować - na platformie lub na stronie. A mogą je zmienić w każdej chwili - dosłownie. Dlatego to, że np. u brokera X widzisz w tej chwili swap +10000 punktów i otworzysz pozycję, nie gwarantuje Ci absolutnie w żaden sposób, że o 22:59 nie zmienią tej wartości. Bo mogą.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

OK, ZWRACAM HONOR...
zapomniałem o tej tabelce ;/

-- pn 01-04-2019, 9:22 --

no to system działający od roku ... poszedł w dupu ....
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

@Pipskong
Zdaje się, że lira znowu jest na punktowanym. W Tickmill pary z lirą przeszły od dziś w tryb "close only". W zeszłym roku tak było przez około 1.5 miesiąca i przywrócili pary do handlu, a teraz znowu coś się odwala.
Pewnie stąd to zamieszanie na swapach u Ciebie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Już w zeszłym tygodniu część brokerów zdecydowała o tymczasowym zawieszeniu handlu na parach z TRY. Polityka rządzących jest wysoce ryzykowna i nie wiadomo jak to się dalej potoczy. Każdy pamięta 15 stycznia 2015 r.... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

ja już Liry nie tykam ... za dużo jest niejasności w ich polityce i za duży chaos tam panuje ...

już stabilniejszy ten RUB :cry:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

PipsKong pisze:ja już Liry nie tykam ... za dużo jest niejasności w ich polityce i za duży chaos tam panuje ...

już stabilniejszy ten RUB :cry:
Hmm. Skąd u Ciebie takie hobby do tykania na long termin walut wielce ryzykownych ? Trendy są także na tych stabilniejszych walutach, a poza tym można grać w nieco krótszym interwale.
Nie tykaj rubla ani randa. A lira, to tak jak Ci pisałem kiedyś, tylko do grania na umocnienie liry, ale oczywiście wejście we właściwym momencie, bo mimo silnie dodatniego swapu to można na samym osłabieniu liry sporo stracić.
Oczywiście nie oceniam i nie krytykuję. Żyj tak jak lubisz. :)

:564:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

tutaj nie chodziło o grę na tym instrumencie w rozumieniu standardowym ;]
tutaj chodziło o to że w "tani" sposób umiem zastąpić longa na takiej pozycji, za czym idzie zysk na swapie na Shorcie ... , ale nie przy takiej dysproporcji w swapach :evil:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

PipsKong pisze:tutaj nie chodziło o grę na tym instrumencie w rozumieniu standardowym ;]
tutaj chodziło o to że w "tani" sposób umiem zastąpić longa na takiej pozycji, za czym idzie zysk na swapie na Shorcie ... , ale nie przy takiej dysproporcji w swapach :evil:
Szczwany lis z Ciebie, jak widzę.
Niestety tak to bywa, że im bardziej złożona strategia tym bardziej podatna na trudności. Czasem wystarczy niuans aby ją zniweczyć.

-- środa 17 kwie 2019, 15:43 --

@Raposo

Przeglądałem Twoją stronę i czytając o Dukasie trafiłem na coś takiego przy opisywaniu kont PAMM:
"Dukascopy nie wymaga od zarządzających jakichkolwiek zezwoleń lub licencji jednak należy przedstawić rozwiązanie prawne potwierdzające legalność swojego przedsięwzięcia. "
Nie chcę się czepiać, ale "legalne rozwiązanie prawne" jest tym samym chyba co zezwolenia lub licencja.
Chyba, że coś źle to kombinuję. :p
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ