Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
fxfreak
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2019, 15:29

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: fxfreak »

Czyli tak się skupiają, że od 28 nie rozdali ani jednego tokena. A wracając do strony, gdzie można odebrać 5 tokenów - znalazłem tam tylko takie informacje:

What is Crazy 911?
Crazy 911 lets you earn money by doing crazy stuff. This is a new form of social interaction, where people all around the world do things together. Its a way to have fun and enjoy life!

źródło:
http://crazy911.com/referrals/?ref=shareCTS-U4U

Dla mnie to straszny SCAM. I dziwię się co Wy reklamujecie.
"rynki nigdy się nie mylą - za to opinie, często"

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

fxfreak pisze:Czyli tak się skupiają, że od 28 nie rozdali ani jednego tokena. A wracając do strony, gdzie można odebrać 5 tokenów - znalazłem tam tylko takie informacje:

What is Crazy 911?
Crazy 911 lets you earn money by doing crazy stuff. This is a new form of social interaction, where people all around the world do things together. Its a way to have fun and enjoy life!
Według informacji na stronie rozdali... ponad 23 tys. tokenów:
https://www.dukascoin.com (do niej także znajduje się link w artykule)
W piątek ta wartość oscylowała w okolicy 4 tys. - uwaga... dane nie są aktualizowane w czasie rzeczywistym, więc odświeżanie strony co minutę nic nie da... ;)

Crazy 911 to aplikacja do community Dukascopy. Jeśli ich apka to scam, to wychodziłoby, że Dukascopy też? ;)
Nie pytaj mnie czemu ktoś to zaprojektował tak a nie inaczej. Sam jednak najpierw wszystko przetestowałem i działa. Choć przyznaję, przechodzenie na LP Crazy żeby pobrać aplikację, a potem na Dukascoin i z powrotem, jest niepotrzebnym skomplikowaniem. Projekt jest świeży i z pewnością doczekamy się aktualizacji.

Przy okazji...
fxfreak - multikonta są zabronione (alias RedManTrader), więc proszę zdecyduj, które będziesz używał.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fxfreak
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2019, 15:29

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: fxfreak »

Otwarty blockchain daje przede wszystkim możliwość sprawdzenia każdej transakcji.
Jest 25 adresów posiadających DUK+ więc na stronie wprowadzają w błąd:

https://etherscan.io/token/0x73f2651ea3 ... d600ab5ba7

Kolega z pracy zalogował się na moim komputerze :) brawo za inwigilację i bezpodstawne groźby :)

Sorry za pomyłkę, poprzedni adres wskazywał na inny token DUK+. Bez względu na pomyłkę w adresie dalej mam rację odnośnie kłamstwa ze strony Dukascopy.
"rynki nigdy się nie mylą - za to opinie, często"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ależ to nie ja rzucam oszczerstwa w postaci "to jest straszny SCAM" na podstawie wyglądu landing page'a ;) . Dodatkowo, jeśli tak kulturalną prośbę odebrałeś jako groźbę przy wypełnianiu obowiązków moderatorskich, to niestety nic nie poradzę ;).

Może "brak" zapisu transakcji wynika z tego, że wyemitowana została pula X coin'ów, które teraz są przydzielane wewnętrznie klientom i tym samym nie widnieją w blockchainie jako "dokonane transakcje"? Mała ilość transakcji może wynikać z polityki zaproponowanej przez Dukascopy, czyli warunku "utrzymania" 5 coin'ów jest nie sprzedawanie ich w ciągu 30 dni od ich otrzymania. Być może jest coś jeszcze?

No ale może faktycznie, szwajcarski licencjonowany bank i broker Forex, działający na rynku od 2006 roku, po akceptacji małego projektu ICO przez szwajcarski nadzór FINMA, postanowił oskubać biednych inwestorów... :)

Tutaj zapewne znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.
https://www.dukascoin.com/White-Paper.pdf?v=30-05
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

z tym scamem kolega troche pojechal :D a z brokerow fx to jeszcze o wlasnym krypto slyszalem od ironfx ale nie wiem czy to doszlo do skutku? nawet jesli to im akurat nie wroze sukcesu :D
jeszcze jest naga markets i ich naga moneta :D
https://thenagacoin.com/pl/
dalej cypr ale juz lepiej niz iron.....kto nastepny ??

Awatar użytkownika
fxfreak
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2019, 15:29

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: fxfreak »

https://coinmarketcap.com/currencies/naga/

dla porównania NAGA ma 49 187 adresów :) wrócę do tego tematu za jakiś czas
"rynki nigdy się nie mylą - za to opinie, często"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mówią, że jak się czegoś nie wie lub nie jest się pewnym, to najlepiej zasięgnąć informacji u źródła ;). Aby oszczędzić zbędnych spekulacji w tym wątku tak też zrobiłem. Zatem po kolei.

Tutaj znajduje się 39 adresów:
https://etherscan.io/token/0x73f2651ea3 ... d600ab5ba7

To są adresy klientów, którzy wypłacili DUK+ na swoje własne portfele, generując przy tym adresy. Jest ich stosunkowo niewiele, bo jak wcześniej wspominałem warunkiem utrzymania 5 darmowych coin'ów jest zachowanie ich przez co najmniej 30 dni od daty ich przyznania (pewnie po to żeby od razu się ich nie wyzbywano nie zaniżając ceny). Pozostali klienci, którzy trzymają DUK+ na kontach MCA, nie mają swoich indywidualnych adresów - do czasu transferu ich na własne portfele są przetrzymywane na adresach zbiorczych. Adresów zbiorczych jest kilka z podziałem na różne pule coinsów.

Dopiero w momencie wypłaty poza Dukascopy, tworzą się nowe adresy.
As soon as any new client opens an MCA account with the Bank, 5 Dukascoins will be credited to their custody subaccount. A custody subaccount is a type of bank account nominated in Dukascoins associated with the MCA account of the client. The client is able to transfer Dukascoins from their custody subaccount to their external crypto wallet in blockchain at any moment.
Każdy użytkownik widzi jednak na swoim koncie coiny i ma do nich dostęp. Na ten moment na stronie Dukascoin widać: 51'830 Dukascoins released

Zgodnie z modelem emisji DUK+ opisanym w PDF-ie do którego linkowałem wcześniej, 10 coin'ów dostaje Dukascopy, a 5 klient. Każdy może sobie policzyć ile kont zostało otwartych w przeciągu wybranego odcinka czasu.

Dane nie są aktualizowane w czasie rzeczywistym - aby otworzyć konto MCA w Dukascopy trzeba przejść standardową procedurę KYC + video identyfikację, na zasadzie jakbyśmy otwierali normalne konto w banku. Nie wystarczy podać adres e-mail + kliknąć w link ;). Stąd też "zbiorowość" w aktualizacji danych na stronie.

Potwierdzono także, iż konta MCA, w tym środki ulokowane w Dukascoins, objęte są szwajcarskim funduszem gwarancyjnym w wysokości 100% do kwoty 100 000 CHF.

Jeśli dla kogoś istotniejsza jest długość transakcji/adresów, niż gwarancja bezpieczeństwa, to faktycznie, Naga Coin czy Iron Coin będą ciekawsze (ach ta adrenalinka :D ).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Lubię Dukassa, ale oni czasami jak coś zrobią to sam nie wiem jak oni to rozkminiają ...
otóż w piątek na koniec dnia naliczyli kolosalne swapy na Eur/TRY na Longu ... a nie naliczyli na shortach



super ......
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

A może zbilansowali ze sobą? To, że swapy są kolosalne to nic dziwnego. Brokerzy przebijają się nawzajem. Rekord na TRY widziałem jakoś ok. -8500 punktów :D
W Dukasie wygląda to całkiem spokojnie: -1780 do +110.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:A może zbilansowali ze sobą? To, że swapy są kolosalne to nic dziwnego. Brokerzy przebijają się nawzajem. Rekord na TRY widziałem jakoś ok. -8500 punktów :D
W Dukasie wygląda to całkiem spokojnie: -1780 do +110.
co masz na myśli ?? Zbilansowali ??##

tylko proszę Cię nie mów, że to już teraz tak zostanie

-- sob 30-03-2019, 12:16 --

chyba czas zmienić brokera skoro tak bo widzę że Dukass już trochę tnie w h...
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ODPOWIEDZ