Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

oszkosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 19 sty 2015, 19:53

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: oszkosz »

Ja w życiu nie otworzyłbym rachunku u "rusków".

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

RobertK pisze:Cześć,
myślałem że w Dukascopy się to nie wydarzy, ale jednak - dzisiaj po raz pierwszy czuję, że zostałem "..." bez mydła :?

Para GBPNZD.
w nocy na dokładnie 30 sekund rozszerzyli spread na około 40 pipsów ściągając mi SL dokładnie na górce.

W zasadzie czasami się takie rzeczy zdarzają, nie jestem nowy i jestem przygotowany, ale jeśli zobaczycie - rynek był płaski jak diabli całą noc , a rozszerzenie spreadu było większe niż całodzienne ruchy. Co by było, gdyby były jakieś dane - spread by się rozjechał na 400 pipsów?

Reklamacja nie uznana - wg Dukascopy wszystko jest w porządku. Spread widoczny na wykresie tickowym, więc umywają ręce.
Piszę dla zwrócenia uwagi nowym klientom, dotychczas takiego czegoś spodziewałem się u mniejszych i mniej renomowanych brokerów, którzy z założenia mają mniej dostawców płynności :oops:
w każdym razie - powodzenia
W Dukascopy poznikały świece na minutówkach z tego okresu na GBP/NZD.U innego broka sprawdzałem i nie było takiego rozjazdu.Jedyny pozytyw,że widać to na wykresach.Mam nadzieje ,że na top parach to się nie zdarzy.Na tej parze w Dukasie często się zdarza.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

@RobertK

Takiego stopa wytnie wszędzie, nie muszę mieć konta w Dukasie żeby to wiedzieć. Jeszcze jak by wycięło w środku dnia bez danych to ok, ale o 23 normalka. Dlatego "stop loss jest dla małych dziewczynek" :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

To jest w ogóle niepoważne gadanie, że "broker wyciął" w wypadku Dukasa. Zgadzam się, że jeśli chodzi o detalistów jak my - Dukas ma inne standardy, ale jak ktoś mówi, że ECN mu specjalnie wyciął zlecenie świadczy, że nie nauczyliście się tutaj niczego. spread to różnica między ostatnim zleceniem sprzedaży, i pierwszym zleceniem kupna - lub odwrotnie - zależy czy masz L czy S. Żeby rozszerzyć spread trzeba po prostu zdjąć czekające zlecenie nad którym jest duża luka cenowa. Złożenie takiego zlecenia to ustawienie się po którejś stronie spekulantów, a broker nie po to wywala w sroc kasy by być spekulantem, tylko BY BYĆ KASYNEM. Czyli mieć całkowicie bezpieczny, stabilny zysk. Broker zarabia na obrocie, "ruski" Dukascopy ma go tyle, że nie musi się łaszczyć na głupiego SL za parę lotów, takie rzeczy zrobi MM który musi animować rynek bo podaje nierealne spready na których - gdyby nie kantował to by tracił, i musi udawać innych graczy, by symulować spread taki jaki obiecuje. Dukas nie realizuje zleceń drobnicy w czasie rzeczywistym bo musi je grupować, ale ma tylu dostawców płynności, że wdawanie się w spekułę jest po prostu głupim ryzykiem. To jeden z najbardziej renomowanych brokerów na rynku. Nawet jeśli główny udziałowiec ma na imię Wania, to brok ma wszelkie gwarancje i spełnia wszelkie standardy szwajcarskiego nadzoru bankowego.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Nendo

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

... i się mi podoba twój wpis :wink:

-- 23 cze 2018, 15:05 --
sardo nunspa pisze:. Dlatego "stop loss jest dla małych dziewczynek" :wink:
... ooo i ten wpis mi się podoba ... :wink:

... i dodam sam z siebie że mam gdzieś R:R jako koncepcję

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Co do Stop Lossa się nie wypowiem, ale pomyślcie racjonalnie - broker przez pół dnia wywala wolumen ryzykując że ktoś go przejmie i cena ruszy w niekorzystną dla broka stronę tylko po to, by w nocy ściągnąć parę PLN ze Stopów. Jaki będzie miał z tego zysk skoro sam sobie nie może dać lewara?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Nendo

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

T-REX pisze:Co do Stop Lossa się nie wypowiem, ale pomyślcie racjonalnie - broker przez pół dnia wywala wolumen ryzykując że ktoś go przejmie i cena ruszy w niekorzystną dla broka stronę tylko po to, by w nocy ściągnąć parę PLN ze Stopów. Jaki będzie miał z tego zysk skoro sam sobie nie może dać lewara?
nikt nie gania SL detalistów, one giną niechcący w ferworze walki większych rybek

oszkosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 19 sty 2015, 19:53

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: oszkosz »

Bayu bayu będziesz w raju.
A inwestor stracił swoje pieniądze i o to chodzi w tej zabawie.
I nie opowiadajcie mi o szwajcarskich regulacjach.
Gdzie one były jak "spred" się cudonie rozszeżył.
oszkosz

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

Trochę sprecyzuję o co mi chodziło gdy byłem trochę rozczarowany zachowaniem brokera, gdyż mój wpis pobudził emocje. Opisałem sytuację (fakt) bardzo powiększonego spreadu na zupełnie płaskim rynku dla przestrogi nowych, młodszych traderów, żeby zwracali na to uwagę nawet u renomowanych brokerów.

Jak już wspomniałem nie jestem nowy w branży i wiele rzeczy widziałem. Teraz to już jest pięknie w porównaniu z tym co działo się lata temu. Może dlatego też bardziej zabolało mnie zdarzenie.

Napisałem, że "ściągnięto mi SL na górce", doprecyzuję:
SL miałem ustawionego 15 pipsów niżej, ale zrealizowano go dokładnie na górce (15 pip wyżej niż był ustawiony) - stąd moje zdenerwowanie.
Czyli wyglądało to tak- o pewnej godzinie spread rozjechał się na 30 sekund na 40 pipsów "bez przejscia" - jest 3 pipsy...jest 40 pipsów - tak po prostu.
A ponieważ SL miałem "pomiędzy" - zrealizowano mi go na maksie :D
Nie było 4...6...8...15...25... spreadu, więc nikt mi nie powie że było jakieś duże zlecenie. W zasadzie nie można było zamknąć mi SL niżej, bo wg brokera "nie było takiej ceny" (w spreadzie ustalonym przez niego/dostawców płynności).

Rozumiem, że na danych jest inaczej - efekt wodospadu, trudno zapanować nad ceną i spreadem przez co "coś tam się dzieje", ale tutaj ewidentnie zrobiono lukę cenową spreadem. Czy zrobił to Dukas czy dostawca płynności? W zasadzie nie obchodzi mnie to - podpisując umowę z Dukasem, to on odpowiada za poczynania podwykonawców.

@ADASKO2012
rozjazdu w tym spreadzie nie widać na wykresie 1 minutowym a nawet 3-tickowym.
jest on widoczny tylko na wykresie 1-tickowym na platformie dukasa :D


I teraz odniosę się do wpisu innych kolegów (którzy najprawdopodobniej żartowali). Ponieważ to forum czytają również osoby niedoświadczone warto podkreślić:

Wg mnie:
1. SL to podstawa - czasami zdarzą się dziwne zagrywki, jednak na dłuższą metę może Was to uratować przed ogromnymi stratami. Trzeba znać swój poziom/ próg wyjścia, żeby określić zawczasu ile można stracić. SL może być ustawiony bardzo daleko, ale wg mnie ZAWSZE musi być.

oszkosz
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 19 sty 2015, 19:53

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: oszkosz »

Opis kolegi RobertK jasno pokazuje że nie było żadnego mitycznego zlecenia /zbierającego "sele".
Kasa poszła w p..... ,a gdyby pozycja była gruba 70 - 80 % oll inn?
Abstrahuję tutaj od Stop loss bo to inna kwestia,jasno wyjaśniona.
Pozdr

ODPOWIEDZ