Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

https://forexclub.pl/metatrader-4-dukascopy/

wlasnie czytam ze juz wprowadzili mt4 ale na demo ? kiedy na realu ?

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

forex-trader

Dokładnie tak! :)
Właśnie dziś MT4 zadebiutowało na kontach DEMO w Dukascopy. Kilka różnic jest, ale prawdopodobnie z czasem będą niwelowane w miarę możliwości technicznych.

Odnośnie debiutu na kontach Live - informacja jest w artykule... ;) To na razie wstępna data, ale jak wszystko będzie OK, to zostanie utrzymana.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

xXx
Gaduła
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: 06 lut 2011, 09:03

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: xXx »

Czy ktos wie co ich sklonilo do wprowadzenia mt4?
co z JForex?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

xXx pisze:Czy ktos wie co ich sklonilo do wprowadzenia mt4?
co z JForex?
Sprawdziłem to Demo MT4 i nie da się zalgować z konta założonego normalnie na jforex. Na dodatek są 2 osobne linki na stronie głównej dukascopy do zakładania konto, konto MT4 chyba jest całkowicie innym kontem i nie będzie można się zalogować z dotychczasowego konta jforex. Tak mi sie wydaje. To będzie całkowicie inne konto chyba... Ale nie wiem jeszcze. Szkoda by myślałem że będzie można np pobrać raport z MT4 albo podpiąć do myfxbook, ale wygląda na to że nie.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Napewno tak jest, bo zupełnie inne są loginy ;). Na JForex masz loginy literowe, a na MT4 liczbowe. Mało tego, wszystkonchodzi na osobnych serwerach.

Czemu wprowadzili MT4? Bo traderzy tego chcieli od wielu lat ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

iaaf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 29 sty 2009, 15:23

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: iaaf »

Prowizja (<5000 S):
- jForex: 35
- mt4: 9

Jest drożej, ale chyba też na stronie forexclub w jednym przypadku podali prowizję w jedną stronę, a dla mt4 już przemnożyli przez 2. Czy może jednak jest prawidłowo i prowizja wyniesie aż: 18 dolarów (raczej niemożliwe i stawiam na błąd na stronie) :?:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Dane są zaczerpnięte z Dukascopy, ale diabeł tkwi w szczegółach ;). Dukascopy dla MT4 podało tabelę w lotach (100 000), a dla JForex w milionach (1 000 000), gdzie przy lotach w MT4 dane zostały podane przez brokera za całego lota (otwarcie + zamknięcie), a na JForex podawali za obrót (tylko za otwarcie). Ujednolicimy "stare" tabele do lotów jeszcze dzisiaj (loty występują w Dukasie od niedawna)

Czyli jest to:
- 3,5 $ dla JForex za stronę
- 4,5$ dla MT4 za stronę

Czyli drożej o ok. 1/4. Zobaczymy jak długo te stawki zostaną utrzymane.

-- czw 07-06-2018, 12:28 --

Edit:
Ujednoliciliśmy wszystkie tabele z prowizjami podając wartość dla 1.0 lota za stronę.

Uczulam, że w Dukascopy cały czas jest to pomieszane, ale obiecali to skorygować w ciągu najbliższego czasu :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ktoś testuje sygnały z https://www.dukascopy.com/fxcomm/signal_provider/ ? Da radę zbudować strategie z tego w Dukascopy żeby zebrać kilka sygnałów i... samemu nic nie robić ? Dziwnie to brzmi...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

-rookie- pisze:Ktoś testuje sygnały z https://www.dukascopy.com/fxcomm/signal_provider/ ? Da radę zbudować strategie z tego w Dukascopy żeby zebrać kilka sygnałów i... samemu nic nie robić ? Dziwnie to brzmi...
Nigdy to nie jest takie proste. Czy to sygnały z MQL, eToro, ZuluTrade czy inne niezależne... Zawsze musisz monitorować co robią trejderzy, poznać ich mocne i słabe strony, rotować sygnały itd..
Zresztą widać to po ilości traderów śledzących sygnały na Live. Nie ma ich specjalnie dużo. Popatrz sobie na DD czy takowe Cię zadowalają. Niektórzy gridują, uśredniają i stosują inne ryzykowne strategie, aby tylko wygrać w konkursie.

W przypadku innych serwisów bywa podobnie - inkasują % od obrotu, albo za abonament, więc ostateczny wynik nie jest specjalnie istotny.

btw. na #4 StevenSegal z Polski :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

Cześć,
myślałem że w Dukascopy się to nie wydarzy, ale jednak - dzisiaj po raz pierwszy czuję, że zostałem "..." bez mydła :?

Para GBPNZD.
w nocy na dokładnie 30 sekund rozszerzyli spread na około 40 pipsów ściągając mi SL dokładnie na górce.

W zasadzie czasami się takie rzeczy zdarzają, nie jestem nowy i jestem przygotowany, ale jeśli zobaczycie - rynek był płaski jak diabli całą noc , a rozszerzenie spreadu było większe niż całodzienne ruchy. Co by było, gdyby były jakieś dane - spread by się rozjechał na 400 pipsów?

Reklamacja nie uznana - wg Dukascopy wszystko jest w porządku. Spread widoczny na wykresie tickowym, więc umywają ręce.
Piszę dla zwrócenia uwagi nowym klientom, dotychczas takiego czegoś spodziewałem się u mniejszych i mniej renomowanych brokerów, którzy z założenia mają mniej dostawców płynności :oops:
w każdym razie - powodzenia

ODPOWIEDZ