Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Adam, ja handluję po zleceniach Market, ale SL/TP przy kilku kontraktach na DAX-ie realizuje mi z minimalnymi poślizgami, zarówno na +, jak i na -. Może ktoś jeszcze się wypowie.
-rookie- pisze:raposo, co to za identyfikacja wideo przy założeniu konta w Dukascopy Bank? Kamera w laptopie, jakieś połączenie online, o co chodzi w tej weryfikacji wideo?
Weryfikacja tożsamości, o czym decydują już szwajcarskie przepisy (dlatego w D. Europe tego nie ma).

Wcześnie opcje były dwie:
- wysłać pocztą ksero dowodu potwierdzone notarialnie (ok. 10 zł u notariusza),
- jechać do Genewy :)

Obie niezbyt wygodne. Teraz pojawiła się trzecia możliwość, czyli weryfikacja poprzez wideo.

Konto mam od dawna, więc w praktyce tego nie przechodziłem, ale kiedyś zakładając konto u niemieckiego brokera też takie coś mieli. Łączysz się z pracownikiem firmy na video-czacie, weryfikuje on Twoje dane, po czym pokazujesz do kamerki swój dowód :). Wszystko trwało z 2 minuty. Zdecydowanie szybciej niż wycieczka do notariusza, czy wycieczka do Szwajcarii.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, dzięki. Chyba trzeba będzie się przenieść z Dukascopy Europe do Dukascopy Bank.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

No to swapy mają piękne.10 lotów na sprzedaż eurusd i 1200 złotych za 2 dni pobrane.Na kupno oddadzą ,ale jednak sporo.

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

Cześć mam pytanie do osób zaznajomionych w temacie:
posiadam konto W Dukasie w PLN.
Czy istnieje możliwość "przewalutowania" już istniejącego konta?
Tzn. Zmiany waluty np. z PLN na Euro/Dolary wraz ze zgromadzonymi oszczędnościami? Jeśli tak, to ile taka operacja kosztuje. jakie są koszty, ile to trwa i ile razy w roku można to wykonać?

Czy ktoś z Was już takie coś robił, a jeśli tak, to jak poszło?

Czy może trzeba pieniądze wypłacić, zmienić walutę prowadzenia konta i wpłacić pieniądze już w tej walucie?

Dzięki za odpowiedzi,
Robert

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Przewalutować konta nie możesz. Możesz za to otworzyć subkonto w drugiej walucie i przewalutować środki zlecając transfer wewnętrzny między nimi.

Wysokość opłat uzależniona jest od kwoty:
https://www.dukascopy.com/swiss/pl/abou ... eyExchange

Przez całą procedurę przeprowadzi Cię Twój account manager - wystarczy napisać do niego maila ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

Dzeki,
mój Acc Man wyjechał na kilka dni, więc postanowiłem dopytać na forum :D
Kolejne pytanie w związku z Twoją odpowiedzią- po stworzeniu subkonta i przelaniu pieniędzy będę niejako handlował na subkoncie, tak? w takim razie dukas może mnie obciążyć kosztami za utrzymanie konta na którym nie handluję, tego głównego?
Czy stworzenie subkonta jest płatne (poza prowizją za przewalutowanie oczywiście)?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie, subkonto to inaczej drugie, zwyczajne konto :). Opłata naliczana jest w przypadki braku aktywności ze strony klienta, a na drugim koncie będziesz handlował, prawda? :)
Dodatkowo, na tamtym rachunku prawdopodobnie nie zostawisz żadnych środków, a jeśli nie planujesz juz go używać to możesz je zamknąć ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

Żyjąc Polsce, płacąc tu rachunki i podatki, raczej nigdy nie zamknę mojego rachunku w PLN.
Choćby po to żeby wypłacić oszczędności będzie mi ono potrzebne, żeby przewalutować je znów z eur/usd i przelać już jako złotówki do mojego banku.

Pomimo prowizji dukasa, chyba jest to bardziej opłacalne niż otwieranie konta walutowego w moim banku/ przelaniu eur/usd/ wypłaceniu tych pieniędzy i zamianie ich w kantorze na złotówki :D

ehhh, inwestor to ma ciężko - tyle możliwości, tyle analiz i jak tu wybrać tą właściwą :wink:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pisałem kiedyś z Account Manager i napisał mi że jeśli wypłace wszystkie środki z konta wtedy nic nie będzie naliczane, nie będę płacił za brak aktywności. W XM z kolei jak spytałem o to samo to mi napisali że albo zamkne konto albo mi będą naliczali prowizje za brak aktywności ( co jest według mnie absurdem, bo nabiją mi debet czy jak ). W tickmill też po wypłaceniu nie ma pobieranych prowizji za brak aktywności na rachunku JEŚLI WYPŁACISZ WSZYSTKO. Wiem bo już sprawdzałem. No ale wracając do DUKASCOPY !!! Nie sprawdzałem tego , ale pytałem opiekuna konta, i tak mi napisał, że po wypłaceniu wszystkiego z konta nie będzie nic naliczane. I to wystarczy. Nie trzeba zamykać konta.

Wysłałem takiego maila 9 lutego 2018
Witam. W jaki sposób można zamrozić konto żeby nie płacić prowizji za brak aktywności? Chciałbym na jakiś czas całkowicie przestać handlować, wystarczy wypłacenie z konta wszystkich środków?
Pan Radosław Rudnicki opisał
Dzień dobry,
Tak, wystarczy wypłacić wszystkie środki bez zamykania rachunku.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wszystko zależy od opcji ;). Bank też można zmienić.
Teraz mam konto w PLN, ale wcześniej jak miałem EUR to wypłata na walutowe (Kantor Alior Banku, prowadzenie darmowe), potem wypłata w oddziale i wymiana waluty w kantorze - wychodziło najtaniej. Teraz są jeszcze kantory on-line i powinno wychodzić podobnie.

edit:
W XM też nie naliczają debetu. Wiem, bo mam tam z 10 kont.
W DB też mam konto z zerowym stanem od dawna - nic nie naliczają.
Tyle, że w obu przypadkach, tak czy inaczej, po pewnym czasie dezaktywują Ci rachunek.

Ideą opłaty za brak aktywności jest "wyczyszczenie" konta z zalegających groszy, aby nie musieć go do końca życia rozliczać w systemie brokera, a nie żeby ograbić klienta ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ