Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

https://www.dukascopy.com/swiss/english ... echnology/
Nie wiem jak działa ten mechanizm, ale nie spotkałem się jeszcze z odrzuceniem albo niezrealizowaniem zlecenia. Następują małe poślizgi, a podczas danych nawet spore luki ale zlecenia są aktywowane w punkcie ich ustawienia, kwestia tylko gdzie one zostaną zrealizowane. Zazwyczaj są realizowane od razu kiedy jest/pojawi się płynność. Pozostaje jeszcze kwestia dużych pozycji, takich na kilkadziesiąt milionów w przypadku walut. Duże pozycje są dzielone na mniejsze i obcinane do zleceń pojawiających się aktualnie w tabeli. Jeśli chcesz otworzyć pozycje na 25.000.000 to przy otwarciu podzieli Ci ją na kilka części na przykład 5 x 5.000.000 i otworzy po różnych cenach, jeśli po drugiej stronie nie ma oferty przeciwstawnej o takiej wielkości, albo gdy na DAX chcesz otworzyć 1000 kontraktów, a głębokość rynku jest tylko 100/100 i tylko takie zlecenia lądują w tabeli, to otworzy maksymalnie pozycje na 100 kontraktów. I to samo dzieje się kiedy chcesz zamknąć pozycje. Jeśli nie ma zlecenia przeciwstawnego to albo platforma nie zareaguje, albo zamknie pozycje częściowo. I na kolejnym ticku lub poziomie znowu część, albo już całość, zależy czy po drugiej stronie jest "miejsce do realizacji". Testowałem też bardzo duże pozycje na indeksach, ropie. Czasami w ogóle mi nie chciało ich zamknąć choć klikałem bez przerwy i dopiero kilka sekund później platforma reagowała i mi je zaczęło zamykać. Tak jak napisałem na początku. Nie wiem dokładnie jak to działa, więc załóż sobie demo i sam sprawdź. Demo działa chyba tak samo jak realne konto, tak samo są realizowane zlecenia, bo właśnie na demo miałem takie sytuacje.

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

W jaki sposób mogę znaleźć/dodać poziom ceny, przy której zawarłem transakcję?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

HubertK pisze:W jaki sposób mogę znaleźć/dodać poziom ceny, przy której zawarłem transakcję?
W załączniku masz screen pokazujący co masz zrobić, a to opis:
1. Klikasz w górnym menu TOOLS ( pewnie masz polskie menu, więc Narzędzia )
2. Preferences
3. Otwiera się okienko i zmieniasz na zakładkę CHART, na dole masz pokazane jak trzeba pozaznaczać pola żeby pokazywało na wykresach twoje transakcje.

A historie transakcji na rachunku zobaczysz klikając na PORTFOLIO ( też górne menu, trochę w lewo ) > PORTFOLIO STATEMENT albo POSITION REPORT.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Instrukcja obsługi PDF w języku polskim dostępna jest tutaj:
https://www.dukascopy.com/media/pdf.php ... ank_PL.pdf

-- czw 13-10-2016, 16:21 --

Rejestracja w Dukascopy Bank została w znaczny sposób uproszczona. Koniec z notariuszami, kurierami, drukowaniem pliku dokumentów. Teraz wszystko załatwimy on-line, a konto zostanie otwarte nawet w ciągu godziny.

http://forexclub.pl/uproszczona-rejestr ... copy-bank/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Dzięki za odpowiedź, ale nie zrozumieliśmy się. Chodzi mi o to, by na wykresie moja zajęta pozycja była pokazana na wykresie tj. w załączniku przerywana zielona linia. To samo tyczy się zleceń oczekujących. PDF przejrzałem, nic nie ma na ten temat.
Jeśli nie ma takiej opcji to zastanawiam się jak scalperzy sobie radzą. :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Hubert, JForex to nie MT4 więc nie oczekujmy, że wszystko tam będzie takie samo :). W JForex zaznaczane jest dokładne miejsce zajęcia pozycji poprzez "małą strzałkę" + ew. etykietę pozycji, podczas, gdy na MT4 masz właśnie nakreślony sam poziom na którym pozycja została otwarta.
Można sobie przy scalpingu puściś samodzielnie horizontal line w tym miejscu ale fakt faktem, że scalper na to nie będzie miał czasu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ale zlecenia oczekujące w tym SL i TP są widoczne, tylko trzeba włączyć ENTRY ORDERS & STOP ORDERS w ustawieniach - na tym obrazku który zamieściłem wyżej masz te ustawienia. Tak samo nie ma linii spreadu, tylko trzeba wejść na wykres tickowy, żeby to zobaczyć. Musisz się przyzwyczaić do JForex.

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Przyznam szczerze, że naprawdę ciężko będzie się przerzucić głównie z tego względu. Za każdym razem zaznaczać sobie miejsce, w którym się weszło... porażka. :roll:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

HubertK pisze:Przyznam szczerze, że naprawdę ciężko będzie się przerzucić głównie z tego względu. Za każdym razem zaznaczać sobie miejsce, w którym się weszło... porażka. :roll:
Zrób zrzut ekranu platformy JForex, pokaż jak to wygląda u Ciebie, bo kompletnie nie wiem o co Ci chodzi. Pokaż to na platformie JForex. Masz w załącznikach to co widać u mnie. JForex różni się od MT4. Na wersji 2.45.58 zlecenia powinny być tak samo widoczne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Chodzi o brak poziomej linii pokazującej level wejścia w pozycje. Jest "tylko" dokładny punkt w którym pozycja została zawarta. I faktycznie tego włączyć sie nie da ale za to masz zaznaczony punkt, czego nie ma na MT4. Jak to w życiu - cos za cos ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ