Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

MrYogi pisze:
ImSoCute pisze:prowizja 50$ dla 1 lota dla konta o wartosci 5K? to chyba delikatne przegiecie. w takim wypadku na pewno duzo lepszym wyborem jest MM.
I tak to niska prowizja :] bo tylko średnio 0.5 pipsa. Pamiętaj że oni się nastawiają na większych klientów.

Ps. u nich 1 lot to 1.000.000 a nie 100.000 :]
Tak jak napisal MrYogi, dla kont miedzy 5 a 10k $ wychodzi prowizja 0.5 pipsa w jedna strone. W dwie strony to juz 1 pips. Na kontach powyzej 50k prowizja juz tylko 0.18 pipsa w jedna strone (0.36 w dwie strony).

@MrYogi
Moim zdaniem bledem jest napisanie:
MrYogi pisze:u nich 1 lot to 1.000.000 a nie 100.000 :]
1 lot to tradycyjnie 100k jednostek waluty bazowej ("Minimum trading size for most deals is usually 100,000 units of base currency, which is a standard "lot"").

U Dukasa wartosc zlecenia podaje sie w milionach, ale to wcale nie znaczy, ze posluguja sie oni jakas zmieniona definicja lota. Jak sami pisza na stronie http://www.dukascopy.com/swiss/english/ ... _accounts/
Lot Size

The minimal acceptable order size is 100,000 units of the primary currency.

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

edit:
Widzę, że koledzy mnie ubiegli :).
forex pisze:Moim zdaniem bledem jest napisanie: MrYogi napisał:
u nich 1 lot to 1.000.000 a nie 100.000 :]
Zgadzam się, trzeba zachować jakąś standaryzację, a nie że loty są różne. To samo tyczyłoby się pipsów. Niby przyjmuje się, że minimalna zmiana kursu to 1 pips jednak co, gdy mamy dokładność do 5 miejsc po przecinku? Też wypadałoby to sprecyzować jako 1 pips = 0.00010.
forex pisze:Tak jak napisal MrYogi, dla kont miedzy 5 a 10k $ wychodzi prowizja 0.5 pipsa w jedna strone. W dwie strony to juz 1 pips.
Skalperzy nie powinni mieć jednak problemu z zapałaniem się do niższego pułapu prowizji przy wygenerowaniu odpowiedniego obrotu > 100 lotów miesięcznie i wtedy wchodzi prowizja 3.6 pips. Minimalnym wolumenem wychodzi jakieś 4-5 pozycji dziennie, a to raczej nie tak dużo.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
crocopip
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 807
Rejestracja: 24 cze 2009, 23:24

Nieprzeczytany post autor: crocopip »

Panowie,

mam kilka autorskich wskaźników które chciałbym używać na platformie Ducascopy. da się je jakoś przerobić pod ta platformę?

totalnie nie znam się na programowanu.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

crocopip pisze:da się je jakoś przerobić pod ta platformę?
Teoretycznie się da. Istnieje konwerter dzięki któremu można "przepisać" automaty i wskaźniki z MQL na Javę ale słyszałem, że nie zawsze działa to jak trzeba (zależy co jest w kodzie).
http://www.dukascopy.com/swiss/english/ ... converter/
Jeśli się nie uda to pozostaje komuś zlecić poprawę kodu lub napisanie wskaźnika od podstaw...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
crocopip
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 807
Rejestracja: 24 cze 2009, 23:24

Nieprzeczytany post autor: crocopip »

raposo pisze:
crocopip pisze:da się je jakoś przerobić pod ta platformę?
Teoretycznie się da. Istnieje konwerter dzięki któremu można "przepisać" automaty i wskaźniki z MQL na Javę ale słyszałem, że nie zawsze działa to jak trzeba (zależy co jest w kodzie).
http://www.dukascopy.com/swiss/english/ ... converter/
Jeśli się nie uda to pozostaje komuś zlecić poprawę kodu lub napisanie wskaźnika od podstaw...

dzięki za odp.

bawiłem się tym konwerterem i nic mi z tego nie wyszło.

no cóż zgłoszę się do programistów wobec tego.

pozdrawiam
c

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wielu z Was się pewnie ucieszy ;).
Dukascopy z dniem dzisiejszym wprowadziło Betę MT4.
http://www.dukascopy.com/swiss/english/ ... emo_login/
(dostępna to ściągnięcia tu na dole strony)
MT4 dostępny jest tylko i wyłącznie dla kont demo.

Podkreślam, że jest to dopiero świeża wersja beta więc może nie działać poprawnie (np. widzę, że nie można póki co nawet otworzyć pozycji) i nie należy się sugerować kwotowaniami, spreadami czy warunkami (dostępne mikroloty) ponieważ mogą się one różnić od tych, które faktycznie obowiązują na rachunkach rzeczywistych.
Więcej szczegółów zarówno dot. aspektów technicznych jak i samej oferty już wkrótce.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.

Zajebisty news Raposo!!! Tak myślałem, że wprowadzą MetaTradera ale bardziej myślałem o MT5 niż MT4. Ciekawy jestem jak to będzie banglać ;)

Dzięki za newsa :)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

MaRCHeW pisze:Witam.

Zajebisty news Raposo!!! Tak myślałem, że wprowadzą MetaTradera ale bardziej myślałem o MT5 niż MT4. Ciekawy jestem jak to będzie banglać ;)

Dzięki za newsa :)

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Nie wiem czy sie cieszyc. Do tej pory Dukascopy byl skoncetrowany na kliencie instytucjonalnym i trzeba przyznac, ze naprawde byli dobrzy w tym co robili. Ostatnio staraja sie tez przyciagnac klienta detalicznego, ale czy nie bedzie sie to wiazac z obnizeniem standardow? MT4 nie jest profesjonalna platforma. Obawiam sie, ze po jej wprowadzeniu przez Dukasa zaczna sie znane problemy, tj. bad ticki, rekwoty, niezrealizowane zlecenia, problemy z lacznoscia, itp. Wizerunek brokera moze na tym ucierpiec.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

forex pisze:Ostatnio staraja sie tez przyciagnac klienta detalicznego, ale czy nie bedzie sie to wiazac z obnizeniem standardow? MT4 nie jest profesjonalna platforma. Obawiam sie, ze po jej wprowadzeniu przez Dukasa zaczna sie znane problemy, tj. bad ticki, rekwoty, niezrealizowane zlecenia, problemy z lacznoscia, itp. Wizerunek brokera moze na tym ucierpiec.
Też jestem ciekaw jak sobie z tym wszystkim poradzą. Myślę jednak, że nie pakowaliby się w MT4, gdyby nie mieli jakichś pomysłów na uporanie się z popularnymi problemami tej platformy. Wydaje mi się też, że sami detaliście wymusili w pewien sposób wprowadzenie MT4, o czym świadczą wcześniejsze dzieła takie jak most mt4-jforex czy konwerter java - MQL4. I należy pamiętać, że to będzie tylko platforma opcjonalna, dodatkowa, a nie główna, która ma zastąpić poprzednie.
Postaram się jak najwięcej z nich wydusić w tym temacie... ;)
Ostatnio zmieniony 10 gru 2009, 20:47 przez raposo, łącznie zmieniany 1 raz.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

zag
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:28

Nieprzeczytany post autor: zag »

jakie oni maja zabezpieczenia dla depozytow, nigdzie nie widze zadnego info

ODPOWIEDZ