Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

reptile pisze:MT4/JForex Clients Bridge
Pozwolę sobie dodać, że most działa i to całkiem nieźle choć warto pierw pobawić się na demie i niestety nie jest idealny (problem powstaje np. przy rekwotowaniach) choć też nie ma co się dziwić skoro samo MT4 perfecyjne nie jest :). Wciąż pojawiają się nowe wersje. Mamy już przygotowany jego polski opis z instrukcjami oraz dużo, dużo więcej, co niebawem wkrótce udostępnimy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
faflik
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 27 gru 2007, 16:58

Nieprzeczytany post autor: faflik »

Założyłem sobie demko na dukasie żeby zobaczyć jak to jest na tych ECN-ach. Mam dwie transakcje, co do których nie potrafię sobie wytłumaczyć dlaczego w historii mam to co mam. Chodzi mi o longa usd/jpy i shorta eur/gbp. Oba zlecenia zamknięte z palca, SL były ustawione ale dalej od ceny. Dlaczego obie te transakcje mam rozliczone tak jak w załączniku?
Precyzując pytanie: dlaczego moje zlecenie SL, które nie zostało uaktywnione przez cenę, w jednym przypadku obciążyło rachunek, a w drugim go uznało ?


Edit:

Jeszcze jedno. Dlaczego za każdym razem jest tak, że jak wejdę w historię to mam w niej inne wartości dla zamkniętych już transakcji?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Bo zamykasz krzyżowo, tj. nie po prostu, a poprzez otwarcie przeciwnej pozycji, która znosi poprzednią.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
faflik
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 27 gru 2007, 16:58

Nieprzeczytany post autor: faflik »

Nievinny pisze:Bo zamykasz krzyżowo, tj. nie po prostu, a poprzez otwarcie przeciwnej pozycji, która znosi poprzednią.
Na zdrowy rozsądek tak powinno być, jeżeli cena uderzyła by w SL i aktywowała zlecenie oczekujące.
Zrobiłem sobie mały test.
Otworzyłem short eur/gbp, ustawiłem dla niego SL (przeciwne zlecenie oczekujące, inaczej nie da rady). Po chwili anulowałem SL i zamknąłem shorta z palca.
Za co zapłaciłem 8,36?
Commission od oczekującego jestem w stanie zrozumieć.
Przyznaje się, że pierwszy raz mam styczność z platformą ECN i mogę czegoś nie wiedzieć. Odpowiedzi na te pytania mogą być oczywiste, ale ich nie rozumie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

faflik pisze:
Nievinny pisze:Bo zamykasz krzyżowo, tj. nie po prostu, a poprzez otwarcie przeciwnej pozycji, która znosi poprzednią.
Na zdrowy rozsądek tak powinno być, jeżeli cena uderzyła by w SL i aktywowała zlecenie oczekujące.
Zrobiłem sobie mały test.
Otworzyłem short eur/gbp, ustawiłem dla niego SL (przeciwne zlecenie oczekujące, inaczej nie da rady). Po chwili anulowałem SL i zamknąłem shorta z palca.
Za co zapłaciłem 8,36?
Commission od oczekującego jestem w stanie zrozumieć.
Przyznaje się, że pierwszy raz mam styczność z platformą ECN i mogę czegoś nie wiedzieć. Odpowiedzi na te pytania mogą być oczywiste, ale ich nie rozumie.
Wszystko jest w porzadku. Po prostu pozycje sa rozliczane na koniec dnia WZGLEDEM Settl.Price. Zeby wyliczyc faktyczny zarobek/strate na danej pozycji otwartej i zamknietej tego samego dnia trzeba zsumowac P/L Gross dla otwarcia i zamkniecia pozycji.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Wszystko jest w porzadku. Po prostu pozycje sa rozliczane na koniec dnia WZGLEDEM Settl.Price
Czyli trzeba poczekać na koniec dnia i na zaknięciu jest to rozliczone?.Czyli jest mówiąc bardzo nieładnie na sztywno?.

Pozdro.

Ps. też na tym się łapałem tylko na innej platformie.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

zz pisze:
Wszystko jest w porzadku. Po prostu pozycje sa rozliczane na koniec dnia WZGLEDEM Settl.Price
Czyli trzeba poczekać na koniec dnia i na zaknięciu jest to rozliczone?.Czyli jest mówiąc bardzo nieładnie na sztywno?.

Pozdro.

Ps. też na tym się łapałem tylko na innej platformie.
Jak na sztywno? Po prostu zarowno otwarcie i zamkniecie jest rozliczane wzgledem pewnego kursu referencyjnego. Jest to zabieg czysto ksiegowy i nie ma wplywu na zysk/strate z transakcji. Equity jest aktualizowane na biezaco, wiec nie ma zadnego blokowania kasy. Jest to wylacznie kwestia prezentowania rozliczenia pozycji w raporcie. Rozumiem, ze nie kazdemu ten sposob prezentacji wynikow pasuje, ale wbrew pozorom jest w tu logika i konsekwencja. W Dukasie w dni robocze o 23:00 nastepuje rozliczenie portfela. Zamykane sa po kursie Settl.Price (oczywiscie zaleznym od konkretnej pary walutowej) WSZYSTKIE pozycje. Pozycje, ktore zostaly zamkniete w ciagu dnia nie sa odnawiane, natomiast pozycje niezamkniete sa otwierane ponownie, ale po kursie Settl.Price skorygowanym o koszty rolowania (swap).

Mam nadzieje, ze wyjasnilem o co chodzi. Jesli ktos nadal ma jakies watpliwosci, to najlepiej, zeby otworzyl rachunek demo i sam sie przyjrzal jak to dziala.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Wkrało się nieporozumienie.Jeżeli depozyt Masz w innej walucie niż transakcje zamknięta wtedy do zamknięcia dnia Tobie pracuje ta opozycja.Dopiero po rozliczeniu dziennym jest sztywno.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

zz pisze:Wkrało się nieporozumienie.Jeżeli depozyt Masz w innej walucie niż transakcje zamknięta wtedy do zamknięcia dnia Tobie pracuje ta opozycja.Dopiero po rozliczeniu dziennym jest sztywno.

Pozdrawiam.
Tak, to prawda, ze przeliczenie zysku/straty na walute w jakiej prowadzony jest portfel nastepuje w momencie dziennego rozliczenia. W dluzszym terminie nie ma to znaczenia, bo raz sie zyskuje, a raz traci czekajac z tym przeliczeniem do konca dnia. Generalnie sa to "groszowe sprawy", bo tam juz lewar nie dziala, a kursy walut rzadko skacza o kilkadziesiat % w ciagu paru godzin.

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

r4ph pisze:forex mam pyt co do ECN to zaniemiles saxo na lepszego ECN czy jakiegokolwiek :)
Zamienilem na Dukascopy, ktory w moim mniemamiu jest takim "lepszym brokerem ECN". Przede wszystkim dlatego, ze dysponuje on ogromna plynnoscia, co znacznie zmniejsza ryzyko poslizgu na zleceniach stop loss. Do tego dochodza niskie koszty prowizji. Dla mnie ma rowniez znaczenie, ze to jest broker europejski, a konkretnie szwajcarski.

U mnie przymiarka do otwarcia rachunku u brokera ECN trwala okolo roku. Przygladnalem sie ofertom paru roznych brokerow, ale ostateczny wybor padl na Dukasa.

Uwazam, ze Dukas jest dobrym wyborem dla kapitalu od 50k $ wzwyz. Przy nizszym kapitale koszty prowizji sa jednak ciut zbyt wysokie w moim odczuciu.

Nie traktuj tego jako agitki. Po prostu oferta Dukasa najlepiej odpowiadala kryteriom jakimi sie poslugiwalem przy wyborze brokera. Komus innemu moze pasowac cos zupelnie innego.

ODPOWIEDZ