Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Patryś pisze:
09 kwie 2020, 20:02
W IC Markets z tego co się orientuję to na kartę kredytową (Jak i na Skrilla, PayPal, etc.) można wypłacać środki tylko do wysokości wczesniejszych wpłat. Więc jeśli coś zarobisz to de facto wypłacisz tylko wire transferem na konto w banku (a za taką wypłatę pobierają tłuściutką prowizję)
Zaznaczam że to wiedza z czasów kiedy miałem u nich konto, więc może coś się zmieniło od tego czasu, ale dla mnie to był jednak spory problem i m. in. dlatego odpuściłem.
U wszystkich brokerów tak jest. To regulują przepisy AML.

Co do debetu, dodam tylko, że coraz częściej brokerzy, którzy nie są regulacyjnie zmuszeni do zerowania debetów klientów, mimo to, wychodzą na przeciw klientom i albo zerują te debety bez gadania (tak ostatnio zrobił Dukascopy Bank po luce 30% na ropie), albo dogadują się z klientami (np. zerują debet, ale tylko jeśli klient zdecyduje się kontynuować handel u niego -> tak zrobiło m.in. IC Markets, też po w/w luce 30%). W sumie to mądre rozwiązanie, bo długu i tak pewnie by nie ściągneli, a klienta dzięki temu zatrzymają i nie spowodują, że ten będzie ich do końca życia unikać, bojąc się, że musi uregulować debet... :D

Oczywiście, nie jest to żaden pewnik, że zawsze każdy tak zrobi, ale przy dużej konkurencji na rynku, widać, że warto spróbować się dogadać.

Klienci profesjonalni/doświadczeni nie są objęci ochroną przez regulacje ESMA ale i tutaj zdarzają się wyjątki - Tickmill sam od siebie gwarantuję taką ochronę.

Takich przykładów napewno jest więcej.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Dzięki Panowie. Rozwialiście moje wątpliwości co do moich wątpliwości. Lepiej odpuścić według mnie. Miałem podobne pomysły jak DupnySystem
ale nie chce mi się dodatkowo zastanawiać czy broker postąpi tak jak mi się wydaje czy raczej nie. Ale oczywiście dla każdego coś odpowiedniego.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Admiral dzisiaj powiadomił, że dla profesjonalnych kont, podczas nadzwyczajnych warunków rynkowych nie obowiazuje zrowanie salda ujemnego.
We remind our Professional Clients that our negative account balance protection policy does not apply in abnormal market conditions and it is important to carefully check your own account status.
To w związku z obniżeniem dźwigni na niektóre egzotyki.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

pokermar
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:45

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: pokermar »

Patryś pisze:
09 kwie 2020, 20:02
W IC Markets z tego co się orientuję to na kartę kredytową (Jak i na Skrilla, PayPal, etc.) można wypłacać środki tylko do wysokości wczesniejszych wpłat. Więc jeśli coś zarobisz to de facto wypłacisz tylko wire transferem na konto w banku (a za taką wypłatę pobierają tłuściutką prowizję)
Zaznaczam że to wiedza z czasów kiedy miałem u nich konto, więc może coś się zmieniło od tego czasu, ale dla mnie to był jednak spory problem i m. in. dlatego odpuściłem.
Ja jestem w trakcie wypłaty, ale z tego co pytalem na czacie jak robi sie depo Skrillem, to potem mozna cały zysk ponad depo również Skrillem wypłacać. Mam tez konto w Roboforex i tam również bez problemu wszystko na Skrilla wypłacam

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

pokermar pisze:
16 kwie 2020, 21:50
Patryś pisze:
09 kwie 2020, 20:02
W IC Markets z tego co się orientuję to na kartę kredytową (Jak i na Skrilla, PayPal, etc.) można wypłacać środki tylko do wysokości wczesniejszych wpłat. Więc jeśli coś zarobisz to de facto wypłacisz tylko wire transferem na konto w banku (a za taką wypłatę pobierają tłuściutką prowizję)
Zaznaczam że to wiedza z czasów kiedy miałem u nich konto, więc może coś się zmieniło od tego czasu, ale dla mnie to był jednak spory problem i m. in. dlatego odpuściłem.
Ja jestem w trakcie wypłaty, ale z tego co pytalem na czacie jak robi sie depo Skrillem, to potem mozna cały zysk ponad depo również Skrillem wypłacać. Mam tez konto w Roboforex i tam również bez problemu wszystko na Skrilla wypłacam
W jakiej walucie masz konto w Robo i Skrillu?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Panowie witam.
Handluję na xtb i szukam czegoś z duża dźwignią do walut. Przeczytałem ten wątek i ICM bedzie dobrym wyborem? Jaka to platworma.

pokermar
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 19 mar 2008, 16:45

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: pokermar »

meylo pisze:
17 kwie 2020, 08:24
pokermar pisze:
16 kwie 2020, 21:50
Patryś pisze:
09 kwie 2020, 20:02
W IC Markets z tego co się orientuję to na kartę kredytową (Jak i na Skrilla, PayPal, etc.) można wypłacać środki tylko do wysokości wczesniejszych wpłat. Więc jeśli coś zarobisz to de facto wypłacisz tylko wire transferem na konto w banku (a za taką wypłatę pobierają tłuściutką prowizję)
Zaznaczam że to wiedza z czasów kiedy miałem u nich konto, więc może coś się zmieniło od tego czasu, ale dla mnie to był jednak spory problem i m. in. dlatego odpuściłem.
Ja jestem w trakcie wypłaty, ale z tego co pytalem na czacie jak robi sie depo Skrillem, to potem mozna cały zysk ponad depo również Skrillem wypłacać. Mam tez konto w Roboforex i tam również bez problemu wszystko na Skrilla wypłacam
W jakiej walucie masz konto w Robo i Skrillu?
Przeciez teraz bez róznicy na skrillu, już nie ma jednej waluty tylko w jakiej ci przyjdzie taka masz na Skrillu, potem sobie robisz wymianę na PLN. Na Robo mam w $, wypłata też w $ na skrilla przychodzi.

JarlCarmen

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: JarlCarmen »

Czy w IC Markets bedąc polakiem dalej jest dostepny lewar 1:500 ? Trzeba spełniać jakies specjalne warunki ?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

JarlCarmen pisze:
18 sie 2020, 15:39
Czy w IC Markets bedąc polakiem dalej jest dostepny lewar 1:500 ? Trzeba spełniać jakies specjalne warunki ?
mam tam konto od kilku lat. wszystko bez zmian :D

Asgraf
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2020, 11:50

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: Asgraf »

Forex-trader pisze:
18 sie 2020, 15:42
JarlCarmen pisze:
18 sie 2020, 15:39
Czy w IC Markets bedąc polakiem dalej jest dostepny lewar 1:500 ? Trzeba spełniać jakies specjalne warunki ?
mam tam konto od kilku lat. wszystko bez zmian :D
A czy rozmiar dźwigni ustawia się jakoś przy założeniu konta czy jak to jest? Bo przy koncie demo jest wybór do 1:500 a na realu nie ma możliwości wybrania. Dodam że mieszkam w Polsce. Wystarczy mi 1:100 ale jak to odpalic? Czy z miejsca dostaje się jakieś 1:20 jak na xtb i dalej trzeba kombinować w specjalne konta/wielki kapitał etc.

ODPOWIEDZ