Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Tak, zyski bank wire, ale ja chciałem wypłacić kilka tys USD, i najpierw musiałem wypłacić 15 USD na kartę, bo tyle brakowało z wcześniejszej wpłaty, a dopiero po tej wypłacie zysk VIA bank wire.
To że trzeba zaktualizować dane to ja rozumiem. Jestem na FX od 2004 roku :) Wysyłałem wszystko co chcieli, potwierdzenia z banku o zakończeniu poprzedniej karty, potwierdzenie o wydaniu nowej, scan nowej karty, potem wyciąg z karty z ostatnią wpłatą tą starą kartą. Zawsze była prośba o jedną rzecz, dokument był zaakceptowany i klikałem wypłatę te 15 USD i znów była wyplata odrzucona i znów prośba o następny dokument. I to kilka tygodni zabawy. To jak w tym skeczu z Kiepskim który grał urzędnika, zna ktoś?
W końcu odpuściłem. Zrobiłem longa na edku i shorta tej samej wielkości w xm i na szczęście wszedł short i adios pomidore. Kłopot z wypłatą się skończył. :)

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

To ja miałem podobną akcję w Admiralu. Komuś w dziale compliance w Wielkiej Brytanii nie spodobały się moje transakcje i zablokowali mi możliwość otwierania trade'ów oraz wypłat. Kilka ładnych tygodni i wiele maili, telefonów oraz wysłanych dokumentów zajęło zanim uwierzyli że nie piorę kasy dla mafii pruszkowskiej i pieniądze w końcu wypłacili, ale co się nastresowałem to moje ;)
Jakiś czas po wypłacie dostałem jeszcze maila że wypowiadają umowę ze mną i za kilka tygodni moje konto zostanie zamknięte.
Jak widać nawet solidnym firmom zdarzają się takie krzywe akcje ;

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

No własnie. Powiem to co wczesniej, że to wszystko to są lipne ECNy i jak ktoś sporo pomnoży kasę to ci niby brokerzy czepiają się, jak tylko mają okazję. Jakieś pierniczeni o przeciwdziałaniu terroryzmowi i praniu pieniędzy.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: meylo »

W IC mają obowiązek zerować debet?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

meylo pisze:
10 kwie 2020, 08:55
W IC mają obowiązek zerować debet?
Nie mają.
Tylko są daleko i nie opłaca im się dochodzić prawnie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Meylo, jeśli dobrze rozumiem intencje, pytał chyba bardziej pod kątem tego czy jak zrobi debet to mu go anulują i pozwolą zrobić nową wpłatę na konto. Mniejsze o to, w każdym razie IC nie jest regulowany przez żadny unijny nadzór finansowy i nie ma obowiązkowej ochrony przed debetem dla klientów detalicznych.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Patryś pisze:
10 kwie 2020, 11:59
Meylo, jeśli dobrze rozumiem intencje, pytał chyba bardziej pod kątem tego czy jak zrobi debet to mu go anulują i pozwolą zrobić nową wpłatę na konto. Mniejsze o to, w każdym razie IC nie jest regulowany przez żadny unijny nadzór finansowy i nie ma obowiązkowej ochrony przed debetem dla klientów detalicznych.
O ile nie stoi wyraźnie w umowie pomiędzy klientem i brokerem, że jest gwarancja zerowania salda ujemnego, i nie stoją za tym przepisy regulujące, to broker nie ma żadnego obowiązku, jedynie niczym niegwarantowaną dobrą wolę.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

No nie do końca jest tak jak piszesz ;) Albo ja Cię nie zrozumiałem dobrze.
Brokerzy podlegający ESMA mają obowiązek zapewniać ochronę przed ujemnym saldem klientom detalicznym (profesjonalnym nie) i nie musi być takiego zapisu w umowie, żeby mieli taki obowiązek.
Z mojej strony EOT, nie mam nic więcej do dodania w temacie.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No właśnie, skoro jest taki odgórny przepis, to w umowie musi być.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Duży lewar i bezpieczeństwo wypłaty?

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

ICM nie zeruje ujemnego salda. Oczywiście nikogo nie ścigają.
Po poproszeniu o wyzerowanie odpisują, że tak wyzerują, ale trzeba wpłacić równowartość tej kwoty na rachunek. Wtedy zerują, a wpłacona cała kwota jest na grę.
Jest tylko ryzyko czy aby na pewno wyzerują? :) Większej kwoty bym nie zaryzykował.

ODPOWIEDZ