DST - Dziennik Swing Tradera

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Nendo pisze:Odczuwam że odebrałeś mój post jako jakiś nieprzyjazny czy atakujący. Przperaszam jeżeli tak wyszło, nie miałem najmniejszego zamiaru ani cię dotykać ani urazić...
Z początku myślałem, że taki masz cel, ale mi przeszło. :wink:
Nendo pisze:Stoch jest mówisz wykupiony
Wyprzedany. Spójrzmy sobie na niego jeszcze raz -> https://i.imgur.com/aTaAOWq.jpg
Nendo pisze:na W1 właśnie wyszed ze strefy wyprzedaży
Pozwól, że przypomnę, że trzymam się tylko jednego timeframe'u. Idąc tokiem rozumowania o którym wspominasz, można by tak wzbijać się w nieskończoność i nigdy nie stwierdzić jaki jest trend. Kolejne interwały, jak W1, MN, Q1, Y1 zapewne sobie przeczą jeśli chodzi o główny trend na każdym z nich. Dlatego ograniczyłem się tylko do jednego - tego na który patrzy najwięcej oczu na świecie. A przynajmniej oczu ludzi z dużymi depozytami.
Nendo pisze:STOCH będąc wykupiony/wyprzedany spadać/ rosnąć ciągle może długo.
A to akurat święta prawda dlatego wyprzedany Stoch to nie wszystko. Stoch musi potwierdzać korektę w trendzie, do tego powinien być bliski punkt obrony i relatywnie daleki punkt realizacji potencjalnego zysku, żeby RR wyszło pozytywne.
Nendo pisze:Emocje są zawsze, tylko bardziej lub mniej rozłożone w czasie. W końcu chodzi o pieniądze.
Dokładnie. Chodzi o pieniądze. Ja widzę większą sprawdzalność formacji i wskaźników na D1 (H4 tego nie daje). Nie mam też czasu na skalpowanie, całodzienne oczekiwania na sygnał. Po prostu gdy mam czas, przeglądam rynki, wybieram kilka par i wchodzę albo wrzucam do obserwowanych. I tyle. A potem co jakiś czas sobie sprawdzam stan konta. Przyjemne to i nie zaburza codziennego życia.
Nendo pisze:Wątpliwości wynikają z natury człowieka który chce wiedzieć DLACZEGO. Wiedza polega na zadawaniu pytań i znajdowaniu odpowiedzi. Ponieważ "wszyscy" opierają się na PA/AT automatycznie budzi to moje obawy. Bo szystkie zwierzęta są równe.
Bardzo mądre słowa. W sytuacji ciągłego braku pewności i poczucia zagrożenia, jedyne co możemy zrobić, to obmyślić kilka planów awaryjnych i się ich trzymać. No i żeby coś w życiu osiągnąć, najpierw trzeba wiedzieć, czego się chce i jak to zrobić. A więc mieć plan działania, którego jesteśmy pewni i któremu ufamy i szukać możliwości jego realizacji - czyli rynków, które spełniają założenia owego planu umożliwiając otwarcie na nich pozycji.
:wink:

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Otworzyłem pozycję długą na NZDUSD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nendo

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

„Idąc tokiem rozumowania, o którym wspominasz, można by tak wzbijać się w nieskończoność i nigdy nie stwierdzić jaki jest trend. Kolejne interwały, jak W1, MN, Q1, Y1 „
-- eee chyba trochę przesadzasz, dwa tf-y wystarczą, rozumiem że dworujesz sobie ze mnie trochę… ale jak widać dalej raczej zgadzamy się w szeregu kwestiach…
Wspomniałeś też o alternatywnych scenariuszach, to był m/in ten temat, który wykasowałem i nie załączyłem do pierwszego postu. Dla mnie ważne są alternatywne scenariusze co zrobię, jak cena robi co innego niż to czego oczekiwałem i nie chodzi tu o SL. Musze takie rzeczy wiedzieć zanim złożę zlecenia, myślenie w ogniu walki zazwyczaj jest mocno obarczone nawykami, zakotwiczeniami i durnym uporem (znam to z własnych doświadczeń).
Co do skalpu, chyba masz powszechnie panujące podejście do skalpu, sądząc po opinii. JA nie siedzę godzinami wlepiony w ekran… tzn. siedzę, bo to uwielbiam, ale nie siedzę, żeby skalpować. Porobiłem statystyczne rozkłady, kiedy cena w zawraca w trakcie sesji Londyńskiej czy Amerykańskiej, bo prawie każda sesja ma swoje high i low i tam urządzam polowanie na swoje kilka pipsów, generalnie filozofią jest podążanie za ceną a nie przewidywanie, dokąd cena pójdzie. NA trejdingu spędzam pewnie dwie trzy godziny dziennie i robię od 1 do 3-5 wejść często bywa, że wszystkie pięć pochodzą z jednego setupu, robiąc rzecz skandaliczną tj uśrednianie… w obecnej chwili pochłanie mnie studiowanie GannFana, od dwóch dni nie złożyłem zlecenia, tak mnie to wciąga.
Pozdrawiam

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Nendo pisze:dworujesz sobie ze mnie trochę
Absolutnie, wcale. Możemy powymieniać sobie opinie ale ja nie zamierzam kogokolwiek namawiać do mojego trybu gry ani też nie oczekuję, że ktoś będzie mnie podług siebie nawracał. :wink:
Nendo pisze:dwa tf-y wystarczą
Dla mnie ten drugi TF to już za dużo. Obecnie mam otwartych 47 instrumentów (surowce, waluty, indeksy) i je obserwuję. Nie szukam na danym instrumencie w którą stronę on pójdzie dziś/tu i teraz, tylko mam proste założenia (np. wyprzedanie w trendzie wzrostowym potwierdzone oscylatorem stochastycznym/formacją cenową/świecową i patrzę, który instrument je spełnia. To mi wystarcza.
Nendo pisze:Dla mnie ważne są alternatywne scenariusze co zrobię, jak cena robi co innego niż to czego oczekiwałem
Piszesz o podążaniu za ceną a tutaj wyczuwam trochę przewidywania. Dla mnie jeżeli mój stop zostanie aktywowany, to dany rynek jest na jakiś czas spalony i w ogóle przestaję na niego patrzeć. Nie mam alternatywnego scenariusza, nie szukam innych powodów by odnowić nieudany trade.
Nendo pisze:Pozdrawiam
Również pozdrawiam :)

:wink:

Nendo

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

"Piszesz o podążaniu za ceną a tutaj wyczuwam trochę przewidywania. Dla mnie jeżeli mój stop zostanie aktywowany, to dany rynek jest na jakiś czas spalony i w ogóle przestaję na niego patrzeć. Nie mam alternatywnego scenariusza, nie szukam innych powodów by odnowić nieudany trade."

Odnowić? a dlaczego odnowić? jeżeli się mylę co do kierunku to może odwrócić trade? Może sprawy są ewidentne że nie ma sensu brać całego SL? Dlaczego mam wziąć SL jak już miałem R zysku? To nazywam róznymi z gróy ustalonymi scenariuszami to nie jest przewidywanie tylko aletrnatywne reagowanie w zależności od zmieniającyej się sytuacji

Nie namawiam cię do niczego, po prostu pokazuję że nawet skalpując można mieć sześć scenariuszy wychodzenia z pozycji nie tylko dwa ...
Generalnie to jesteś konserwatywnym trejderem, w końcu najważniejsze jak kto się w jakim stylu czuje lub jakie ma możliwości, bo nie każdy ma tyle samo czasu na grę.

Cześć, nie truję juz więcej.. :564:

P.S podoba mi się twoja stopka...

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Nie trujesz. ;)
Merytorycznych rozmów nigdy za mało. :)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: freakout »

waller pisze:Otworzyłem pozycję długą na NZDUSD.
mogą Ci rozjechać ten trejd - chyba nie zauważyłeś RGR'a ;)

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

freakout pisze:
waller pisze:Otworzyłem pozycję długą na NZDUSD.
mogą Ci rozjechać ten trejd - chyba nie zauważyłeś RGR'a ;)
Pożyjemy, zobaczymy. RGR to na wyższym interwale spadająca gwiazda lub doji a nie każda taka świeca odwraca trend. Póki co widzę trend wzrostowy i tylko pod to gram.
Powodzenia :wink:

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

waller pisze:
freakout pisze:
waller pisze:Otworzyłem pozycję długą na NZDUSD.
mogą Ci rozjechać ten trejd - chyba nie zauważyłeś RGR'a ;)
Pożyjemy, zobaczymy. RGR to na wyższym interwale spadająca gwiazda lub doji a nie każda taka świeca odwraca trend. Póki co widzę trend wzrostowy i tylko pod to gram.
Powodzenia :wink:
Gratki,
rób swoje :564:

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

USDNOK - zamknięcie na dodatnim SL.
+ 386,5 pips
Te pipsy są mniej warte. Coś jak 38,6 pips na majorsach.
Tomasz196407 pisze: Gratki,
rób swoje :564:
Dzięki :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ