DST - Dziennik Swing Tradera

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

I czwarta, ta stratna pozycja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

CHFJPY zamknięty na oporze.
+117,6 pips
Obrazek

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Zgodnie z tym postem z poprzedniej strony podjąłem decyzję o kupnie AUDUSD. Mamy fajny odwrócony młot oraz (podejrzewam) fałszywe wybicie dołem z trójkąta rozszerzającego. Do tego trend wzrostowy i wyprzedany oscylator stochastyczny. Może to moje XABCD jest trochę naciągane, ale z obserwacji mi to się często sprawdza. Teoretycznie idealny moment. Praktycznie - zobaczymy. :idea:

Obrazek

Obrazek

Ryzyko standardowo poniżej 5% rachunku.
Powodzenia
:wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

GBPAUD zamknięte na wsparciu.
+317,7 pipsów

Aktualne pozycje: https://i.imgur.com/EJsFOD9.jpg
USDNOK - na break even bo nadal istnieje ewentualność wystąpienia formacji głowy z ramionami.
AUDUSD - cierpliwie czekam na rozwój sytuacji
EURZAR - wczorajsza świeca daje nadzieje na powrót do pierwotnie zakładanego przeze mnie trendu spadkowego.

Udanych trade'ów!
:wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

waller pisze:Zgodnie z tym postem z poprzedniej strony podjąłem decyzję o kupnie AUDUSD. Mamy fajny odwrócony młot oraz (podejrzewam) fałszywe wybicie dołem z trójkąta rozszerzającego.
Ten odwrócony młot to po prostu spadająca gwiazda :)
A w strategii PA nazywany potycznie pinbar-em. I przy reteście oporu u góry szukamy właśnie spadającej gwiazdy (tak jak pokazałes na rysunku) a u dołu po reteście wsparcia świece młot
Podobnym sygnałem jest objęcie hossy lub bessy zwane engulfin-giem
Tyle, że reakcja ceny w czasie trwania dwóch świec. Pinbar - jednej

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Cblondyn pisze:
waller pisze:Zgodnie z tym postem z poprzedniej strony podjąłem decyzję o kupnie AUDUSD. Mamy fajny odwrócony młot oraz (podejrzewam) fałszywe wybicie dołem z trójkąta rozszerzającego.
Ten odwrócony młot to po prostu spadająca gwiazda :)
A w strategii PA nazywany potycznie pinbar-em. I przy reteście oporu u góry szukamy właśnie spadającej gwiazdy (tak jak pokazałes na rysunku) a u dołu po reteście wsparcia świece młot
Podobnym sygnałem jest objęcie hossy lub bessy zwane engulfin-giem
Tyle, że reakcja ceny w czasie trwania dwóch świec. Pinbar - jednej
Wiem o czym mówisz, ale ja uczyłem się, że spadająca gwiazda występuje pod koniec trendu wzrostowego, nie zaś po spadkach. Z pozostałą częścią się zgadzam. Zasadę łączenia świec znam. Przydaje się to bo widać wtedy, że wolumen wzrasta na danym poziomie i daje dobrą bazę pod przyszły ruch.
:wink:

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

USDNOK - podciągnięty SL pod wczorajsze otwarcie. Źle mi to wygląda i boję się, że to spadnie. Dywergencja na Stochu oraz potencjalny RGR nie daje nadziei. Ale mimo wszystko nie daje sygnałów do sprzedaży tu i teraz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nendo

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

waller i ty masz ację i Cblondyn ma rację, poruszona została kwestia SEMANTYCZNA ... nie PA
pinbar1.png
NIe jestem fanem PA, mam zawsze pełno wątpliwości, np twoje zagrania na AUDUSD, coś uznałeś kupiłeś, ale STOCH którego masz na wykresie pokazał sprzedawać, jakie masz zasady, która racja przeważa i kiedy?
...napisałem dłuższą przemowę ale wykasowałem zatem tylko zapytam, czy masz plan gry, czy po prostu walisz z głowy tu pin bar to zrobię to a tu stoch wykupiony to zrobię to? A tu mamy S/R to pewnie się odbije itd... zapewne wiesz o co mi chodzi...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Stoch na AUDUSD jest wyprzedany przecież. Plan jest taki, żeby szukać korekty w trendzie. Nic więcej się tutaj wymyślić nie da przecież. Stoch może sygnał potwierdzić ale i formacje świecowe czy cenowe. Siedzę w tym 7 lat i po prostu czasem nie wszystko piszę a niektóre rzeczy czuję na podstawie doświadczenia. Nie. Nie strzelam ślepakami. W dodatku inwestuje tylko w oparciu o D1 więc emocje mi nie przeszkadzają. Skąd w Tobie tyle negatywnych wątpliwości?
Jakiej metody jesteś zwolennikiem jeśli nie PA?
Pozdrawiam

Nendo

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Odczuwam że odebrałeś mój post jako jakiś nieprzyjazny czy atakujący. Przperaszam jeżeli tak wyszło, nie miałem najmniejszego zamiaru ani cię dotykać ani urazić...
Stoch jest mówisz wykupiony, ale na W1 właśnie wyszed ze strefy wyprzedaży ... co sugerowałoby trend spadkowy czy koniec korekty z wyższego TF-u czyli zagrywasz przeciw głównemu trendowi... stąd moje wątpliwośći. Poza tym STOCH będąc wykupiony/wyprzedany spadać/ rosnąć ciągle może długo.
Mówiąc że nie jestem fanem PA i AT nie twierdzę że nie stosuję, jestem świadom niedoskonałości tych metod, tylko tyle i aż tyle.
JA skalpuję, głównie na M1 czasem na M5 (podpierając się wykresem tickowym). Emocje są zawsze, tylko bardziej lub mniej rozłożone w czasie. W końcu chodzi o pieniądze.
Wątpliwości wynikają z natury człowieka który chce wiedzieć DLACZEGO. Wiedza polega na zadawaniu pytań i znajdowaniu odpowiedzi. Ponieważ "wszyscy" opierają się na PA/AT automatycznie budzi to moje obawy. Bo szystkie zwierzęta są równe.

ODPOWIEDZ